Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania obrotu z tytułu sprzedaży towarów przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących na podstawie § 2 ust. 1 pkt 1 w powiązaniu z poz. 34 załącznika do rozporządzenia.
W zakresie zwolnienia z obowiązku stosowania kas rejestrujących przy sprzedaży wysyłkowej gier komputerowych zawierających nośnik cyfrowy z zapisem gry /np. CD, DVD, Blue Ray lub inny/ lub zawierających klucze dostępu do uruchomienia gry.
prawo do zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej sprzedaży wysyłkowej na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 listopada 2012r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących; - obowiązek prowadzenia ewidencji zwrotów; - obowiązek dokumentowania
Czy na podstawie obecnie obowiązujących przepisów, Gmina korzysta ze zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej?
Dokonując dostawy towarów mebli, Wnioskodawca nie może korzystać ze zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej na podstawie § 2 ust. 1 pkt 1 w powiązaniu z poz. 34 załącznika do rozporządzenia, bowiem zakres zwolnienia z obowiązku prowadzenia przedmiotowej ewidencji określony w tych normach prawnych ogranicza się wyłącznie do czynności, których przedmiotem jest
Zwolnienie z obowiązku prowadzenie ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku ewidencjonowania obrotu za pomocą kasy rejestrującej.
Obowiązek ewidencjonowania obrotu za pomocą kasy rejestrującej przez Dom Pomocy Społecznej.
Wnioskodawca nie ma obowiązku rejestrowania sprzedaży na kasie fiskalnej aż do momentu przekroczenia kwoty 40.000 zł.
Obowiązek rejestrowania obrotu z tytułu wynajmu lokali komunalnych za pomocą kasy rejestrującej, przez spółkę zarządzającą nieruchomościami w imieniu gminy.
podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku ewidencjonowania z zastosowaniem kasy rejestrującej usług fryzjerstwa
Przedsiębiorstwo w ramach prowadzonej działalności gospodarczej sprzedaje nieprzydatne resztki metali swoim pracownikom, klasyfikując je jako złom cienki, wystawiając przy tym fakturę VAT ujętą w ewidencji. W związku z powyższym, podatnik pyta, czy przy takiej sprzedaży należy używać kasy rejestrującej. Zdaniem wnioskodawcy nie ma takiego obowiązku ponieważ przedmiotem dostawy nie są elementy metali
Jak wynika z opisanego stanu faktycznego, podatnik od 1 grudnia 1992 r. prowadził zakład blacharsko-dekarski. Z przyczyn rodzinnych firma została zlikwidowana z dniem 31 marca 2005 r. Po ustaniu problemów rodzinnych, podatnik ponownie uruchomił działalność z dniem 1 sierpnia 2005 r. Obrót osiągnięty przez podatnika w 2005 r. na rzecz osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej wyniósł
Czy zwolniona z podatku VAT sprzedaż rzeczy pochodzących z darowizny powinna być ewidencjonowana za pomocą kasy fiskalnej?
Czy wpłaty zaliczek na poczet budowy lokali korzystają ze zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy pomocy kasy rejestrującej na podstawie § 2 ust. 3 w związku z poz. 42 załącznika do Rozporządzenia Ministra Finansów z dn. 23.12.2004r. w sprawie kas rejestrujących, pod warunkiem że będą dokonywane za pośrednictwem banku?
Czy fundacja może korzystać ze zwolnienia z obowiązku instalacji kasy fiskalnej przy świadczeniu usług obsługi nieruchomości, świadczonych na zlecenie ?.