Opodatkowanie Fundacji rodzinnej (otrzymanie udziałów od sp. z o.o., dywidenda i sprzedaż udziałów).
Skoro ustawodawca dopuszcza wniesienie do fundacji rodzinnej na pokrycie funduszu założycielskiego lub w formie darowizny mienia w postaci m.in. udziałów w sp. z o.o., a fundacja rodzinna zgodnie z art. 2 ust. 1 ustawy o fundacji rodzinnej, jest osobą prawną utworzoną w celu gromadzenia mienia i zarządzania nim (…), to w rozpatrywanym przypadku należy uznać, że działalność Fundacji mieści się w zakresie
Likwidacja spółki jawnej - darowizna ogółu praw i obowiązków oraz rozliczenie straty.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym – objęcie udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki w zamian za wkład pieniężny i ich odpłatne zbycie.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym – objęcie udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki w zamian za wkład pieniężny i ich odpłatne zbycie.
Brak podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT planowanego przekazania przez Państwa Udziałów na podstawie umowy darowizny na rzecz Fundacji rodzinnej. Kwestia zastosowania zwolnienia od podatku VAT, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 40a lit. a ustawy dla transakcji przekazania przez Państwa Udziałów na podstawie umowy darowizny na rzecz Fundacji rodzinnej.
Ustalenie, czy sprzedaż udziałów w spółce, które zostały wniesione przez fundatora do fundacji rodzinnej będzie podlegała opodatkowaniu.
Skutki podatkowe zwrotu dopłat wniesionych do spółki przez poprzedniego wspólnika.
Obowiązki płatnika związane z wypłatą zaliczki na poczet dywidendy w przypadku wypłaty zysku, wypracowanego w trakcie opodatkowania ryczałtem dochodów spółki.
Czy dokonując wypłaty dywidendy na rzecz Wnioskodawcy A Sp. z o.o. może zastosować zwolnienie z podatku dochodowego od osób prawnych, o którym mowa w art. 22 ust. 4 ustawy o CIT, niezależnie od tego, czy X Sp. z o.o. będzie rzeczywistym właścicielem takiej dywidendy, w rozumieniu art. 4a pkt 29a ustawy o CIT - przy założeniu spełnienia wszystkich warunków uprawniających do zastosowania przedmiotowego
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów odsetek i prowizji od zaciągniętego kredytu na spłatę udziału kapitałowego występującego wspólnika.
Exit tax - darowizna udziałów dla małżonka (osoby, która nie ma nieograniczonego obowiązku podatkowego w Polsce)
Exit tax - darowizna udziałów dla córki, która nie ma nieograniczonego obowiązku podatkowego w Polsce.
Obowiązki płatnika w zakresie prawa do odliczenia proporcjonalnie do udziału komplementariusza w zyskach Spółki, uiszczonego przez Spółkę podatku CIT od podatku PIT należnego od dochodu komplementariusza z tytułu udziału w zyskach Spółki.
Dotyczy ustalenia, czy planowane przekształcenie Spółki w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, które nastąpi w pierwszym roku korzystania przez Spółkę z opodatkowania CIT Estońskim, nie spowoduje utraty prawa Spółki do opodatkowania CIT Estońskim oraz czy Spółka po przekształceniu w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością nadal będzie korzystać z opodatkowania CIT Estońskim bez konieczności ponownego
Przyszłe objęcie udziałów w spółce z o.o. w zamian za wkład pieniężny odpowiadający wartości nominalnej obejmowanych udziałów i jednocześnie niższy niż wartość rynkowa ww. udziałów nie będzie skutkować powstaniem przychodu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Określenie momentu powstania przychodu w związku z objęciem udziałów w spółce.
Określenie momentu powstania przychodu w związku z objęciem udziałów w spółce.
Czy w wyniku Przekształcenia po stronie Spółki nie powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych („CIT”), a tym samym planowane Przekształcenie będzie dla Spółki neutralne na gruncie ustawy o CIT; - czy w wyniku Przekształcenia na Spółce nie będą ciążyły obowiązki płatnika zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych względem wspólnika Spółki będącego
W zakresie opodatkowania darowizny udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością od ojca – obywatela Niemiec.
Powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu w następstwie wniesienia akcji oraz objęcia udziałów.
Powstanie obowiązku podatkowego w związku z dokonaniem darowizny udziałów w spółce na rzecz syna niepodlegającego w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu (opodatkowanie podatkiem od dochodów z niezrealizowanych zysków).
Skutki podatkowe wypłaty dywidendy i zbycia udziałów w wykonaniu umowy powierniczej.