Opodatkowanie świadczenia odpłatnych usług cmentarnych, prawo do odliczenia podatku VAT z zastosowaniem prewspółczynnika dla jednostki budżetowej, prawo do dokonania korekty podatku naliczonego, gdyby w minionym roku nie miał miejsca żaden nieodpłatny pochówek.
Opodatkowanie odpłatnego udostępniania Domów przedpogrzebowych na rzecz Podmiotów zewnętrznych, prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na ich budowę.
Gmina nie ma prawa do pełnego odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków poniesionych w związku z realizacją Inwestycji. W sytuacji gdyby w minionym roku nie miał miejsca incydentalny nieodpłatny pochówek, to Gmina jest uprawniona do dokonania korekty podatku naliczonego w pliku JPK_V7M za styczeń roku następującego po roku, za który jest dokonywana korekta.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia w całości podatku naliczonego lub do zwrotu różnicy podatku w związku realizacją inwestycji.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją Projektu.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego od ponoszonych wydatków inwestycyjnych i wydatków bieżących związanych z funkcjonowaniem i utrzymywaniem cmentarzy oraz korekty podatku naliczonego w sytuacji, gdyby w minionym roku miał miejsce incydentalny nieodpłatny pochówek.
Podatek od towarów i usług, dotyczy prawa do pełnego odliczenia podatku VAT naliczonego na wszystkich fakturach dotyczących wydatków bieżących i inwestycyjnych dotyczących cmentarza.
Dokonywanie Czynności Cmentarnych za pobraniem Opłat będzie stanowić odpłatne świadczenie usług po stronie Gminy podlegające opodatkowaniu VAT, niekorzystające ze zwolnienia od VAT, Gminie będzie przysługiwać prawo do odliczenia części VAT od Wydatków.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki związane z rozbudową cmentarza.
Prawo do odliczenia pełnej kwoty VAT naliczonego od wydatków ponoszonych w związku z realizacją Inwestycji.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji polegającej na budowie cmentarza.
Gminie przysługuje prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego w fakturach dotyczących inwestycji związanej z modernizacją istniejącego Cmentarza Komunalnego i jego rozbudowy na przylegającym obszarze. Prawo to przysługuje, pod warunkiem niewystąpienia przesłanek wykluczających odliczenie podatku naliczonego, o których mowa w art. 88 ustawy o podatku od towarów i usług.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków cmentarnych w wysokości ustalonej na podstawie prewspółczynnika PREck.
prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych i bieżących dotyczących cmentarza przy zastosowaniu proporcji odliczenia według udziału liczby osób pochowanych w danym roku odpłatnie w całkowitej liczbie osób pochowanych ogółem w danym roku (tj. zarówno osób pochowanych odpłatnie i osób pochowanych nieodpłatnie)
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia części podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki związane z cmentarzami, obliczonej według udziału procentowego, w jakim cmentarze wykorzystywane są/będą do czynności opodatkowanych VAT (zastosowanie klucza odliczenia wyliczonego według udziału liczby osób pochowanych w danym roku odpłatnie w całkowitej liczbie osób pochowanych ogółem
Stosowanie przez Gminę do dokonywania obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego od wydatków związanych z administrowaniem cmentarzami komunalnymi sposobu określenia proporcji skalkulowanego jako stosunek obrotu opodatkowanego w całkowitym obrocie uzyskanym z działalności w tym sektorze.
Miasto będzie występować w roli podatnika w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy, a ww. czynności – jako usługi zdefiniowane w art. 8 ust. 1 ustawy – będą podlegały opodatkowaniu podatkiem VAT.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w całości od wydatków związanych z inwestycją dotyczącą rozbudowy cmentarza komunalnego.
uznanie świadczenia odpłatnych usług cmentarnych za czynności podlegające opodatkowaniu VAT, niekorzystające ze zwolnienia, prawo do pełnego odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków inwestycyjnych ponoszonych na cmentarz
brak możliwości odliczenia i odzyskania naliczonego podatku w związku z realizacją projektu
Wskazanie, czy Miastu przysługuje/będzie przysługiwało prawo do odliczenia części podatku VAT naliczonego z faktur VAT dokumentujących wydatki związane z Cmentarzem, według udziału procentowego, w jakim wydatki na Cmentarz są/będą wykorzystywane do czynności podlegających opodatkowaniu VAT i czy w takim przypadku prawidłowym będzie zastosowanie klucza odliczenia wyliczonego według udziału liczby pochówków
Możliwość odliczenia podatku naliczonego w odniesieniu do projektu.