Niepowstanie obowiązku podatkowego z tytułu wpłaty zadatku na poczet czynszu dzierżawnego i brak obowiązku udokumentowania fakturą otrzymanego zadatku.
Ustalenie, czy uiszczany przez gości zadatek, który nie podlega zwrotowi, stanowi wynagrodzenie za usługę, prawo do korekty podstawy opodatkowania i podatku należnego z tytułu zatrzymania zadatku, termin do dokonania korekty kwoty podatku należnego w przypadku, gdy wpłata została udokumentowana fakturą oraz przy użyciu kasy fiskalnej.
Moment opodatkowania Wpłaty otrzymanej przez Spółkę oraz prawo do zastosowania stawki VAT w wysokości 0% w odniesieniu do dokonanych dostaw.
Określenie momentu uzyskania przychodu oraz poniesienia kosztu bezpośrednio związanego z przychodami uzyskanymi z tytułu opłat.
Nieuznanie przedmiotu transakcji za przedsiębiorstwo oraz zorganizowaną część przedsiębiorstwa, zwolnienie z opodatkowania sprzedaży Nieruchomości i rezygnacja z tego zwolnienia oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego związanego z nabyciem Nieruchomości.
Wykazanie podatku VAT na fakturze zaliczkowej dokumentującej otrzymanie zadatku / zaliczki na poczet przyszłej dostawy nieruchomości gruntowej o przeznaczeniu budowlanym (gruntu budowlanego) opodatkowanej VAT, prawo do odliczenia VAT naliczonego z tytułu nabycia towarów i usług związanych z przyszłą dostawą nieruchomości gruntowej o przeznaczeniu budowlanym (gruntu budowlanego) opodatkowanej VAT w
Obowiązek wystawienia faktury korygującej dokumentującej otrzymanie zadatku w przypadku cesji praw i obowiązków z umowy przedwstępnej oraz prawa Zainteresowanego do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktury wystawionej przez Wnioskodawcę obejmującej całą cenę sprzedaży.
Zastosowanie zwolnienia z opodatkowania i możliwosci wyboru opodatkowania transakcji podatkiem VAT oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktury dokumentującej sprzedaż oraz opodatkowania podatkiem VAT zadatku i prawa do odliczenia wynikającego z faktury korygującej dokumentującej zapłatę zadatku.
Opodatkowanie sprzedaży Nieruchomości, prawo do odliczenia podatku naliczonego od sprzedaży nieruchomości oraz z faktury dokumentującej wpłacony zadatek.
Wskazanie, czy Wnioskodawca postępuje prawidłowo odmawiając wystawienia faktury korygującej do zastosowanej stawki VAT 23% dla czynności odstępnego w podwójnej kwocie zadatku do rozwiązania umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości.
w zakresie - opodatkowania planowanej sprzedaży udziału w budynkach tj. budynku młyna, magazynu zbożowego i budynku biurowego, po zakończeniu ich przebudowy i ujęciu w ewidencji środków trwałych, - powstania obowiązku podatkowego w przypadku przyjęcia zadatku przez Wnioskodawcę, w związku z zawarciem umowy przedwstępnej, - wystawienia przez Wnioskodawcę faktury dokumentującej przyjęcie zadatku, - zastosowania
W zakresie: opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży Nieruchomości Wydzielonej, braku opodatkowania podatkiem VAT zadatku w dacie jego otrzymania, opodatkowania dopłaty do ceny sprzedaży w dacie kiedy stanie się należna, prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego przez Kupującego z faktury dokumentującej zadatek dotyczący umowy przedwstępnej, prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego przez Kupującego
a) uznanie sprzedaży nieruchomości zabudowanej za czynność podlegającą opodatkowaniu b) sposób rozliczenia przez Sprzedającego tej transakcji (tj. zwolnienie od podatku, ewentualnie opodatkowanie stawką w wysokości 23%), c) wystawienie przez Sprzedającego faktury korygującej do faktury dokumentującej otrzymanie zadatku i okresu rozliczeniowego, w którym należy ująć tę fakturę korygującą d) prawo Kupującego
w zakresie: możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów przedpłat utraconych w związku z niewykonaniem umowy przez kontrahenta
Podatek od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania zatrzymanego zadatku jako odszkodowania w związku z rezygnacją kontrahenta z transakcji.
Spółka wpłaciła zadatek na poczet zakupu nieruchomości. Dostawca nieruchomości wystawił nam fakturę na zadatek. Jednak ze względu na trudności finansowe, leżące po naszej stronie, nie doszło do transakcji i zrezygnowaliśmy z zakupu. Dostawca wystawił fakturę korygującą zadatek. Jak rozliczyć podatkowo i ująć w księgach rachunkowych stracony zadatek? Czy będzie on kosztem uzyskania przychodów?
Opodatkowanie przedpłaty oraz obowiązek korygowania uprzednio wykazanego podatku należnego i rozliczenia korekty w bieżącej deklaracji, gdy umowa z kontrahentem nie dochodzi do skutku.
Obowiązek podatkowy z tytułu wpłaty zadatku powstał z chwilą jego otrzymania zgodnie z art. 19 ust. 11 ustawy, Wnioskodawca zobowiązany był do wystawienia faktury nie później niż 7 dnia od dnia, w którym otrzymał daną kwotę zaliczki od kontrahenta i zapłaty podatku należnego. Z uwagi na fakt, że zwrot zadatku w podwójnej wysokości nie stanowi czynności opodatkowanej, Spółka nie będzie zobowiązana do
W zakresie opodatkowania nabywanej nieruchomości, prawa do odliczenia podatku VAT z faktury dotyczącej zadatku na poczet nabywanej nieruchomości jak również z faktury dokumentującej jej zakup oraz korekty podatku naliczonego z tytułu otrzymania faktury korygującej dotyczącej sprzedaży nieruchomości, która korzystałaby ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT.
Prawidłowość danych, jakie muszą znaleźć się na fakturze korygującej w przypadku udzielenia rabatu przez Spółkę, zwrotu towarów do Spółki lub zwrotu zaliczki (zadatku)
Należy wskazać, iż w omawianej sytuacji obowiązek podatkowy z tytułu wpłaty zadatku powstał z chwilą jego otrzymania, zgodnie z art. 19 ust. 11 ustawy. W związku z powyższym na podstawie dyspozycji § 10 ust. 1 powołanego wyżej rozporządzenia, Wnioskodawca zobowiązany był do wystawienia faktury nie później niż 7 dnia od dnia, w którym otrzymał daną kwotę zaliczki od kontrahenta. Stosownie do art. 106