Interpretacje

Interpretacja
12.07.2024 Podatki

Dotyczy ustalenia, czy: - czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że przystąpienie Fundacji do Spółki nie będzie stanowiło przejawu działalności niedozwolonej, tj. nie będzie stanowiło działalności gospodarczej fundacji rodzinnej wykraczającej poza zakres wskazany przez UFR, a tym samym przychody Fundacji z tytułu Inwestycji kapitałowych prowadzonych przez Spółkę będą podlegały zwolnieniu z opodatkowania

Interpretacja
11.07.2024 Podatki

Brak obowiązku dokonania korekty podatku VAT naliczonego przez zbywającego przedsiębiorstwo Podatnika oraz Nabywcę, tj. Fundację rodzinną.

Interpretacja
18.06.2024 Podatki

Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego - ulga termomodernizacyjna.

Interpretacja
27.05.2024 Podatki

Czy cesja wierzytelności własnych w wyniku zawarcia przez Wnioskodawcę z Faktorem Umowy Faktoringu, na warunkach opisanych w zdarzeniu przyszłym, niestanowiąca umowy sprzedaży wierzytelności w rozumieniu kodeksu cywilnego, będzie skutkować dla Wnioskodawcy (jako faktoranta) powstaniem przychodu podatkowego, w sytuacji gdy wierzytelność ta zostanie uprzednio opodatkowana jako przychód należny, a otrzymana

Interpretacja
10.05.2024 Podatki

Czy zbycie ogółu praw i obowiązków w spółkach komandytowych przez fundację rodzinną będzie podlegało zwolnieniu od podatku dochodowego od osób prawnych, o którym mowa w art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja
10.05.2024 Podatki

Czy zbycie ogółu praw i obowiązków w spółkach komandytowych przez fundację rodzinną będzie podlegało zwolnieniu od podatku dochodowego od osób prawnych, o którym mowa w art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja
15.02.2024 Podatki

Rozpoznanie przychodów oraz kosztów uzyskania przychodów z tytułu sprzedaży wierzytelności własnych w wyniku zawarcia przez Spółkę umowy faktoringu.

Interpretacja
27.12.2023 Podatki

Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że przychody Fundacji z tytułu odpłatnego zbycia udziałów i akcji w kapitałowych spółkach prawa handlowego nie będą opodatkowane podatkiem dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
11.10.2023 Podatki

Uznanie Fundacji rodzinnej za podatnika podatku od towarów i usług w zakresie wykonywania działalności gospodarczej, w szczególności w zakresie zbywania bądź udostępniania mienia.

Interpretacja
13.09.2023 Podatki

Dotyczy ustalenia, czy transakcje polegające na zbyciu/wykupie jednostek uczestnictwa przez Fundusz nie podlegają przepisom w zakresie cen transferowych.

Interpretacja
08.09.2023 Podatki

Dotyczy ustalenia, czy transakcje polegające na wykupie certyfikatów inwestycyjnych przez Fundusz w celu ich umorzenia nie podlegają przepisom w zakresie cen transferowych.

Interpretacja
24.07.2023 Podatki

Uznania transakcji zbycia Przenoszonego Przedsiębiorstwa do Przejmującego za czynność wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.

Interpretacja
17.07.2023 Podatki

Dotyczy ustalenia czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym w wyniku zbycia Należności Handlowych na rzecz F., Wnioskodawca powinien rozpoznać przychód należny zgodnie z art. 12 ust. 3 jako przychód z innych źródeł przychodów (tj. przychód inny niż z zysków kapitałowych); jeśli stanowisko Wnioskodawcy dotyczące pytania nr 1 jest prawidłowe, czy koszty poniesione w związku z przeniesieniem

Interpretacja
25.04.2023 Podatki

Czy w przypadku zbycia na rzecz Funduszu sekurytyzacyjnego przedawnionej wierzytelności z tytułu Kredytu hipotecznego zabezpieczonej hipoteką, która to hipoteka pozwala dalej skutecznie egzekwować tę wierzytelność do wartości zabezpieczonego majątku, Bank będzie mógł na podstawie art. 15 ust. 1h pkt 2 updop zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów stratę ze zbycia tej wierzytelności stanowiącą różnicę

Interpretacja
01.03.2023 Podatki

Obowiązek wystawienie PIT-11 dla osoby fizycznej w przypadku przejęcia przez spółkę - przedsiębiorstwo wodociągowe urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych.

Interpretacja
13.01.2023 Podatki

Prawidłowe jest Państwa stanowisko, zgodnie z którym Spółka powinna uwzględniać przychody uzyskane z Faktoringu (tj. cenę zbycia wierzytelności) w kwocie przychodów wykorzystywanej dla kalkulacji tzw. przychodowego klucza alokacji, o którym mowa w art. 15 ust. 2-2a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja
25.07.2022 Podatki

Odpłatne zbycie gruntu leśnego nabytego częściowo w drodze spadku i częściowo w nieodpłatnym dziale spadku oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego z art. 21 ust. 1 pkt 131 z zakupem działki budowlanej i korekta zeznania.

Interpretacja
04.07.2022 Podatki

Dotyczy ustalenia, czy Wnioskodawca będzie uprawniony do uznania za swój bezpośredni koszt uzyskania przychodu w podatku CIT kwot netto z faktur otrzymanych od Podwykonawcy dokumentujących wykonanie prac na cudzym gruncie (w szczególności prac budowlanych i budowlano-montażowych) dotyczących wybudowania infrastruktury (...).

Interpretacja
02.05.2022 Podatki

Do kosztów uzyskania przychodów z tytułu sprzedaży lokalu mieszkalnego, w rozumieniu art. 22 ust. 6c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych można zaliczyć udokumentowane fakturami VAT nakłady zwiększające wartość tego lokalu, poczynione w czasie jego posiadania, tj. od dnia objęcia w posiadanie lokalu mieszkalnego, po protokolarnym odbiorze kluczy.

Interpretacja
17.12.2021 Podatki

W zakresie ustalenia, czy wynagrodzenie otrzymane przez Fundusz w związku ze zbyciem obligacji skarbowych nie powoduje powstania ograniczonego obowiązku podatkowego dla Funduszu na mocy art. 3 ust. 2 w zw. z art. 3 ust. 3 updop i w efekcie Fundusz nie podlega opodatkowaniu z tego tytułu w Polsce.

Interpretacja
09.11.2021 Podatki

wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie: ‒ opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym przychodów z najmu (pytanie oznaczone we wniosku numerem 1) oraz; ‒ skutków podatkowych w podatku dochodowym od osób fizycznych zbycia nieruchomości (dwóch działek) przed upływem pięciu lat od końca roku podatkowego, w którym została nabyta

Poprzednia Następna