skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w lokalu mieszkalnym stanowiącym odrębną nieruchomość
Biorąc pod uwagę treść ww. art. 21 ust. 25 pkt 2 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych należy wyraźnie podkreślić, że aby spłata kredytu oraz odsetek od kredytu zaciągniętego przez podatnika mogła być uznana za wydatek poniesiony na cel mieszkaniowy kredyt ten musi być zaciągnięty przed dniem uzyskania przychodu z odpłatnego zbycia. Ważny jest także moment uzyskania przychodu i poniesienia
Opodatkowanie dopłat do wkładów budowlanych wnoszonych z tytułu ostatecznego rozliczenia kosztów budowy budynku mieszkalno-usługowego dotyczących lokali, w których spółdzielcze własnościowe prawa do lokali zostały ustanowione po raz pierwszy przed 1 maja 2004 r.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia przedmiotowego z tytułu umorzenia (w całości lub częściowo) nadpłaty wkładów budowlanych oraz z tytułu przedawnionych nadpłat wkładów budowlanych.
Środki wniesione do Spółdzielni na wkład budowlany w związku z pokrywaniem kosztów zadania inwestycyjnego przez członka spółdzielni przypadającej na jego lokal - jako wpływy o charakterze zwrotnym nie stanowią przychodów Spółdzielni i nie podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych. Tak więc zarówno zasądzona do zwrotu kwota wkładów budowlanych oraz kwota odsetek ustawowych od tej
Brak opodatkowania dokonanego w toku likwidacji przekazania majątku Spółdzielni na własność członków oraz przekazania na rzecz członka wyodrębnionej na wniosek złożony w trybie art. 21 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych własności działki budowlanej wraz z udziałem w działkach drogowych i ciągach pieszych.
Opodatkowania dopłat do wkładów wnoszonych po 1 maja 2004 r. z tytułu modernizacji budynków, dotyczących lokali mieszkalnych, w których spółdzielcze prawa do lokali zostały ustanowione przed 1 maja 2004 r. oraz zostały ustanowione po raz kolejny po 1 maja 2004 r.
opodatkowanie spłaty kredytu w stosunku do mieszkań o statusie własnościowego i lokatorskiego prawa do lokali, dla których ustanowienie po raz pierwszy lokatorskiego i własnościowego prawa do lokalu oraz zasiedlenie lokali nastąpiło przed dniem 1 maja 2004 r. jak również w przypadku kiedy ponowne zasiedlenie lokali nastąpiło po dniu 1 maja 2004r.
Czy przychody uzyskane z otrzymanych dopłat do wkładów budowlanych podlegają zwolnieniu określonemu w art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
jeżeli zawarta umowa cesji nie nosiła znamion żadnej z umów wymienionych w ustawie o podatku od czynności cywilnoprawnych, Wnioskodawczyni nie była zobowiązana do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych. Natomiast, jeżeli zawarta umowa cesji posiadała znamiona jednej z umów wymienionych w art. 1 ustawy, wówczas podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Opodatkowanie pdof środków pieniężnych otrzymanych od syndyka i konsekwencje podatkowe związane z zastosowaną uprzednio dużą ulgą budowlaną
1. Czy poniesione koszty windykacji należności, związanych z lokalami zaliczanymi do spółdzielczych zasobów mieszkaniowych, z tytułu opłat za używanie tych lokali oraz z tytułu wkładów budowlanych i mieszkaniowych wnoszonych na poczet sfinansowania budowy tych lokali, można uznać za koszty uzyskania przychodów z gospodarki zasobami mieszkaniowymi? 2. Czy uzyskane przychody w wyniku zwrotu wymienionych
Opodatkowanie kwoty otrzymanej od Spółdzielni w skutek wycofania wkładów budowlanych na lokale mieszkalne
1. Czy dochód jaki otrzymała Spółdzielnia w wyniku rozliczeń z członkami na mieszkaniach zwolnionych, przekazanych Spółdzielni z tytułu wkładów mieszkaniowych w ustanowieniu praw odrębnej własności do tych lokali i wniesioną równowartością ustaloną w wyniku przetargu stanowi przychód z gospodarki zasobami mieszkaniowymi, o którym stanowi art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
1. Czy wierzyciel, który wpłacił w latach 2006-2007 na rzecz prowadzonej inwestycji znacznie większe środki (92.936,60 zł) niż te będące przedmiotem ulgi w latach 1999-2000 (23.936,60 zł) zachowa prawo do wykorzystanej ulgi podatkowej w ramach kwot otrzymanych od syndyka, czy będzie zobowiązany do jej zwrotu? 2. Jak należy ewentualnie potraktować ww. zwrot? Czy należy go potraktować jako dochód zwiększający
Czy Wnioskodawca od czynności przeniesienia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu w wyodrębnioną własność będzie musiał zapłacić podatek VAT?
Na bazie stanu faktycznego wznowienia - kontynuacji budowy i konieczności dopłat do ustalonej przez syndyka nowej ceny nabycia za 1 m2 powstaje wątpliwość, co do sposobu rozliczeń związanych z ulgami podatkowymi na cele mieszkaniowe art. 27a ust. 1 pkt 1:
Czy w związku z tym, iż od dnia 01.01.2008r. przestaną obowiązywać zapisy art. 146 ust. 1 pkt 1 p.pkt c ustawy opodatkowaniu będzie podlegać przekształcenie lokatorskiego prawa na własnościowe prawo do lokalu oraz przeniesienie lokatorskiego prawa do lokalu w odrębną własność i jaka będzie podstawa naliczania podatku od towarów i usług?