Opodatkowanie świadczenia odpłatnych usług cmentarnych, prawo do odliczenia podatku VAT z zastosowaniem prewspółczynnika dla jednostki budżetowej, prawo do dokonania korekty podatku naliczonego, gdyby w minionym roku nie miał miejsca żaden nieodpłatny pochówek.
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej usług cmentarnych.
Gmina nie ma prawa do pełnego odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków poniesionych w związku z realizacją Inwestycji. W sytuacji gdyby w minionym roku nie miał miejsca incydentalny nieodpłatny pochówek, to Gmina jest uprawniona do dokonania korekty podatku naliczonego w pliku JPK_V7M za styczeń roku następującego po roku, za który jest dokonywana korekta.
Opodatkowanie świadczonych usług cmentarnych oraz wykazywania w pliku JPK oraz odprowadzanie podatku do urzędu skarbowego, prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu zakupów związanych z utrzymaniem cmentarza jako całości w tym kościoła na cmentarzu, prowadzenia rejestru VAT oraz składania JPK_VAT, ewidencjonowania opłat za pomocą kasy fiskalnej oraz wystawiania faktur.
Prawo do pełnego odliczenia podatku VAT naliczonego od ponoszonych wydatków bieżących związanych z funkcjonowaniem i utrzymywaniem cmentarza oraz korekta podatku naliczonego w sytuacji gdyby w minionym roku miał miejsce incydentalny nieodpłatny pochówek.
W zakresie ustalenia, czy w świetle unormowań dotyczących Parafii jako zarządcy i właściciela cmentarza, prowadzącego na nich swą działalność statutową przewidzianą przez prawo krajowe i kanoniczne, dokonującej czynności w wykonaniu prawa zarządu cmentarzem wyznaniowym za pośrednictwem administratora, w świetle przepisu art. 17 ust. 1 pkt 4a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych należy traktować
1) Czy Gmina ma/będzie miała pełne prawo do odliczenia VAT naliczonego od ponoszonych przez nią wydatków związanych z utrzymaniem cmentarzy komunalnych, tj. zarówno od wydatków bieżących, jak i wydatków inwestycyjnych na cmentarze? 2) Czy świadczone na cmentarzach komunalnych Usługi Cmentarne podlegają/będą podlegały zwolnieniu z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej, jeżeli
Opodatkowanie świadczenia usług cmentarnych i stawka podatku obowiązująca do tych usług, prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na usługi administrowania i wydatków inwestycyjnych związanych z cmentarzami komunalnymi oraz wskazanie podmiotu zobowiązanego do prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej i wykazania świadczenia ww. usług w deklaracji VAT-7.
Czy sprzedaż realizowana przez Spółkę w imieniu i na rzecz Gminy może być ewidencjonowana poprzez kasę fiskalną Spółki, jeżeli Spółka i Gmina w stosownej umowie zawrą taki sposób dokumentowania obrotu?
Interpretacja przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania świadczenia usług cmentarnych i stawki podatku obowiązującej do tych usług, prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na usługi administrowania, wydatków bieżących i inwestycyjnych związanych z cmentarzami komunalnymi oraz wskazania podmiotu zobowiązanego do prowadzenia
Interpretacja przepisów prawa podatkowego, dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania świadczenia usług cmentarnych i stawki podatku obowiązującej do tych usług, prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z utrzymaniem cmentarza komunalnego oraz zwolnienia usług cmentarnych z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
prawo do odliczenia podatku VAT w oparciu o art. 86 ust. 10 i ust. 13 ustawy o VAT w związku z budową cmentarza oraz korekty podatku VAT
Czy na podstawie obecnie obowiązujących przepisów, Gmina korzysta ze zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej?
Ustalenie obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Czy Spółka, w związku z otrzymaniem opinii Urzędu Statystycznego w sprawie zakwalifikowania usługi zarządzania cmentarzami komunalnymi do grupy PKWiU 96.03.1 Usługi pogrzebowe i pokrewne, powinna zacząć wystawiać faktury VAT na Gminę za zarządzanie cmentarzami komunalnymi ze stawką VAT w wysokości 8 %?
w zakresie: - opodatkowania 8% stawką podatku VAT opłat cmentarnych, które pobierane są przez Wnioskodawcę na podstawie zawartej umowy z Gminą,- obowiązku rejestrowania opłat cmentarnych przez Wnioskodawcę przy zastosowaniu kasy rejestrującej należącej do Gminy oraz umieszczaniu danych Gminy jako sprzedawcy na paragonie fiskalnym.
1. Czy Gmina będzie mogła korzystać ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania usług za pomocą kas fiskalnych, za które zapłata w całości następuje za pośrednictwem banku na podstawie rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26 lipca 2010 r. poz. 37 załącznika czynności zwolnionych z obowiązku ewidencjonowania? 2. Czy w opisanej sytuacji na Spółce ciąży obowiązek ewidencji na swojej kasie fiskalnej,
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego przez Wnioskodawcę, który nie jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku VAT
1. Czy pobrane opłaty cmentarne należy traktować jako przychód Przedsiębiorstwa? 2. Jeśli opłaty cmentarne należy traktować jako przychody Przedsiębiorstwa to czy zwrot środków pieniężnych na rachunek Urzędu można potraktować jako zmniejszenie przychodów?
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego przez Wnioskodawcę, który nie jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku VAT.
Jaką stawkę podatku od towarów i usług należy zastosować do usług administrowania cmentarzem komunalnym?