Przy sprzedaży posiadanego udziału w Nieruchomości Wnioskodawca będzie działał jako podatnik podatku VAT. Sprzedaż udziału w Nieruchomości będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT jako dostawa terenów budowlanych niekorzystających ze zwolnienia od tego podatku. Otrzymany zadatek na poczet ceny sprzedaży będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem VAT.
Uznanie za podatnika podatku VAT z tytułu sprzedaży udziału w Nieruchomości, zastosowanie zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT dla sprzedaży udziału w Nieruchomości oraz dla otrzymanego zadatku na poczet ceny sprzedaży.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości - (gospodarstwo rolne) otrzymanej w darowiźnie, kwestia otrzymania zadatku/zaliczki.
Wykazanie podatku VAT na fakturze zaliczkowej dokumentującej otrzymanie zadatku / zaliczki na poczet przyszłej dostawy nieruchomości gruntowej o przeznaczeniu budowlanym (gruntu budowlanego) opodatkowanej VAT, prawo do odliczenia VAT naliczonego z tytułu nabycia towarów i usług związanych z przyszłą dostawą nieruchomości gruntowej o przeznaczeniu budowlanym (gruntu budowlanego) opodatkowanej VAT w
Uznania Sprzedającej za podatnika podatku VAT w związku ze sprzedażą udziału w działce nr 1, opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży Nieruchomości i zwolnienia od podatku tej transakcji, momentu powstania obowiązku podatkowego w związku z uiszczeniem Zadatku, obowiązku zapłaty odsetek od zaległości podatkowych za okres od momentu otrzymania Zadatku.
Brak uznania zespołu składników majątkowych składających się na Nieruchomość za przedsiębiorstwo lub zorganizowaną część przedsiębiorstwa, opodatkowania podatkiem VAT Transakcji sprzedaży Nieruchomości, opodatkowania podatkiem VAT całej kwoty należnej z tytułu Transakcji łącznie z zapłaconym wcześniej zadatkiem oraz prawa Kupującego do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, obliczonego
uznanie Sprzedającego za podatnika podatku VAT w związku ze sprzedażą działki gruntu wraz z Rowem melioracyjnym; - opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży Nieruchomości i brak zwolnienia od podatku tej transakcji; - moment powstania obowiązku podatkowego w związku z uiszczeniem Opłaty Rezerwacyjnej oraz Zadatku; - obowiązek zapłaty odsetek od zaległości podatkowych za okres od momentu otrzymania Zadatku
Czy Wnioskodawca, po dołożeniu należytej staranności do nawiązania kontaktu z Wykonawcą i jego ewentualnymi spadkobiercami, ma prawo zaliczyć kwotę 25 000 PLN wpłaconą gotówką przed rozpoczęciem działalności gospodarczej do wartości początkowej nabytego środka trwałego, tak aby w kosztach amortyzacji ująć całą wartość netto zakupionego środka trwałego?
Otrzymane na podstawie przedwstępnej umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego środki pieniężne w postaci zadatku Zainteresowany wydatkował na nabycie działki budowlanej w odniesieniu do tychże środków pieniężnych zostały spełnione przesłanki umożliwiające zastosowanie zwolnienia od podatku, uregulowanego w art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. z art. 21 ust. 25 pkt 1 lit. c) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
a) uznanie sprzedaży nieruchomości zabudowanej za czynność podlegającą opodatkowaniu b) sposób rozliczenia przez Sprzedającego tej transakcji (tj. zwolnienie od podatku, ewentualnie opodatkowanie stawką w wysokości 23%), c) wystawienie przez Sprzedającego faktury korygującej do faktury dokumentującej otrzymanie zadatku i okresu rozliczeniowego, w którym należy ująć tę fakturę korygującą d) prawo Kupującego
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Czy w sytuacji, gdy Wnioskodawczyni uzyskała zadatek, a prawo własności nieruchomości gruntowej nie zostało przeniesione powstał obowiązek podatkowy?
W zakresie opodatkowania nabywanej nieruchomości, prawa do odliczenia podatku VAT z faktury dotyczącej zadatku na poczet nabywanej nieruchomości jak również z faktury dokumentującej jej zakup oraz korekty podatku naliczonego z tytułu otrzymania faktury korygującej dotyczącej sprzedaży nieruchomości, która korzystałaby ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT.
Wątpliwości Zainteresowanej w przedmiotowej sprawie dotyczą tego, czy obowiązek podatkowy dotyczy wyłącznie tego podatnika, który otrzymał faktycznie zapłatę (czyli współwłaściciela), czy też dotyczy także Wnioskodawczyni w ½ części mimo, że nie otrzymała ona na swoje konto żadnej zapłaty od kupującego.
Czy w dacie zawarcia umowy ostatecznej, czyli w maju 2008 r., Spółka powinna opodatkować transakcję podatkiem od towarów i usług z zastosowaniem stawki 22% ze względu na zmianę przeznaczenia gruntów, a co za tym idzie skorygować deklarację VAT-7K za drugi kwartał 2004 r., gdzie już raz rozpoznano obowiązek podatkowy z tytułu przyjęcia należności na poczet dostawy?
Czy istnieje obowiązek opodatkowania podatkiem VAT otrzymanej kwoty zadatku oraz jaką stawką VAT należy zastosować w przypadku obowiązku wystawienia faktury VAT na kwotę zadatku?