Stawki ryczałtu dla usług rekomendacji kanonicznej (PKWiU 74.90.20.0) oraz okazjonalnych tłumaczeń (PKWiU 74.30.12) - wykonywanych w ramach wolnych zawodów.
Opodatkowanie przychodów z tytułu usług świadczonych przez tłumacza przysięgłego.
Świadcząc usługi tłumaczeń, w zakresie innym niż zgłoszone do ewidencji Wnioskodawca działa w charakterze podatnika VAT. Będąc jurorem w konkursach, na podstawie umowy zlecenia Wnioskodawca nie działa w charakterze podatnika VAT.
należy stwierdzić, iż przychody uzyskane przez Wnioskodawcę z tytułu tłumaczeń i działalności naukowej wykonywanych w ramach umowy zlecenia nie podlegają opodatkowaniu w Polsce od momentu przedłożenia pracodawcom polskim certyfikatu rezydencji potwierdzającego miejsce zamieszkania na terytorium Niemiec. O zwrot nadpłaconego podatku za 2009 r. z tytułu tłumaczeń i działalności naukowej w ramach umowy
Podatnik w 2005 r. rozpoczął działalność gospodarczą, która zgodnie z zaświadczeniem o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej oraz z zaświadczeniem o numerze identyfikacyjnym REGON, polega na badaniu rynku i opinii publicznej, zarządzaniu i kierowaniu w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej jak również związaną z tłumaczeniami i usługami sekretarskimi. Do dnia złożenia niniejszego wniosku
Czy świadczone przez podatnika usługi korekty i tłumaczenia tekstów, wykonane na zlecenie Europejskiego Banku Centralnego z siedzibą we Frankfurcie nad Menem, mają miejsce świadczenia w Niemczech?
Podatnik zwraca się do organu podatkowego z pytaniem, czy wykonywanie usług tłumaczenia, które są zlecane przez sądy, prokuraturę i jednostki policji podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i udług.
Dot. opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży praw autorskich do tłumaczeń wykonywanych osobiście na rzecz jednego biura tłumaczeń.
W jaki sposób oblicza się podatek od przychodów z tytułu osobiście wykonywanej działalności, w zakresie tłumaczeń?
PYTANIE Nr 1:Czy podatnik jest przedmiotowo zwolniony z obowiązku naliczania i odprowadzania podatku VAT w Polsce, jeśli sprzedaje usługi tłumaczenia lub usługi elektroniczne nabywcy mającemu siedzibę lub miejsce prowadzenia działalności na terytorium Wspólnoty, poza terytorium Polski? Czy ma obowiązek naliczania i odprowadzania podatku VAT w kraju UE, w którym sprzedaje usługi tłumaczenia lub usługi