Interpretacje

Interpretacja
12.09.2024 Podatki

W zakresie skutków podatkowych nieodpłatnego zniesienia współwłasności lokalu mieszkalnego obciążonego hipoteką.

Interpretacja
31.05.2024 Podatki

W zakresie skutków podatkowych nabycia w drodze darowizny udziału w nieruchomości obciążonej hipoteką.

Interpretacja
10.05.2024 Podatki

W zakresie skutków podatkowych nabycia w drodze darowizny udziału w lokalu mieszkalnym obciążonym hipoteką.

Interpretacja
01.09.2023 Podatki

Jako że – jak Pani wskazała – kwota odpowiadająca 1/2 wartości hipoteki jest wyższa od wartości nabywanego przez Panią w drodze darowizny udziału w wysokości 1/2 w nieruchomości, to obciążenie z tytułu hipoteki możliwe do odliczenia od podstawy opodatkowania przekroczy wartość udziału, a zatem nie będzie Pani zobowiązana do zapłaty podatku od spadków i darowizn.

Interpretacja
16.09.2022 Podatki

W zakresie skutków podatkowych zniesienia współwłasności lokalu mieszkalnego obciążonego hipoteką.

Interpretacja
20.04.2021 Podatki

Skutki podatkowe nabycia w drodze darowizny spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego obciążonego hipoteką.

Interpretacja
23.04.2020 Podatki

Skutki podatkowe nabycia udziału 1/2 w lokalu mieszkalnym na podstawie umowy darowizny oraz w zakresie skutków podatkowych nabycia udziału 1/2 w lokalu mieszkalnym na podstawie nieodpłatnego zniesienia współwłasności.

Interpretacja
08.04.2020 Podatki

jeśli w przedmiotowej sprawie wartość hipoteki (1/2) przekroczy wartość rynkową nabywanego udziału w nieruchomości wówczas podstawa opodatkowania wyniesie zero, a tym samym i podatek wyniesie zero.

Interpretacja
28.02.2020 Podatki

jeśli w przedmiotowej sprawie wartość hipoteki (1/2) przekroczy wartość nabywanego udziału w nieruchomości wówczas podstawa opodatkowania wyniesie zero. Tym samym w niniejszej sprawie obowiązek podatkowy co prawda wystąpi, jednak nie dojdzie do powstania zobowiązania podatkowego w podatku od spadków i darowizn.

Interpretacja
07.11.2019 Podatki

Czy w związku z nieodpłatnym zniesieniem współwłasności Nieruchomości, bez spłat i dopłat na rzecz Byłej Partnerki, w sytuacji, gdy kwota hipoteki przypadająca na nabyty udział Wnioskodawcy w Nieruchomości będzie wyższa od wartości udziału w Nieruchomości, podstawa opodatkowania wyniesie zero i nie będzie obowiązku zapłaty podatku od spadków i darowizn?

Interpretacja
01.10.2019 Podatki

Jak należy obliczyć wartość podatku od darowizny (III stopień pokrewieństwa) w przypadku, gdy przedmiot umowy darowizny obciążony jest hipoteką, której kwota przewyższa wartość nieruchomości?

Interpretacja
26.09.2019 Podatki

Czy w związku z nieodpłatnym zniesieniem współwłasności Nieruchomości, bez spłat i dopłat na rzecz Byłego Partnera, w sytuacji, gdy kwota hipoteki przypadająca na nabyty udział Wnioskodawczyni w Nieruchomości będzie wyższa od wartości udziału w Nieruchomości, podstawa opodatkowania wyniesie zero i nie będzie obowiązku zapłaty podatku od spadków i darowizn?

Interpretacja
09.08.2019 Podatki

Ustalenie podstawy opodatkowania w związku ze zniesieniem współwłasności nieruchomości obciążonej hipoteką.

Interpretacja
01.08.2019 Podatki

Czy od podstawy opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn można odliczyć zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn wysokość hipoteki zabezpieczającej zwrot bonifikaty?

Interpretacja
03.04.2019 Podatki

Czy przy ustaleniu podstawy opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn, wartość nieruchomości będzie pomniejszona o wartość hipoteki, którą obciążona jest nieruchomość?

Interpretacja
02.04.2019 Podatki

Czy czysta wartość otrzymanej w formie darowizny 1/2 części nieruchomości jest to nadwyżka 1/2 wartości rynkowej nieruchomości nad 1/2 kwotą hipoteki umownej wpisanej w Księgę Wieczystą nieruchomości stanowiącej ciężar w rozumieniu art. 7 ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn?

Interpretacja
01.02.2019 Podatki

Jak należy obliczyć wartość podatku od darowizny (III stopień pokrewieństwa) w przypadku gdy przedmiot umowy obciążony jest hipoteką? Czy do oceny wartości darowanego udziału 1/2 w nieruchomości Wnioskodawczyni może zastosować art. 8 ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn?

Interpretacja
11.10.2018 Podatki

Czy wyżej wymienione obciążenie hipoteczne należy rozumieć jako ciężar w rozumieniu art. 7 ustawy o podatku od spadków i darowizn? Jeśli hipotekę uznamy za dług i ciężar z rozumieniu art. 7 ustawy o podatku od spadków i darowizn to w jakiej wartości należy uwzględnić ten dług i ciężar: czy w wysokości połowy kredytu pozostałego do spłaty na dzień darowizny, czy może w wysokości kwoty hipoteki?

Interpretacja
01.08.2018 Podatki

Czy w ramach zniesienia współwłasności lokalu mieszkalnego i lokalu niemieszkalnego nieodpłatnie zbywane przez partnera Wnioskodawczyni udziały w wyżej wskazanych i opisanych nieruchomościach z jednoczesnym zastrzeżeniem samodzielnego zaspokojenia przez Wnioskodawczynię zobowiązań z tytułu kredytu hipotecznego na nabycie przedmiotowych nieruchomości, Wnioskodawczyni będzie zobowiązana do odprowadzenia

Interpretacja
20.07.2018 Podatki

1. Czy w przytoczonym zdarzeniu przyszłym obciążenie hipoteczne należy rozumieć jako ciężar w rozumieniu art. 7 ustawy o podatku od spadków i darowizn ? 2. Jeśli hipotekę uznamy za dług i ciężar w rozumieniu art. 7 ustawy o podatku od spadków i darowizn to w jakiej wartości należy uwzględnić ten dług i ciężar: czy w wysokości połowy kredytu pozostałego do spłaty na dzień darowizny, czy może w wysokości

Interpretacja
08.06.2018 Podatki

Czy nabycie przez Wnioskodawczynię 1/2 udziału w prawie własności Lokalu za wynagrodzeniem stanowiącym sumę kwot: spłaty pieniężnej w gotówce (50.000,00 zł) na rzecz byłego Partnera oraz równowartości długu wynikającego z Umowy Kredytu, który przejmie Wnioskodawczyni w wyniku zniesienia współwłasności nie spowoduje po stronie Wnioskodawczyni powstania obowiązku podatkowego w podatku od spadków i darowizn

Interpretacja
09.03.2018 Podatki

Czy przy darowiźnie nieruchomości mieszkalnej i nieruchomości rolnej obciążonych kredytem hipotecznym, przy ustalaniu wartości nieruchomości, a co za tym idzie wartości podstawy opodatkowania za ciężar należy uznać wartość hipoteki kaucyjnej wpisanej w IV dziale księgi wieczystej?

Poprzednia Następna