Możliwość zastosowania 5,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 41.00.31.0 oraz PKWiU 41.00.32.0.
Ustalenie czy wnioskodawca będzie podatnikiem w rozumieniu art. 15 ust. 1 i 2 ustawy.
Stawka ryczałtu ewidencjonowanego dla przychodów z usług montażu i dla przychodów ze sprzedaży materiałów koniecznych do wykonania usługi montażu.
Możliwości opodatkowania uzyskiwanych przychodów z tytułu świadczonych usług w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych oraz określenie stawki ryczałtu .
Opodatkowanie przychodów uzyskanych z tytułu realizacji robót budowlanych, stawką ryczałtu 5,5%, na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 6 lit. a) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Brak opodatkowania przez Gminę usług modernizacji świadczonych na rzecz Mieszkańców, zastosowanie tzw. odwrotnego obciążenia, prawo do odliczenie podatku VAT.
Możliwość opodatkowania oraz określenie właściwej stawki ryczałtu dla usług świadczonych w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.
Dla przychodów uzyskiwanych przez Pana ze świadczenia w ramach działalności gospodarczej usług ułożenia podług, sklasyfikowanych w grupowaniu PKWiU 43.33.10.0 - Roboty związane z wykładaniem posadzek i oblicowywaniem ścian (rozliczanych w PIT-28), ryczałt od przychodów ewidencjonowanych wynosi 5,5%, na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 6 lit. a) ustawy.
1. Czy koszty kar umownych, które ponosi Spółka na rzecz podmiotów niepowiązanych w związku z wykonywaną działalnością gospodarczą (prace projektowe oraz zastępstwo w postępowaniach administracyjnych związanych z dokumentacją projektową), które są związane z niezawinionymi przez Spółkę opóźnieniami w realizacji usług lub dzieła, stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą Spółki? 2. Czy
Oddział zagraniczny przedsiębiorcy będzie uprawniony do zaliczenia wydatków poniesionych na konstrukcje budowlane do kosztów uzyskania przychodów w myśl art. 15 ust. 1 ustawy o CIT.
Opodatkowanie przychodów z usług remontowo-budowlanych (wyburzeniowych) na nieruchomościach w Niemczech polskiego rezydenta podatkowego.
Czy Wnioskodawca właściwie postąpi opodatkowując część świadczenia objętego umową, a stanowiącego dostawę towaru, właściwą stawką podatku od towarów i usług, a część świadczenia będącego przedmiotem umowy, w postaci robót budowlanych, w systemie odwrotnego obciążenia?
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodu kosztów z tytułu usług budowlanych wykonywanych przez odrębne przedsiębiorstwo, prowadzone przez małżonkę/małżonka.
Obowiązek opodatkowania przychodów z tytułu usług budowlanych wykonywanych na terytorium Niemiec w Polsce
Zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia dla sprzedaży / wynajmu konstrukcji stalowych wraz z ich transportem i montażem.
Prawo do korzystania z metody kasowej i składania deklaracji podatkowych za okresy miesięczne.
Brak możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na rehabilitację i konsultacje ortopedyczne.
Opodatkowanie czynności wykonywanych na podstawie umowy konsorcjum oraz prawo do odliczenia.
Możliwość opodatkowania sprzedaży wybudowanych mieszkań stawką 5,5% ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, określoną w art. 12 ust. 1 pkt 6 lit. a ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Opodatkowanie jednoosobowej działalności gospodarczej na zasadach ryczałtu ewidencjonowanego, przy jednoczesnym opodatkowaniu działalności gospodarczej prowadzonej w formie spółki cywilnej na zasadach ogólnych.