Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej wydatków związanych z zabiegiem leczniczym.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zabieg artroskopii.
Zwolnienie od podatku świadczonych usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18.
Usługa pobytów leczniczych, stanowiąca usługę kompleksową będzie korzystać ze zwolnienia od podatku VAT, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy.
W zakresie możliwości skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej i zabiegów rehabilitacyjnych w ramach terapii logopedycznej z leczeniem jąkania.
w zakresie możliwości skorzystania przez Wnioskodawcę z ulgi rehabilitacyjnej oraz złożenia korekty za 2019 r.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania odliczeń z tytułu ulgi rehabilitacyjnej.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej.
Czy Wnioskodawca prawidłowo skorzystał z odliczenia ulgi rehabilitacyjnej na dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności, odliczając dojazdy na wizyty lekarskie i zabiegi ambulatoryjne w zeznaniu podatkowym za 2015 r.?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej.
Czy Wnioskodawca ma możliwość odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatku na dojazdy w 2014 r. do szpitala na terapię przeciwwirusową co cztery tygodnie oraz badania w związku z agresywnym zapaleniem wątroby typu C, anemią i małopłytkowością?Czy Wnioskodawca może odliczyć w ramach ww. ulgi dojazdy po lekarstwa, które musiał co cztery tygodnie pobierać w szpitalu?
Czy rozliczając podatek dochodowy od osób fizycznych za 2015 rok Wnioskodawca może odliczyć od dochodu wydatki za pobyt z zabiegami zdrowotnymi/rehabilitacyjnymi w ramach ulgi rehabilitacyjnej na podstawie opisanych faktur?
Wydatki poniesione przez Wnioskodawcę z tytułu używania samochodu osobowego, dla potrzeb związanych z koniecznym dojazdem na zabiegi, które Wnioskodawca odbył w senatorium można zakwalifikować jako wydatki na przewóz na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne. Wydatki te Wnioskodawca ma prawo odliczyć od dochodu w wysokości faktycznie poniesionej; jednakże maksymalnie do kwoty 2.280 zł.
Czy koszt zabiegu wszczepiania soczewki oka, wizyt kontrolnych z tym związanych i dojazdów taksówkami do kliniki Wnioskodawca może odliczyć jako ulga rehabilitacyjna?
Ulga rehabilitacyjna używanie samochodu osobowego, przewozy na zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne, prasa, ksiązki popularno-naukowe, spożywcze suplementy diety.
1. Czy każdy z rodziców (podatników) małoletniego dziecka może skorzystać z tego samego samochodu osobowego w celu skorzystania z odliczenia w ramach tzw. ulgi rehabilitacyjnej? 2. Czy każdy z rodziców małoletniego dziecka może dokonać odliczenia wskazanych wydatków w ramach swojego limitu do kwoty 2.280 zł, czy limit ten odnosi się do liczby małoletnich dzieci, czy w tym przypadku obowiązuje jeden
1. Czy Wnioskodawca może skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej w zakresie ponoszonych kosztów za leki za rok 2012? 2. Czy Wnioskodawca może dokonać odpisu za prywatny pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym od kwietnia do czerwca 2012 r.? 3. Czy Wnioskodawca może dokonać odpisu wydatków za dodatkowe zabiegi rehabilitacyjne, które były wykonywane w ośrodku rehabilitacyjnym NFZ od lipca do sierpnia 2012 r.? 4.
Czy poniesiony przez Wnioskodawcę koszt wykonania zabiegu okulistycznego można zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych zaliczyć do kosztów prowadzonej działalności gospodarczej?