Interpretacje

Interpretacja
17.11.2017 Podatki

Czy otrzymane dofinansowanie z PFRON do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych wskazane w stanie faktycznym stanowi przychód Wnioskodawcy z działalności rolniczej, a jeśli tak to czy prawidłowym jest rozpoznawanie momentu uzyskania przychodu z chwilą otrzymania (wpływu) środków na rachunek bankowy Wnioskodawcy?

Interpretacja
19.04.2016 Podatki

Czy stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy (w proporcji 50% zgodnie z udziałem w spółce) środki pochodzące ze zwolnień z podatku dochodowego od osób fizycznych, z których ponoszone są wydatki sfinansowane z ZFRON (np. szkolenia, remonty i inne wydatki związane z poprawą warunków pracy osób niepełnosprawnych zatrudnionych w spółce, w której Wnioskodawca jest wspólnikiem)?

Interpretacja
19.10.2015 Podatki

Czy wpłata do PFRON kwoty niewykorzystanych środków ZFRON pochodzących ze zwolnienia z podatku od nieruchomości na podstawie art. 33 ust. 4c RehU stanowi koszt uzyskania przychodu dla Podatnika?

Interpretacja
11.07.2013 Podatki

Czy prawidłowe jest stanowisko, że w przypadku wydzierżawienia ośrodka wypoczynkowo-rehabilitacyjnego (wybudowanego i utrzymywanego ze środków funduszu) otrzymany z tego tytułu czynsz będzie zasilał jedynie fundusz (będzie stanowił przychód funduszu) i nie będzie stanowił przychodu podatkowego Wnioskodawcy (z uwzględnieniem proporcji wynikającej z posiadanego udziału w spółce komandytowej)? Czy prawidłowe

Interpretacja
11.07.2013 Podatki

Czy prawidłowe jest stanowisko, że w przypadku oddania ośrodka do używania, jeżeli używający wykona jedynie prace budowlane, związane z remontem ośrodka, w zakresie ustalonym w umowie zawartej pomiędzy stronami oraz to równowartość kosztów z tym związanych nie będzie stanowiła dla Wnioskodawcy przychodu podatkowego?

Interpretacja
26.03.2013 Podatki

dot. możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej środka trwałego, którego zakup w części został sfinansowany ze środków pochodzących z Zakładowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Interpretacja
26.02.2013 Podatki

Czy wydatki z ZFRON, w części pochodzącej z nadwyżki dofinansowania do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych otrzymanego z PFRON, poczynione w ramach realizacji indywidualnych programów rehabilitacji na dojazdy do i z pracy pracowników niepełnosprawnych stanowią u Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu w momencie jego poniesienia?

Interpretacja
13.12.2011 Podatki

Czy dofinansowanie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawych w części przekraczającej wynagrodzenie pracownika, przekazywane zgodnie z art. 26a ust 5 pkt 2 uRach na fundusz Zakładowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w celu wykorzystania na indywidualny program rehabilitacji (i niedotyczące nabycia środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych) jest przychodem Spółki

Interpretacja
31.10.2011 Podatki

Czy otrzymane dofinansowanie ze środków Zakładowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na zakup laptopa, aparatu fotograficznego (lustrzanka cyfrowa) oraz oprogramowania (MS Windows, MS Office, Adobe Photoshop) podlegałoby zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 27 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
08.11.2010 Podatki

Czy w przypadku uznania przez organ podatkowy, że dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w części przekraczającej wynagrodzenie pracownika, przekazywane na Zakładowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w celu wykorzystania na indywidualny program rehabilitacji (i nie dotyczące nabycia środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych) jest przychodem

Interpretacja
15.09.2009 Podatki

Czy dofinansowanie PFRON w części przekraczającej wynagrodzenie pracownika, przekazywane zgodnie z art. 26a ust. 5 pkt 2 uRech na fundusz ZFRON, w celu wykorzystania na IPR (i nie dotyczące nabycia ŚT i WNiP) jest przychodem Spółki podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
15.09.2009 Podatki

Czy w przypadku uznania, iż dofinansowanie z PFRON w części przekraczającej wynagrodzenie pracownika, przekazywane na fundusz ZFRON w celu wykorzystania na IPR (i nie dotyczące nabycia ŚT i WNiP), jest przychodem Spółki podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, Spółka ma prawo kwalifikować wydatki z ZFRON na IPR do kosztów podatkowych, a jeżeli tak, to w którym momencie - czy

Interpretacja
23.07.2009 Podatki

Czy niezrefundowaną część wartości maszyn Spółka może sfinansować z zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych?

Interpretacja
30.04.2009 Podatki

Czy w przypadku uznania przez organ podatkowy, że dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w części przekraczającej wynagrodzenie pracownika, przekazywane na zakładowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych, w celu wykorzystania na indywidualny program rehabilitacji (i nie dotyczące nabycia środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych) jest przychodem

Interpretacja
01.02.2008 Podatki

Czy otrzymywane dofinansowanie do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych łącznie z częścią środków przekazywanych na Zakładowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych stanowi zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych przychód do opodatkowania?Czy wydatki z Zakładowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych utworzonego ze środków otrzymanych z Państwowego Funduszu

Interpretacja
19.10.2006 Podatki

Czy podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych kwota otrzymana przez pracownika będącego osobą niepełnosprawną ze środków Zakładowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na dofinansowanie letniego obozu edukacyjnego dziecka ?

Interpretacja
21.06.2004 Podatki

Czy otrzymane z PFRON dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych na podstawie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?

Interpretacja
04.02.2004 Podatki

Czy w związku z ponoszonymi wydatkami na cele rehabilitacyjne tj. na dojazdy na niezbędne zabiegi leczniczo- rehabilitacyjne udokumentowane fakturami przedsiębiorstwa "Taxi" ma prawo do korzystania z odliczeń w zeznaniu podatkowym.