Zastosowanie stawki VAT 0% właściwej dla wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, w przypadku posiadania przez Spółkę dokumentów potwierdzających dokonanie dostawy
zastosowanie stawki podatku w wysokości 0% dla świadczonych usług transportu towarów
Dokumentacja uprawniająca do zastosowania stawki 0% dla dokonywanych wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów.
w zakresie prawa do zastosowania stawki podatku 0% dla wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów w przypadku potwierdzenia ważności numeru identyfikacyjnego kontrahenta oraz obowiązku rozliczenia podatku z tytułu WDT
uznanie oświadczenia spedytora za dokument o którym mowa w art. 42 ust. 3 pkt 1 ustawy i w konsekwencji dającym prawo do stawki podatku 0% przy dostawie wewnątrzwspólnotowej.
Dokumenty wystarczające do zastosowania stawki 0% w przypadku WDT, gdy towar dostarczany jest za pośrednictwem przewoźnika.
Na terytorium jakiego kraju opodatkowana będzie usługa demontażu i załadunku maszyny eksportowanej do Belgii wykonana na terenie Polski? Na terytorium jakiego kraju opodatkowana będzie usługa demontażu i załadunku maszyny eksportowanej do kraju z poza Unii Europejskiej wykonana na terenie Polski?
Na terytorium jakiego kraju opodatkowana będzie usługa demontażu i załadunku maszyny eksportowanej do Belgii wykonana na terenie Polski? Na terytorium jakiego kraju opodatkowana będzie usługa demontażu i załadunku maszyny eksportowanej do kraju z poza Unii Europejskiej wykonana na terenie Polski?
Usługi przygotowania do transportu oraz przygotowania do eksportu towarów na terenie Polski. Eksport towarów. Wystawianie, podpisywanie, i dostarczanie faktur.
Dokumenty wystarczające do zastosowania stawki 0% w przypadku WDT, gdy nabywca odbiera towary przy użyciu własnego środka transportu.
Czy Wnioskodawca dokonując transportu swoich wyrobów do kontrahenta litewskiego w ramach wewnatrzwspólnotowej dostawę towarów w sposób opisany we wniosku, świadczy usługi międzynarodowego transportu towarów, które są opodatkowane na Litwie, gdyż litewski kontrahent podał Wnioskodawcy swój numer, pod którym jest zidentyfikowany na potrzeby podatku od towarów i usług (zgodnie z art. 28 ust. 3 ustawy
Czy Wnioskodawca ma prawo, w świetle obowiązujących przepisów, wykazać w poz. 21 deklaracji VAT-7 całą wartość usług transportowych wykonanych poza granicami kraju, która nie podlega opodatkowaniu polskim podatkiem VAT (w przedstawionym przykładzie z maja 2008r. kwotę 828.109,-zł), a co za tym idzie przyjąć ją do obliczania kwoty zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w terminie 60-dniowym
Czy Wnioskodawca jest uprawniony do opodatkowania usługi spedycyjnej w wartości zaliczonej do podstawy opodatkowania importu towarów niemieckim podatkiem VAT stawką VAT 0%?
Czy koniecznym jest dla celów zastosowania 0% stawki podatku VAT posiadanie przez Spółkę listu przewozowego na cały odcinek transportu, tj. z (...) do ostatecznego miejsca przeznaczenia wymienionego na fakturze sprzedaży?Czy wystarczającym dowodem jest dokument CMR na odcinek Polska Niemcy (tj. punkt przeładunkowy), jako ukazujący dostarczenie towarów na terytorium państwa członkowskiego innego niż
Czy polski przewoźnik, który wykonał usługę transportową wewnątrz obszaru UE, ma prawo do zastosowania za tę usługę stawki podatku VAT przewidzianej dla usług transportu międzynarodowego, w przypadku gdy otrzyma od zleceniodawcy dokument stwierdzający, że towary będące przedmiotem tej usługi zostały przez innego przewoźnika przetransportowane poza obszar UE?
Kiedy powstanie obowiązek podatkowy w zakresie podatku od towarów i usług? Jakie stawki VAT winny być zastosowane do poszczególnych etapów przewozu? Jeśli usługa nie podlega w części VAT i jest świadczona poza obszarem UE, to czy jej wartość należy wskazać w pozycji 21 deklaracji VAT-7 jako podwyższające wartość kwoty uprawniającej do zwrotu VAT-u?