Obowiązki i konsekwencje podatkowe spółki w przypadku, gdy posiada dwie decyzje o wsparciu, a jedna z nich jest wygaszona na wniosek spółki
Obowiązek naliczenia i zapłaty podatku VAT w związku z planowaną transakcją sprzedaży działek niezabudowanych będących we współwłasności małżeńskiej.
Obowiązek złożenia informacji VAT-23 i zapłaty podatku VAT nabytych pojazdów w związku ze zmianą ich przeznaczenia na działalność gospodarczą, korekta deklaracji JPK_V7M wraz ze złożeniem wniosku o stwierdzenie nadpłaty, moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu nietransakcyjnego WNT pojazdów, określenie podstawy opodatkowania oraz ustalanie kursu waluty obcej do przeliczania podstawy opodatkowania
Zwolnienie przedmiotowe - nabycie gruntu oraz budowa domku letniskowego.
Możliwość zastosowania metody unikania podwójnego opodatkowania oraz ulgi abolicyjnej do dochodów z pracy wykonywanej za granicą.
Wnioskodawca nie będzie mógł skorzystać ze zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o PIT.
Braku możliwości ponownego złożenia deklaracji i zapłaty akcyzy przez nabywcę samochodu osobowego, w sytuacji gdy sprzedawca tego samochodu złożył deklarację ale nie uiścił należnej akcyzy.
Wyeliminowania faktur z obrotu prawnego i braku obowiązku zapłaty wykazanego w fakturach podatku w trybie art. 108 ust. 1 ustawy; zobowiązania lub uprawnienia do wystawienia w roku 2021 faktury korygującej, o której mowa w art. 106j ustawy, celem udokumentowania podwyższenia podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego z tytułu świadczeń zrealizowanych w roku 2015 w oparciu o Umowę nr 1 oraz
W jakim terminie Spółka zobowiązana jest do zapłaty zryczałtowanego podatku od spółek tzw. estońskiego CIT od wypłacanej w trakcie roku zaliczki na poczet dywidendy wypłaconej w miesiącach od stycznia do czerwca 2022 roku oraz za miesiącach od lipca do grudnia 2022 roku, przy założeniu, że rok podatkowy Wnioskodawcy pokrywa się z rokiem kalendarzowym.
Prawidłowość rozliczenia wewnątrzwspólnotowego nabycia paliw silnikowych w zw. z art. 103 ust. 5a ustawy oraz podstawy opodatkowania z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia paliw silnikowych z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.
Obowiązki płatnika z wypłacaniem wyrównania diet radnym w tym samym roku a zwolnienie z art. 21 ust. 1 pkt 17 ustawy o PIT.
obowiązki związane z nabyciem wewnątrzwspólnotowym olejów smarowych oznaczonych kodem CN 2710 19 91
Podatnik osiąga dochody z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP BOX). Ponieważ są to duże pieniądze, przekraczające milion złotych rocznie, czy to oznacza, że taki podatnik zapłaci daninę solidarnościową?
Przedsiębiorcom będącym osobami fizycznymi w prowadzeniu działalności gospodarczej często pomagają członkowie rodziny. Zdarza się również, że z członkami rodziny przeprowadzane są różnego rodzaju transakcje. Sprawia to różnego rodzaju problemy, w związku z tym w niniejszym opracowaniu wskazane i omówione zostaną zagadnienia związane z prowadzeniem działalności gospodarczej w rodzinie oraz problemy
Mając na uwadze, że SPZOZ korzystający ze zwolnienia z art. 17 ust. 1 pkt 4 wykazał stratę podatkową oraz że poniesione wydatki niestatutowe (tj. składek na PFRON, kar, kosztów sądowych, odsetek budżetowych, kosztów reprezentacji oraz zasądzonych rent) finansowane są z bieżących przychodów, a nie z dochodów przeznaczonych na cele statutowe z poprzednich lat wydatkowanych na inne cele SPZOZ nie ma obowiązku
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwoty podatku należnego z tytułu importu towarów zapłaconej przez przedstawiciela celnego zobowiązanego solidarnie do zapłaty w przypadku niedopełnienia przez podatnika obowiązków dokumentacyjnych.
Ministerstwo Finansów opublikowało objaśnienia dotyczące zasad obliczania i zapłaty daniny solidarnościowej. Zdaniem resortu małżonkowie nie unikną zapłaty daniny solidarnościowej, wybierając wspólne opodatkowanie. Podatnicy po raz pierwszy muszą zapłacić daninę solidarnościową do 30 kwietnia 2020 r.
Sprzedaż udziału w nieruchomości przed upływem pięcioletniego okresu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a obowiązek zapłaty podatku
Składanie informacji VAT-23 o wewnątrzwspólnotowym nabyciu używanego środka transportu oraz zapłaty podatku z tego tytułu.
W przypadku zbycia nieruchomości na podstawie umowy o dożywocie nie jest możliwe określenie wysokości przychodu osiągniętego przez dożywotnika. W związku z tym dożywotnicy nie muszą płacić podatku dochodowego od zbytej w ramach umowy dożywocia nieruchomości. Takie stanowisko zajął NSA w uchwale wydanej w składzie siedmiu sędziów 17 listopada 2014 r., sygn. akt II FPS 4/14.