Uznanie, że przekazywane w formie darowizny elementy majątku stanowią zorganizowaną część przedsiębiorstwa i tym samym transakcja nie będzie podlegała opodatkowaniu VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Ustalenia, czy równowartość dochodu przeznaczonego na pokrycie wydatków na kary umowne, odsetki budżetowe, koszty sądowe oraz zasądzone renty podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w wysokości 19% w przypadku uzyskania przez SPZOZ straty podatkowej.
Wyłączenie podmiotowe z ryczałtu od dochodów spółek, o którym mowa w art. 28k ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT.
Dotyczy ustalenia, czy maksymalne wykorzystanie pomocy publicznej oraz brak wygenerowania dochodów z inwestycji określonej w DOW, uprawnia do zastosowania zwolnienia z obowiązku sporządzenia lokalnej dokumentacji cen transferowych,
Uznanie przekazywanej w drodze umowy darowizny zorganizowanej części przedsiębiorstwa, w skład której między innymi wchodzi nieruchomość budynkowa, prawo użytkowania wieczystego gruntu, na rzecz Żony i wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT tej czynności, oraz braku obowiązku dokonania korekty.
Obowiązki płatnika w związku z przekazywaniem pracownikom upominków.
Obowiązki płatnika w związku z przekazywaniem pracownikom upominków.
Ustalenie, czy utworzona PGK w roku rozpoczęcia działalności oraz w kolejnych 2 latach podatkowych następujących bezpośrednio po tym roku, będzie korzystała z wyłączenia, o którym mowa w art. 24ca ust. 14 pkt 1 ustawy o CIT.
Uznanie przedmiotu aportu za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i wyłączenie czynności aportu z opodatkowania podatkiem VAT.
1. Czy PGK ma prawo do wyboru w pierwszym roku podatkowym, kwartalnej metody wpłaty zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych, zgodnie z art. 25 ust. 1b ustawy o CIT 2. Czy PGK nie będzie zobowiązana do stosowania przepisu art. 24ca ust. 1 ustawy o CIT w latach 2024-2026 w związku z art. 24ca ust. 14 pkt 1 ustawy o CIT 3. Czy PGK jest uprawniona do pomniejszenia dochodu osiągniętego z danego źródła
Skutki podatkowe zawarcia umowy sprzedaży zabudowanych działek oraz odpłatnym przeniesieniu praw i obowiązków z umowy leasingu.
W zakresie zasadności wyłączenia z opodatkowania umów pożyczki oraz zmiany umowy spółki związanej z podwyższeniem kapitału zakładowego i wniesieniem dopłat.
Skutki podatkowe otrzymania w darowiźnie od matki wierzytelności oraz spłaty tej wierzytelności (w formie potrącenia).
Możliwość opodatkowania przychodu z jednoosobowej działalności gospodarczej sklasyfikowanej w dziale 86 PKWiU w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy darowizny na rzecz syna opisanego zespołu składników majątku.
Czy płatności dywidend, które będą dokonywane przez Spółkę do Udziałowca, objęte uzyskaną opinią o stosowaniu zwolnienia, o której mowa w art. 26b ustawy o CIT, powinny zostać wyłączone z procesu ustalania łącznej kwoty należności wypłacanych na rzecz Udziałowca na potrzeby stosowania art. 26 ust. 2e ustawy o CIT, a w konsekwencji nie powinny wpływać na ewentualne przekroczenie progu 2 000 000 zł,
Możliwość opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Zakup ciągnika rolniczego od podatnika zwolnionego z podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym w opisanym powyżej stanie przyszłym tj. w sytuacji uzyskanej decyzji o wsparciu, o której mowa w art. 17 ust. 1 pkt 34a ustawy o CIT, Wnioskodawca nie rozpoczynając działalności objętej ww. decyzją, a w konsekwencji nie osiągając żadnych przychodów oraz nie ponosząc strat z realizacji nowej inwestycji określonej w przedmiotowej decyzji,
Skutki podatkowe umowy sprzedaży prawa własności zabudowanej nieruchomości.