1. Czy przedstawiona w opisie stanu faktycznego działalność X w zakresie rozumieniu art. 4a pkt 26, pkt 27 i pkt 28 Ustawy o CIT, która uprawnia Spółkę do prowadzenia Badań Klinicznych stanowi działalność badawczo-rozwojową w zastosowania ulgi określonej w art. 18d Ustawy o CIT? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1) 2. Czy wynagrodzenia Badaczy świadczących pracę na podstawie umów zlecenie stanowią w
Usługi świadczone na terenie Niemiec (ryczałt) – ustalenie obowiązku podatkowego
Czy w opisanej sytuacji faktycznej Wnioskodawca ma prawo do skorzystania z ulgi badawczo-rozwojowej? Czy działania realizowane przez Zleceniobiorcę mają charakter działalności badawczo-rozwojowej Wnioskodawcy w rozumieniu art. 5a pkt 38 updof, a koszty dotyczące umowy zlecenia stanowią koszty kwalifikowane, o których mowa w art. 26e ust. 1 w zw. z art. 26e ust. 2 pkt 1a updof?
Kwalifikacja do właściwego źródła przychodów wynagrodzeń otrzymanych w związku z pełnieniem w postępowaniach upadłościowych, restrukturyzacyjnych i egzekucyjnych funkcji syndyka, nadzorcy sądowego i zarządcy.
Czy dokonana przez Wnioskodawczynię sprzedaż akcji w celu spłaty długów spadkowych jako realizacja polecenia wydanego przez Sąd w postępowaniu spadkowym skutkuje po jej stronie powstaniem obowiązku podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych?
Kwestii zastosowania zwolnienia wynikające z art. 26 ust. lg w powiązaniu z art. 6 ust. 1 pkt 10a ustawy o CIT, zwolnienia wynikające z art. 22 ust. 4 w powiązaniu z art. 26 ust. lc i lf ww. ustawy oraz możliwości zastosowania obniżonej stawki podatku przy wypłacie należności z tytułu wypłacanej dywidendy zgodnie z art. 10 polsko-włoskiej umowy o unikaniu podwójnemu opodatkowaniu.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Obowiązki Spółki jako płatnika w związku z umowami zlecenia (umowami o świadczenie usług) zawartymi z obywatelami Ukrainy, którzy nie mają miejsca zamieszkania w Polsce w rozumieniu art. 3 ust. 1a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i udokumentowali swoje miejsce zamieszkania dla celów podatkowych certyfikatami rezydencji.
w zakresie określenia źródła przychodu w związku z dokonywaniem przez Wnioskodawczynię zleceń na rzecz firmy amerykańskiej.
Obowiązki podatkowe związane z umowami o pracę i umowami zlecenia zawieranymi przez Wnioskodawcę z obywatelami Rumunii.
Czy Wnioskodawca powinien pełnić funkcję płatnika z tytułu realizacji zleceń dewizowych wystawionych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych dotyczących zagranicznych świadczeń emerytalno-rentowych, czy też to na świadczeniobiorcy (podatniku) ciąży obowiązek samodzielnego obliczania i odprowadzania zaliczek na podatek dochodowy od zagranicznych świadczeń otrzymywanych w formie zleceń dewizowych?
Czy wypłacane Członkom Zarządu przez Spółkę diety lub zwrot kosztów z tytułu Delegacji będą stanowiły dla Spółki koszty uzyskania przychodu?
1. Czy wynagrodzenia z tytułu umów o pracę i wynagrodzenia z tytułu umów zlecenia pokrywane w całości z dotacji otrzymywanej od jednostki samorządu terytorialnego korzystają ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych? 2. Czy dochód z tytułu wynagrodzenia za pracę i umów zlecenia, o którym mowa we wniosku powinien być brany pod uwagę przy obliczaniu zaliczek na podatek dochodowy i czy zaliczki
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z wypłatą zleceniobiorcom wynagrodzeń oraz w zakresie obowiązków płatnika w związku ze zwolnieniem z opodatkowania podatkiem dochodowym części przychodów pracowników przebywających czasowo za granicą.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Czy zwrot wydatków dokonany przez Wnioskodawcę na rzecz osób zatrudnionych na działalności gospodarczej z tytułu odbytych podróży w celu realizacji zlecenia na rzecz Wnioskodawcy będzie zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych i wydatki te nie będą stanowiły przychodu z ich własnej działalności?
Czy realizacja tzw. Zleceń Sprzężonych skutkować będzie obowiązkiem sporządzania przez E. SA dokumentacji podatkowej w trybie art. 9a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w zakresie dotyczącym tych zleceń?