Uznanie, że sprzedawana w ramach Transakcji Działalność Wyodrębniona będzie stanowiła ZCP i w związku z tym Transakcja nie będzie podlegała opodatkowaniu.
Uznanie, że przekazywane w formie darowizny elementy majątku stanowią zorganizowaną część przedsiębiorstwa i tym samym transakcja nie będzie podlegała opodatkowaniu VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Uznanie sprzedaży udziałów za zbycie przedsiębiorstwa i włączenia tej transakcji z opodatkowania podatkiem VAT oraz prawa Spółki do odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z transakcją sprzedaży udziałów w Spółce celowej.
Wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej w zakresie opodatkowania podatkiem VAT transakcji, prawa Kupującego do odliczenia i zwrotu podatku oraz wliczenia kwot dodatkowych do podstawy opodatkowania.
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy czynności wniesienia w drodze darowizny do fundacji rodzinnej całego przedsiębiorstwa.
Uznanie składników majątkowych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i brak obowiązku opodatkowania transakcji ich przekazania wspólnikowi.
Nieuznanie, że zespół składników w postaci: Nieruchomości I, Nieruchomości II i Nieruchomości III oraz Elementów towarzyszących, mający być przedmiotem transakcji sprzedaży, nie stanowi przedsiębiorstwa ani zorganizowanej części przedsiębiorstwa a tym samym sprzedaż nie będzie wyłączona z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy. Brak zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla sprzedaży
Interpretacja indywidualna dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie nieuznania zbywanych składników majątku za przedsiębiorstwo i zorganizowaną część przedsiębiorstwa, opodatkowania dostawy Nieruchomości (...) oraz prawa do odliczenia podatku VAT.
Zespół składników materialnych i niematerialnych (w tym zobowiązania), zorganizowane w ramach Działu I i Działu II, stanowić będą zorganizowane części przedsiębiorstwa, przeniesienie składników majątku składających się na Dział II na Spółkę Przejmującą nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem VAT.
Nieuznanie zakupu farmy fotowoltaicznej za zakup zorganizowanej części przedsiębiorstwa wyłączonej z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy oraz prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie farmy fotowoltaicznej.
Rozpoznanie planowanej transakcji aportu lokalu użytkowego jako dostawy towarów, a także uznanie, że aport lokalu będzie objęty zwolnieniem od podatku, z którego strony transakcji mogą zrezygnować.
W zakresie uznania, że dostawa Nieruchomości w ramach Transakcji będzie stanowiła dostawę towarów podlegającą opodatkowaniu VAT jako dostawa niestanowiąca zbycia przedsiębiorstwa ani zorganizowanej części przedsiębiorstwa, że dostawa działki nr A wraz naniesieniami jest objęta zwolnieniem z podatku VAT z możliwością rezygnacji z tego zwolnienia, oraz że dostawa działki nr B wraz naniesieniami jest
Uznanie składników majątku za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz możliwości skorzystania ze zwolnienia.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości oraz prawo do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony lub zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad należnym, w związku z nabyciem Nieruchomości
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości oraz prawo do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony lub prawo do obniżenia za następne okresy kwoty podatku należnego o nadwyżkę podatku naliczonego
Rozpoznanie planowanej transakcji sprzedaży Lokalu 1, Lokalu 2 oraz wyposażenia jako dostawy towarów, a także uznania, że dostawa wskazanych lokali będzie objęta zwolnieniem od podatku, z którego strony transakcji mogą zrezygnować
Uznanie przekazywanej w drodze umowy darowizny zorganizowanej części przedsiębiorstwa, w skład której między innymi wchodzi nieruchomość budynkowa, prawo użytkowania wieczystego gruntu, na rzecz Żony i wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT tej czynności, oraz braku obowiązku dokonania korekty.
Uznanie, że przedmiot Aportu stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz uznania transakcji za czynność wyłączoną spod opodatkowania podatkiem VAT.
Czy wniesienie aportu w postaci Działu S. będzie stanowiło zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy CIT i w związku z tym nie powstanie przychód podatkowy po stronie Wnioskodawcy oraz tym samym dokonanie tego aportu nie będzie podlegać opodatkowaniu w podatku dochodowym od osób prawnych przez Wnioskodawcę. (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)
W zakresie ustalenia, czy Spółka będzie mieć prawo do rozpoznania kosztów uzyskania przychodu z tytułu Faktur zgodnie z art. 15 ust. 4e Ustawy o CIT, przy założeniu, że koszty wynikające z Faktur mieszczą się w zakresie art. 15 ust. 1 ustawy o CIT oraz nie zostały wymienione w art. 16 ust. 1 ustawy o CIT oraz czy wspólnik rozliczający CIT w ramach PGK będzie mieć prawo do rozpoznania kosztów uzyskania
Uznanie Państwa stanowiska w zakresie pytania nr 1 za prawidłowe, na które odpowiedź implikuje konsekwencje podatkowe w podatku CIT również dla Wspólnika (PGK), zgodzić się należy Państwa stwierdzeniem, że Wspólnik działający w ramach PGK nie będzie miał prawa do rozpoznania kosztów z tytułu Faktur w swoich podatkowych kosztach uzyskania przychodu. Koszty te bowiem zostaną uwzględnione w wyniku podatkowym