Możliwości dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków - poniesionych dla potrzeb związanych z niepełnosprawnością dziecka - na zakup tabletu, drukarki, rysika, tuszu do drukarki oraz klimatyzatora.
Ulga prorodzinna na pełnoletniego niepełnosprawnego syna pobierającego rentę socjalną.
Wydatki na zakup dla niepełnosprawnych dzieci butów z obcasami Thomasa oraz opłaty za półkolonie uprawniają do odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej, zaś wydatki na zajęcia niepełnosprawnych dzieci dostosowane do ich wieku, które są dostępne także dla zdrowych dzieci nie są wydatkami na cele rehabilitacyjne i nie uprawniają do tej ulgi.
w części dotyczącej odliczenia wydatków poniesionych na soczewkę wraz z zabiegiem operacyjnym oka – jest nieprawidłowe, w pozostałej części – jest prawidłowe.
Opodatkowanie wynagrodzenia uzyskiwanego z tytułu pełnienia funkcji kuratora.
Opodatkowanie wynagrodzenia uzyskiwanego z tytułu pełnienia funkcji kuratora.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej.
Opodatkowanie usługi kwalifikacji uczestników do rehabilitacji kompleksowej przez zespół orzekający.
Wydatki poniesione przez Wnioskodawczynię na wyposażenie pokoju Zainteresowanej w mieszkaniu w klimatyzację, czyli koszty zakupu i montażu, można uznać za wydatki, podlegające odliczeniu w ramach ulgi rehabilitacyjnej określonej w art. 26 ust. 1 pkt 6 w zw. z art. 26 ust. 7a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Natomiast wydatki na konserwację/czyszczenie klimatyzacji nie mieszczą się w
Możliwość skorzystania z odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej zakup komputera.
Nowy katalog danych, jakich można wymagać od kandydata do pracy oraz pracownika, a także zakaz prowadzenia monitoringu w pomieszczeniach zajmowanych przez związki zawodowe, to najważniejsze zmiany przewidziane w nowelizacji dostosowującej przepisy prawa pracy do RODO. Od kandydatów do pracy nie będzie można wymagać podania imion rodziców i miejsca zamieszkania. Możliwe będzie natomiast żądanie od nich
Czy Wnioskodawczyni może odliczyć w zeznaniu podatkowym gimnastykę indywidualną fitness pod okiem doświadczonego trenera, która kosztuje miesięcznie 150 zł jako wydatek na cele rehabilitacyjne?
Pracodawca zatrudniający co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy i nieosiągający co najmniej 6% wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych jest zobowiązany do dokonywania miesięcznych wpłat na PFRON. W wyniku nowelizacji przepisów podmiotami, które będą musiały dokonywać wpłat na PFRON, począwszy od wpłat za styczeń 2019 r., będą również pracodawcy prowadzący zakłady
Pracodawcy ubiegający się o refundację z PFRON kosztów szkolenia pracowników niepełnosprawnych lub dodatkowych kosztów związanych z zatrudnieniem takich osób mogą starać się o wsparcie na dotychczasowych zasadach do końca 2014 r. (poprzednio - do 30 czerwca 2014 r.). O 6 miesięcy wydłużono bowiem okres obowiązywania rozporządzeń regulujących kwestie dotyczące wskazanych rodzajów pomocy dla pracodawców
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej w przedmiocie kosztów: płatnych badań usg oraz prywatnej wizyty w gabinecie () oraz w pozostałym zakresie.
Podatek od towarów i usług w zakresie wskazania, czy Powiat, wykonując zadania publiczne, realizowane przez SOSW, dotyczące nieodpłatnych usług transportu dzieci i młodzieży w ramach programowej działalności oświatowej, w zakresie tych czynności jest podatnikiem podatku VAT oraz w zakresie określenia, czy Powiat, wykonując zadania publiczne realizowane przez SOSW.
Czy wydatki na przejazdy na leczenie szpitalne oraz na zakup: telefonu komórkowego, laptopa, komputera oraz opłaty na funkcjonowanie tych urządzeń podlegają odliczeniu w ramach tzw. ulgi rehabilitacyjnej?