Uznanie odpłatnej dostawy Towarów oraz odpłatnego świadczenia Usług wykonywanych za pośrednictwem CIS na rzecz osób trzecich za czynności podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT według stawki właściwej dla danego Towaru lub danej Usługi oraz niekorzystające ze zwolnienia od tego podatku.
Obowiązki płatnika przypadku niedokonania przez Uczestnika zwrotu środków, wypłaconych w ramach ustawy o PPK
Opodatkowanie wzajemnych świadczeń i rozliczeń pomiędzy uczestnikami Konsorcjum oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT wystawianych na rzecz Lidera przez Partnera Konsorcjum.
Kwoty pieniędzy, prowizje wypłacane przez Wnioskodawcę Uczestnikom Programu będącym osobami fizycznymi nieprowadzącymi działalności gospodarczej będą stanowiły dla tych Uczestników przychód z działalności wykonywanej osobiście, o której mowa w art. 10 ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 13 pkt 8 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
W zakresie obowiązków płatnika i obowiązków informacyjnych ciążących na Spółce związanych z dokonywaniem uczestnikom wypłat i zwrotów, w związku z prowadzeniem przez Spółkę pracowniczych planów kapitałowych (pytanie Nr 1-4).
Mając na uwadze powyższe okoliczności faktyczne i prawne należy uznać, że w przedmiotowej sprawie przychody uzyskiwane przez Zainteresowanych jako uczestników programu motywacyjnego prowadzących działalność gospodarczą, w ramach której współpracują ze Spółką tworzącą program motywacyjny na zasadach, są dla nich czynnościami wykonywanymi w ramach prowadzonego przedsiębiorstwa. W konsekwencji powyższego
1) ustalenie, czy TFI i FIZ nie stanowią podmiotów powiązanych w rozumieniu art. 11 ust. 4 ustawy CIT i określenie, czy TFI i FIZ nie są zobowiązane do sporządzania dokumentacji podatkowej w rozumieniu art. 9a ustawy CIT z tytułu wypłaty na rzecz TFI wynagrodzenia za zarządzanie FIZ w 2018 roku, 2) ustalenie, czy FIZ i Uczestnicy nie stanowią podmiotów powiązanych w rozumieniu art. 11 ust. 4 ustawy
w zakresie skutków podatkowych częściowo nieodpłatnego nabycia akcji oraz skutków podatkowych ich sprzedaży, tj. ustalenia przychodów i kosztów
Czy w związku z wdrożeniem Programu Motywacyjnego dla Uczestników świadczących na rzecz Spółki lub jednej ze Spółek z Grupy usługi związane m.in. z informatyką i programowaniem, doradztwem biznesowym, usługami marketingowymi czy też usługami medialnymi, w ramach prowadzonej przez siebie pozarolniczej działalności gospodarczej, na Wnioskodawcy będą ciążyły obowiązki płatnika lub obowiązki informacyjne
Uznanie finansowego wsparcia ze środków Funduszu Dopłat z Banku Gospodarstwa Krajowego za przychód korzystający ze zwolnienia od opodatkowania.
Odsetki uiszczane przez Wnioskodawcę na rzecz Lidera (spółki duńskiej) w ramach systemu cash poolingu z tytułu ujemnego salda na rachunku transakcyjnym (odsetki wewnętrzne) nie będą podlegać opodatkowaniu zryczałtowanym PDOP, o którym mowa w art. 21 ust. 1 ustawy o PDOP, a w konsekwencji Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do poboru podatku u źródła
Opodatkowanie podatkiem VAT możliwości uczestnictwa w Biegu Ulicznym oraz stawka podatku.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Czy środki otrzymane przez uczestników projektu współfinansowanego ze środków europejskich, o których mowa w ustawie z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. Nr 157, poz. 1240, z późn. zm.) w formule prac społecznie użytecznych wykonywanych przez osoby bezrobotne na podstawie skierowania przez organizację pozarządową są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych?
W zakresie prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania podatkiem VAT uczestnictwa Spółki w systemie cash poolingu oraz braku obowiązku stosowania proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy w związku z uczestnictwem w opisanej Usłudze.
Czy środki przekazane rodzicom stanowią ich przychód opodatkowany, dla którego Wnioskodawca zobowiązany będzie do wystawienia informacji PIT-8C?
Możliwość zwolnienia z opodatkowania wypłacanego uczestnikom projektu stypendium szkoleniowego i stażowego oraz zaniechanie poboru podatku od wypłacanego uczestnikom projektu dodatku aktywizacyjnego.
w zakresie: - opodatkowania rozliczeń pomiędzy uczestnikami konsorcjum w przypadku, gdy Wnioskodawca będzie liderem konsorcjum (pytanie nr 5 i 6) jest prawidłowe; - obowiązku sporządzenia dokumentacji o której mowa w art. 9a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w związku z zawartą umową konsorcjum w przypadku, gdy Wnioskodawca będzie liderem konsorcjum.
5) Czy w przypadku, gdy Kancelaria nie będzie Liderem Konsorcjum, lecz innym Uczestnikiem, przychodem Wnioskodawcy ze wspólnego przedsięwzięcia będzie wyłącznie kwota wynagrodzenia otrzymana od Lidera Konsorcjum w części przypadającej Kancelarii za wykonane prace zgodnie z Udziałem określonym w Umowie Konsorcjum? 6) Czy w przypadku, gdy Kancelaria nie będzie Liderem Konsorcjum, lecz innym Uczestnikiem
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
opodatkowanie wpisowego pobieranego od uczestników zawodów oraz opodatkowanie usług sportowo-rekreacyjnych świadczonych przez zakład budżetowy na zlecenie Miasta lub innych instytucji
Czy wolne od podatku dochodowego od osób prawnych jest finansowanie otrzymane z 7 Programu Ramowego na rzecz badań i Rozwoju Komisji Europejskiej na realizację projektów badawczych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 23 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych?
obowiązki płatnika w związku z realizacją staży dla pracowników naukowych
Obowiązki płatnika związane z uczestnictwem Profesjonalistów w Wydarzeniach finansowanych przez Wnioskodawcę na podstawie zaproszeń.