Prawo do odliczenia całości kwot podatku naliczonego wynikającego z faktur związanych z zakupem towarów i usług niezbędnych do realizacji zadania. Sposób dokonania korekty. Nieuznanie za podstawę opodatkowania otrzymanych środków z Programu.
Obowiązek złożenia informacji VAT-23 i zapłaty podatku VAT nabytych pojazdów w związku ze zmianą ich przeznaczenia na działalność gospodarczą, korekta deklaracji JPK_V7M wraz ze złożeniem wniosku o stwierdzenie nadpłaty, moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu nietransakcyjnego WNT pojazdów, określenie podstawy opodatkowania oraz ustalanie kursu waluty obcej do przeliczania podstawy opodatkowania
Prawo do odliczenia całości kwot podatku naliczonego wynikającego z faktur związanych z zakupem towarów i usług niezbędnych do realizacji projektu, - Sposób dokonania korekty, - Nieuznanie za podstawę opodatkowania otrzymanych środków z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład.
Ustalenie zwolnienia przedmiotowego z opodatkowania dochodu przeznaczonego na pokrycie straty na działalności gospodarczej.
Opodatkowanie aportu Infrastruktury do Spółki w zamian za udziały w Spółce, brak zwolnienia z VAT dla tej czynności, podstawa opodatkowania aportu, prawo do odliczenia od wydatków na Infrastrukturę wnoszoną aportem do Spółki, sposób dokonania korekty wieloletniej w związku ze zmianą przeznaczenia i aportem infrastruktury do Spółki.
Czy Fundacja prowadząca statutową działalność oświatową oraz wynajem pomieszczeń korzysta ze zwolnienia od podatku od osób prawnych, a jeśli nie, to w jakim momencie powstaje obowiązek podatkowy?
Uznanie odpłatnego udostępnienia na rzecz Dzierżawcy Infrastruktury za działalność gospodarczą oraz czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z tego podatku oraz prawo do dokonania korekty zgodnie z art. 91 ust. 7 i 7a w związku z art. 91 ust. 2 i 3 ustawy o VAT ze względu na zmianę przeznaczenia Inwestycji oraz sposób korekty.
Brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w przypadku przekazania nieruchomości, stanowiącej środek trwały w działalności gospodarczej, w drodze darowizny.
Odpłatne usługi udostępnienia Infrastruktury na rzecz Centrum jako działalność gospodarcza oraz czynności podlegające opodatkowaniu VAT, niekorzystające ze zwolnienia z podatku; prawo do odliczenia VAT naliczonego wynikającego z wydatków na Infrastrukturę; sposób odliczenia podatku naliczonego od wydatków na Infrastrukturę poniesionych przed i po decyzji o zmianie przeznaczenia obiektu.
Wycofanie lokali z działalności nie stanowi/nie będzie stanowić dostawy towarów opodatkowanej podatkiem VAT. W związku ze zmianą przeznaczenia lokali Wnioskodawca jest/będzie zobowiązany dokonać korekty zgodnie z art. 91 ust. 7d ustawy.
Dotyczy: ‒ uznania dzierżawy Amfiteatru za czynność opodatkowaną, ‒ prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z faktur VAT dokumentujących wydatki na budowę Amfiteatru z uwzględnieniem zasad tzw. korekty wieloletniej, wynikających z art. 91 ust. 1-7 ustawy o VAT, ‒ prawa do odliczenia wydatków bieżących związanych z utrzymaniem przedmiotu dzierżawy (napraw, remontów, prac porządkowych).
Obowiązek dokonania korekty podatku naliczonego, związanego z nabyciem Nieruchomości, który pomniejszył podatek należny Podatnika – w odniesieniu do udziału Małżonki w Nieruchomości, oraz brak obowiązku dokonania takiej korekty – w odniesieniu do udziału Podatnika.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług darowizny nieruchomości zabudowanej. Brak konieczności dokonania korekty kwoty podatku naliczonego, zgodnie z art. 91 ust. 2 ustawy u podatku od towarów i usług.
Gmina ma prawo do odliczenia w całości podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur zakupu związanych z realizacją inwestycji budowy PSZOK. Gminie przysługuje prawo do odliczania podatku VAT naliczonego od wydatków związanych z bieżącym funkcjonowaniem PSZOK.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego związanego z zakupem lokali dokonanego przed dniem rejestracji, udokumentowanego fakturami, - Możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT przy sprzedaży ww. lokali z jednoczesnym obowiązkiem dokonania 10-letniej korekty podatku naliczonego.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości rolnej - możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego.
Wydanie interpretacji w zakresie ustalenia czy w związku ze zmianą przeznaczenia Inwestycji (Infrastruktury wodno-kanalizacyjnej) Gminie przysługuje prawo do korekty podatku naliczonego (korekta wieloletnia 1/10 podatku) oraz w jakim okresie.
Brak obowiązku dokonania korekt odliczonego podatku naliczonego w związku z zawarciem umowy dzierżawy oraz umowy koncesji kąpieliska.
Braku obowiązku dokonania korekty nieodliczonego podatku w przypadku częściowego wykorzystania infrastruktury wytworzonej w ramach projektu do działalności gospodarczej, mającej charakter pomocniczy do działalności naukowej.
Korekta podatku na podstawie art. 91 ust. 7 ustawy oraz prawo do odliczenia na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy.
Sprzedaż opisanych nieruchomości nie będzie stanowić źródła przychodu z uwagi na upływ terminu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i tym samym nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym.
Sprzedaż opisanych nieruchomości nie będzie stanowić źródła przychodu z uwagi na upływ terminu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i tym samym nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym.
prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktury z 29 lipca 2020 r. wystawionej na prowadzoną przez Wnioskodawcę działalność gospodarczą poprzez dokonanie korekty podatku VAT naliczonego w całości, jednorazowo w deklaracji podatkowej składanej za okres rozliczeniowy, w którym nastąpiła zmiana przeznaczenia towaru, prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur wystawionych