Brak zastosowania zwolnienia od podatku dla usług doradztwa zawodowego z IPD związanych z usługą kształcenia lub przekwalifikowania zawodowego.
Czy otrzymana przez Spółkę dopłata do oprocentowania kredytu stanowi przychód zwolniony z opodatkowania, Czy odsetki od kredytu zapłacone przez spółkę w latach 2023 i 2024 mogą być uznane za koszty uzyskania przychodu w latach ich poniesienia, jeżeli w lipcu 2024 r. Spółka otrzymała ww. dopłatę do odsetek.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c usług wymienionych we wniosku.
Ustalenia: - czy w przedstawionym stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym otrzymane przez Spółkę wsparcie zwolnione jest z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 53 oraz art. 17 ust. 1 pkt 21 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa o CIT”), - w jakim momencie Spółka powinna rozpoznać zwolnienie z opodatkowania w przypadku zaliczki na wsparcie
Czy w związku z wynajmem jako stowarzyszenie będące jednocześnie organizacją pożytku publicznego jesteśmy zobowiązani do płacenia podatku od najmu i w jakiej wysokości? Czyj jako stowarzyszenie jesteśmy zwolnieni z tego obowiązku?
Zwolnienie z opodatkowania dotacji oraz zakup towarów jako koszt działalności.
Uznanie sprzedaży udziału w działce za dostawę opodatkowaną podatkiem od towarów i usług, bez uwzględnienia zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy.
Zwolnienie od podatku dostawy mieszkania (towar handlowy) - art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy
Uznanie sprzedaży udziału w nieruchomości gruntowej stanowiącej działkę ewidencyjną, która powstanie w wyniku podziału działki, za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia.
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego w przypadku wydatków poniesionych na wykończenie domu letniskowego.
Zakup szkoły w zdarzeniu przyszłym nr 1 bądź Budowę szkoły w zdarzeniu przyszłym nr 2 należy uznać za wydatek na zakup urządzenia niezbędnego do prowadzenia szkoły finansowanego z dochodów szkoły, które pochodzą z ich prowadzenia w rozumieniu przepisów o systemie oświaty. W konsekwencji Dochody z liceum, które Spółka osiągnie w przyszłych latach i które w przyszłości Spółka przeznaczy na Zakup szkoły
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT transakcji sprzedaży działki.
W rozpatrywanej sprawie przedstawiony we wniosku opis sprawy nie pozwala stwierdzić, czy sprzedaż przez Pana w drodze licytacji komorniczej działki zabudowanej będzie korzystać ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10, pkt 10a lub pkt 2 ustawy, gdyż brak jest informacji niezbędnych do jednoznacznego dokonania takiej oceny na podstawie ww. przepisów. Przy czym jak wynika z opisu
Zastosowanie zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy dla świadczonych usług w zakresie udzielania porad dietetycznych.
Wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej w zakresie opodatkowania podatkiem VAT transakcji, prawa Kupującego do odliczenia i zwrotu podatku oraz wliczenia kwot dodatkowych do podstawy opodatkowania.
Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem imprezy i wycieczki integracyjnej oraz biletów wstępu i karnetów pracownikom, emerytom i rencistom.
Skutki podatkowe wypłaty odszkodowania za wywłaszczoną nieruchomość.
Uznanie sprzedaży udziału w działce za czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, niekorzystającą ze zwolnienia.
Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem świadczenia z ZFŚS emerytowi.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania dotacji udzielonej w ramach Programu Innowacyjna Gospodarka oraz wyłączenia z kosztów uzyskania przychodów wydatków Spółki objętych dofinansowaniem zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 48 i pkt 58 ustawy CIT.
Zwolnienie przedmiotowe - nabycie gruntu oraz budowa domku letniskowego.
Brak obowiązku odprowadzenia podatku VAT od sprzedaży nieruchomości (działki zabudowanej budynkiem i udziału w działce stanowiącej drogę dojazdową) w trybie licytacji w sądowym postępowaniu egzekucyjnym przez komornika sądowego.
Na gruncie prawa podatkowego „ulepszenie” jest pojęciem, które dotyczy wyłącznie składników majątku będących środkami trwałymi. Pod pojęciem tym należy rozumieć takie czynności, jak przebudowa, rozbudowa, rekonstrukcja, adaptacja lub modernizacja środka trwałego, które podnoszą jego wartość techniczną, użytkową, jak i przystosowanie składnika majątkowego do wykorzystania go w innym celu, niż pierwotne