Czy uzyskane przez Wspólnotę Mieszkaniową dochody z wynajmu miejsc parkingowych firmie podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych
Zwolnienie z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 updop dochodów Wspólnoty Mieszkaniowej
Dotacja udzielona przez Gminę na remont elewacji frontowej oraz bramy przejazdowej budynku zgodnie z art. 17 ust.1 pkt 47 ustawy o CIT jest zwolniona z podatku dochodowego i powinna zostać wykazana jako przychód w CIT-8, a także jako dochód (przychód) zwolniony w CIT-8/O. Natomiast kwota dotacji zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 58 ustawy o CIT nie stanowi kosztów uzyskania przychodów i nie może zostać
Dotyczy ustalenia czy: - nadwyżka z produkcji energii wypłacana przez dostawcę energii na konto wspólnoty, będzie przychodem z gospodarki zasobami mieszkaniowymi; - środki te wykorzystane na cele utrzymania budynku lub zasilenie funduszu remontowego, powinny być obarczone podatkiem CIT.
W zakresie ustalenia, czy dochód Wspólnoty Mieszkaniowej będzie wolny od podatku dochodowego od osób prawnych w przypadku gdy zostanie w całości przeznaczony na cele związane z utrzymaniem zasobów mieszkaniowych.
Ocena skutków podatkowych rozdziału płatności powiązanych z nabyciem mediów w podatku od towarów i usług.
Opodatkowanie realizowanych przez Wspólnotę na rzecz Dewelopera świadczeń wynikających z zawartego Porozumienia oraz możliwości korzystania przez Wspólnotę ze zwolnienia podmiotowego zgodnie z art. 113 ust.1 ustawy w przypadku otrzymania wynagrodzenia wynikającego z zawartego z Deweloperem Porozumienia.
Czy Wspólnota Mieszkaniowa (…) po przyjęciu dwóch lokali (sauny i siłowni) w drodze darowizny od dewelopera będzie zwolniona z podatku dochodowego od wartości lokali sauny i siłowni i ich wyposażenia.
Czy Wynagrodzenie otrzymane na podstawie Porozumienia zawartego z Deweloperem, który to dochód Wnioskodawca przeznaczy na cele związane z utrzymaniem zasobów mieszkaniowych Wspólnoty, jest zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Dieta, którą otrzymywała Pani w latach 2020-2022 od wspólnoty mieszkaniowej nie korzysta ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust.1 pkt 17 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Odszkodowanie (obejmujące Kwotę Główną i Odsetki) otrzymane od wykonawcy robót budowlanych z tytułu szkód spowodowanych wadliwym wykonaniem robót budowlanych w części dotyczącej lokali mieszkalnych zamieszkałych przez osoby będące oraz niebędące członkami Wspólnoty, oraz miejsc postojowych wynajmowanych na rzecz osób wchodzących w skład Wspólnoty oraz spoza Wspólnoty, stanowi dochód z gospodarki zasobami
W zakresie ustalenia, czy w związku z zawartym porozumieniem Wspólnota powinna odprowadzić podatek dochodowy od osób prawnych.
Dotyczy ustalenia czy Wspólnota powinna zapłacić podatek od ww. kwoty, czy jeżeli jest to odszkodowanie za źle wykonane prace przez dewelopera Wspólnota jest zwolniona.
Czy Wspólnota Mieszkaniowa musi zapłacić podatek dochodowy od osób prawnych w przypadku nieodpłatnego otrzymania od A. (...) lokalu składającego się z trzech pomieszczeń technicznych? Czy też skorzysta ze zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
1. Czy w opisanych powyżej okolicznościach, przychody Wspólnoty z tytułu zawartej umowy najmu i uzyskiwany z tego tytułu dochód przeznaczony przez Wspólnotę na cele związane z utrzymaniem zasobów mieszkalnych Wspólnoty, podlegają zwolnieniu przedmiotowemu od podatku dochodowego od osób prawnych (CIT)? 2. Czy istnieje możliwość skorygowania przez Wspólnotę rozliczeń podatkowych za poprzednie lata podatkowe
Czy kwota należności głównej odszkodowania otrzymanego w ramach ugody zatwierdzonej przez sąd od Dewelopera w wysokości (…) zł, którą Wspólnota Mieszkaniowa otrzymała od Dewelopera i zamierza przeznaczyć na usunięcie wad i usterek w częściach wspólnych budynku Wspólnoty Mieszkaniowej korzysta ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym
Wnioskodawca biorący udział w realizacji projektu nie ma możliwości odliczenia podatku VAT w całości lub w części, w odniesieniu do realizowanego projektu pn. „(…)”.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w całości lub w części, w odniesieniu do realizowanego projektu.
W zakresie skutków podatkowych powstałych u członka wspólnoty mieszkaniowej w związku ze sprzedażą udziałów w działkach.
W zakresie skutków podatkowych powstałych u członka wspólnoty mieszkaniowej w związku ze sprzedażą udziałów w działkach.
w zakresie ustalenia: - czy dochody na pokrycie bieżącego utrzymania części wspólnej nieruchomości, dochody zaliczek na fundusz remontowy oraz dochody na pokrycie mediów uiszczanych przez właścicieli lokali użytkowych w budynku mieszkalnym, wchodzących w skład Wspólnoty Mieszkaniowej stanowią dochód Wspólnoty podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych – jest nieprawidłowe, - czy
Ustalenie czy: - otrzymane odszkodowanie od dewelopera, o którym mowa we wniosku za usterki i wady budowlane korzysta ze zwolnienia podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych wynikającym z art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych; - wartość uzyskanego odszkodowania, o którym mowa we wniosku w postaci lokalu usługowego, który zostanie przeznaczony na potrzeby funkcjonowania
Wnioskodawca nie będzie uprawniony do skorzystania z „ulgi na złe długi”
brak możliwość odzyskania/odliczenia podatku VAT w zakresie zrealizowanego projektu „Rewitalizacja zabytkowej kamienicy (...)”