Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego wykazanego w fakturach wystawionych na rzecz Wnioskodawcy przez Dalszego Podwykonawcę z tytułu wykonania robót budowlanych, które to roboty Wnioskodawca w dalszej kolejności będzie odsprzedawać; ustalenia, czy odsprzedając roboty budowlane zakupione od Dalszego Podwykonawcy Wnioskodawca dokonywać będzie czynności podlegającej
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów, wydatków związanych z noclegami i wyżywieniem pracowników, zleceniobiorców i podwykonawców.
Sposób rozpoznania przychodów i kosztów uzyskania przychodów w związku z realizacją Umowy Konsorcjum.
Ustalenie, czy Spółka (Inwestor), zlecając roboty budowlane, wymienione w załączniku nr 14 do ustawy o VAT, do wykonania innym przedsiębiorcom występuje w roli podatnika, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt ustawy o VAT w przypadku, gdy roboty wykonane na jej rzecz przez inne podmioty są przez nią refakturowane na rzecz Spółki A., która wydzierżawia teren, na którym roboty budowlane są wykonywane (pytanie
Zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia oraz korekty i zwrotu podatku.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego na otrzymywanych Fakturach Podwykonawców
Zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenie dla świadczonych usług budowlanych na rzecz zagranicznego usługobiorcy
Partner Konsorcjum zobowiązany jest do udokumentowania świadczonych usług fakturą wystawioną na rzecz Lidera Konsorcjum; Uznanie Partnera Konsorcjum za podwykonawcę w rozumieniu art. 17 ust. 1h, który zobowiązany jest do rozliczania wykonanych przez siebie prac wskazanych w załączniku nr 14 do ustawy z zastosowaniem mechanizmu odwrotnego obciążenia (w stanie prawnym obowiązującym do 31 października
Rozliczenia podatku na zasadzie mechanizmu odwrotnego obciążenia oraz dokumentowania świadczonych usług.
zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia dla nabywanych usług, stawki podatku dla świadczonych usług oraz opodatkowania otrzymanej dotacji
Zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia dla świadczonych przez Wnioskodawcę usług oraz wystawienie faktur korygujących w stosunku do faktur pierwotnie wystawionych na rzecz Inwestora, korekty deklaracji oraz wystąpienia o stwierdzenie i zwrot nadpłaty podatku VAT.
Rozliczenie usług budowlanych świadczonych na terytorium Niemiec przez Wnioskodawcę jako podwykonawcę polskiego podatnika.
w zakresie nieuznania Wnioskodawcy za podwykonawcę z tytułu świadczonych usług budowlanych wymienionych w poz. 2-48 załącznika nr 14 do ustawy o VAT wykonanych na rzecz gwaranta i rozliczenia ww. usług
Moment powstania przychodu oraz kosztów uzyskania przychodu w przypadku usług budowlanych.
Pomiędzy Wnioskodawcą a Spółką nie powinno nastąpić refakturowanie wykonania instalacji zasilającej teren budowy w energię elektryczną, przepisy regulujące zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia nie znajdą zastosowania. Faktura powinna zostać skorygowana do zera a nie anulowana.
W zakresie opodatkowania realizowanych świadczeń (komunikacja zastępcza) oraz prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego.
Uznanie świadczenia za świadczenie złożone oraz zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia, a także prawo do wystawienia faktury korygującej.
Czy Wnioskodawca mógł zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki poniesione na rzecz Firmy Instalacyjnej za wykonane przez nią etapy prac, udokumentowane fakturami zaliczkowymi i protokołami odbioru, będące przedmiotem zawartej umowy?
braku zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia do świadczonych usług na rzecz Generalnego Wykonawcy
Zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia do nabywanej usługi wymiany wodomierzy oraz usługi montażu nowych podzielników kosztów centralnego ogrzewania.
Opodatkowania podatkiem od towarów i usług świadczenia, na które składa się dostawa towarów oraz wykonanie usługi (montaż).
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury otrzymanej od zleceniobiorcy.