Skutki podatkowe odpłatnego zbycia samochodu wykupionego z leasingu operacyjnego - problematyka kosztów uzyskania przychodów.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym – objęcie udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki w zamian za wkład pieniężny i ich odpłatne zbycie.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym – objęcie udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki w zamian za wkład pieniężny i ich odpłatne zbycie.
Opodatkowanie czynności odpłatnego udostępnienia infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na rzecz spółki i prawo do odliczenia całości podatku naliczonego.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego, w przypadku gdy wartość rynkowa nabytych składników majątkowych w wyniku zawarcia umowy o dział spadku nie przekroczyła wartości rynkowej posiadanej przez Podatnika wartości udziału w spadku przed zawarciem ww. umowy, tj. majątek Podatnika nie uległ zwiększeniu.
Czy w sytuacji przedstawionej w stanie faktycznym połączenie Wnioskodawcy (korzystającego z estońskiego CIT) ze Spółką (która przed połączeniem również korzystała z estońskiego CIT) poprzez przejęcie Spółki przez Wnioskodawcę, u Wnioskodawcy powstanie „dochód z tytułu zmiany wartości składników majątku” w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 4 Ustawy CIT, podlegający opodatkowaniu estońskim CIT?
Uznanie zapłaty czynszu z tytułu dzierżawy nieruchomości za ukryty zysk.
W zakresie sposobu określenia wartości rynkowej przedmiotu czynności cywilnoprawnej.
Brak powstania dochodu z tytułu zmiany wartości składników majątku w wyniku przekształcenia podatnika Ryczałtu.
Przyszłe objęcie udziałów w spółce z o.o. w zamian za wkład pieniężny odpowiadający wartości nominalnej obejmowanych udziałów i jednocześnie niższy niż wartość rynkowa ww. udziałów nie będzie skutkować powstaniem przychodu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Brak uznania dopłaty przeznaczonej na podwyższenie kapitału zakładowego za dotację zwolnioną z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, braku powstania przychodu w momencie otrzymania dopłaty oraz przyjęciu wartości rynkowej zbywanych skarbowych papierów wartościowych przy kalkulacji dochodu.
Czy nabycie pojazdów wycofanych z eksploatacji na podstawie zaświadczenia o demontażu lub dowodu zakupu, które nie jest umową kupna-sprzedaży podlega obowiązkowi podatkowemu od czynności cywilnoprawnych?
Amortyzacja podatkowa zabudowanej nieruchomości gruntowej wniesionej w formie wkładu do spółki cywilnej.
czy Wnioskodawca będzie podlegać obowiązkowi podatkowemu na gruncie ustawy o CITod dochodów uzyskanych z tytułu sprzedaży udziałów w polskiej spółce
w zakresie skutków podatkowych dobrowolnego umorzenia udziałów w Spółce bez wynagrodzenia.
W zakresie ustalenia, czy dochód (przychód) Wnioskodawcy z tytułu Sprzedaży udziałów w Polskiej Spółce będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce, w przypadku, gdy mniej niż 50% wartości, zarówno bilansowej jak i rynkowej, aktywów C., ustalonej na ostatni dzień roku poprzedzającego rok podatkowy w którym będzie miała miejsce Transakcja oraz na ostatni dzień miesiąca
skutki podatkowe sprzedaży zabudowanego gruntu otrzymanego w drodze darowizny przedsiębiorstwa, stanowiącego środek trwały w prowadzonej działalności gospodarczej
W konsekwencji, objęcie przez Wnioskodawcę udziałów w Spółce w zamian za wkład pieniężny odpowiadający wartości nominalnej obejmowanych udziałów i jednocześnie niższy niż wartość rynkowa obejmowanych udziałów w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych nie będzie skutkować powstaniem po stronie Wnioskodawcy przychodu z kapitałów pieniężnych, o których mowa w art. 10 ust. 1 pkt 7 omawianej
Interpretacja w zakresie ustalenia kosztu uzyskania przychodu w momencie sprzedaży maszyn rolniczych wykorzystywanych w działalności rolniczej.
Czy podstawa opodatkowania odpowiadająca wartości rynkowej nabywanych praw majątkowych winna zostać ustalona i zadeklarowana nie później niż w ciągu 14 dnia od daty zawarcia umowy kupna akcji/udziałów na podstawie danych i informacji dostępnych wówczas podatnikowi; zaś ewentualna późniejsza zmiana ustalonej pierwotnie ceny nie powinna mieć konsekwencji podatkowych?
Ustalając koszt uzyskania przychodów z tytułu zbycia przedmiotowego środka trwałego należy sięgnąć do historycznego kosztu nabycia gruntu. Mając na uwadze, że środki trwałe w postaci gruntu nie podlegają amortyzacji (art. 16c pkt 1 updop), w przypadku odpłatnego zbycia środka trwałego w postaci gruntu, kosztem uzyskania przychodu będą poniesione na nabycie zbywanego środka trwałego wydatki wynikające
ustalenia wartości początkowej nieruchomości nabytej w darowiźnie i wniesionej aportem do spółki jawnej