Uznanie świadczenia za świadczenie złożone oraz zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia, a także prawo do wystawienia faktury korygującej.
Opodatkowanie usług budowlanych wykonywanych przez polskiego podwykonawcę na terenie Estonii.
1. Czy prace zmierzające do stworzenia nowych produktów oraz rozwiązań informatycznych (SpendWorx), prowadzone przez Spółkę stanowią działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu ustawy o CIT? 2. Czy prace zmierzające do zmodernizowania już istniejących rozwiązań informatycznych (CCES), prowadzone przez Spółkę stanowią działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu ustawy o CIT? 3. Czy w kosztach działalności
Za koszty kwalifikowane opisane w art. 26e ust. 2 pkt 3 ustawy o PIT nie można uznać wydatków na zakup usług podwykonawców nabywanych w celu realizacji działalności badawczo-rozwojowej, jak również na zakup usług doradczych, które mogą być zawarte z innymi podmiotami nie będącymi jednostkami naukowymi w rozumieniu ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki.
Czy usługa organizacji i przeprowadzania egzaminów zawodowych przez Spółkę dla firmy A, która jest realizatorem projektu w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój lub Regionalnego Programu Operacyjnego współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, korzysta ze zwolnienia z podatku od towarów i usług zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy z dnia 11 marca 2004 r.
Przechowywanie dokumentów dotyczących usług świadczonych przez podwykonawców na rzecz Wnioskodawczyni
W zakresie zastosowania zwolnienia dla usług przeprowadzenia egzaminów językowych wykonywanego w ramach umowy podwykonawstwa
Przechowywanie dokumentów dotyczących usług świadczonych przez podwykonawców na rzecz Wnioskodawczyni
Czy Spółka prawidłowo kwalifikuje koszty związane z zapłatą wynagrodzenia na rzecz franczyzobiorców jako koszty uzyskania przychodów bezpośrednio związane z przychodami, tj. jako koszty o których mowa w art. 15 ust. 4 ustawy CIT, a w związku z tym - czy Spółka prawidłowo zamierza potrącać ww. koszty w okresie, w którym osiągnięte zostały odpowiadające im przychody, stosownie do dyspozycji przepisów
opodatkowanie usług świadczonych w ramach umów podwykonawczych dotyczących realizacji projektu szkoleniowego
w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku do świadczonych usług
Czynności wykonywane przez Wnioskodawcę nie mogą korzystać ze zwolnienia z podatku od towarów i usług, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy, gdyż Wnioskodawca nie świadczy usług w zakresie kształcenia zawodowego ani przekwalifikowania zawodowego.
Czy usługa rozbudowy domu jednorodzinnego, dokonana na rzecz osoby fizycznej, nieprowadzącej działalności gospodarczej korzysta ze zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy pomocy kasy rejestrującej na podstawie § 2 ust. 3 w związku z poz. 41 załącznika do Rozporządzenia Ministra Finansów z dn. 23.12.2004 r. w sprawie kas rejestrujących?