Interpretacje

Interpretacja
22.10.2019 Podatki

możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatku na zakup stroju tj. kurtki i spodni na których umieszczone zostało w sposób trwały logo firmy

Interpretacja
07.08.2019 Podatki

Sposób opodatkowania przychodu z tytułu sprzedaży środka trwałego (nieruchomości) wykorzystywanej w działalności gospodarczej.

Interpretacja
07.08.2019 Podatki

Czy w związku z przychodem opodatkowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych uzyskiwanym z tytułu przygotowania scenariusza audycji i prowadzenia programu ..., ..., ... na antenie telewizji ... - wydatki poniesione na zakup odpowiednich ubrań, butów, ułożenia fryzury (usługi fryzjerskie), zakup kosmetyków, usług kosmetycznych, Wnioskodawczyni może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów - zgodnie

Interpretacja
07.05.2019 Podatki

Mając na uwadze specyfikę działalności gospodarczej Wnioskodawcy stwierdzić należy, że jeżeli bezpośrednim celem poniesienia wydatków na zakup ubrań, obuwia oraz ręczników jest możliwość właściwego przygotowania do zajęć oraz ochrona ciała Wnioskodawcy, a zakupione stroje, obuwie sportowe i ręczniki są niezbędne do świadczenia usług, to wydatki te mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów

Interpretacja
03.11.2016 Podatki

Czy zakup odzieży, tj. koszuli wizytowych, garnituru (przynajmniej raz na rok), spodni wizytowych, będą stanowiły koszty uzyskania przychodu, w rozumieniu przepisów art. 22 i art. 23 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, o które Wnioskodawca będzie mógł pomniejszać przychody uzyskane w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą?

Interpretacja
10.02.2016 Podatki

Czy zakup poszczególnych części garderoby; garnitury, w tym smokingi, marynarki, spodnie, koszule, krawaty, buty, dodatki (zegarki, paski, szaliki, czapki), okrycia wierzchnie można zaliczyć jako koszty związane z prowadzoną działalnością gospodarczą w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
10.09.2015 Podatki

Czy wydatki na zakup wymienionych strojów sportowych (butów, koszulek, spodni, spodenek, itp.), niezbędnych do wykonywania usług prowadzenia zajęć sportowych mogą stanowić koszty uzyskania przychodów?

Interpretacja
09.04.2015 Podatki

Wnioskodawca nie może ww. wydatków zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów. Brak jest bowiem związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy ich poniesieniem a uzyskiwaniem przychodów. Przedmiotowe wydatki nie spełniają przesłanek, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, co oznacza, że wskazane we wniosku, a poniesione przez Wnioskodawcę wydatki, nie mogą obiektywnie

Interpretacja
22.05.2014 Podatki

Czy Wnioskodawczyni przysługuje prawo zakupu odzieży, obuwia i kosmetyków do realizacji programu ogrodniczego z możliwością zaewidencjonowania w koszty uzyskania przychodu firmy?

Interpretacja
23.12.2013 Podatki

Czy Wnioskodawca będzie mógł dla celów podatkowych zaliczyć koszty nabytych strojów artystycznych (estradowych), wydatki dotyczące zakupu usług fryzjerskich i kosmetycznych, jak również niezbędnych kosmetyków, które będą niezbędne do wykonania odpowiedniej roli artystycznej?Czy Wnioskodawca może również zaliczyć w koszty uzyskania przychodu wydatki na elementy scenografii, tj. dekoracji, urządzeń,

Interpretacja
22.03.2013 Podatki

Czy wydatki na zakup stroków sportowych, suplementów diety, odżywek dla sportowców mogą stanowić koszty uzyskania przychodów?

Interpretacja
24.09.2012 Podatki

Czy do kosztów uzyskania przychodów można zaliczyć wydatki na zakup strojów i kosmetyków używanych w celu realizacji programów telewizyjnych i wykorzystywanych podczas występów scenicznych (koncertów)??

Interpretacja
24.09.2012 Podatki

Czy do kosztów uzyskania przychodów można zaliczyć wydatki na zakup strojów i kosmetyków używanych w celu realizacji programów telewizyjnych i wykorzystywanych podczas występów scenicznych (koncertów)??

Interpretacja
26.09.2007 Podatki

Czy do kosztów uzyskania przychodu można zaliczyć wydatki na zakup strojów i kosmetyków do charakteryzacji wykorzystywanych podczas sesji zdjęciowych i występów publicznych związanych z wykonywaniem niniejszej umowy?

Interpretacja
28.09.2006 Podatki

Czy w świetle art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000r. Nr 14, poz. 176 ze zm.) można uznać za koszty uzyskania przychodów: zakup strojów potrzebnych do prowadzenia działalności artystycznej jak również zakup usług kosmetycznych, fryzjerskich oraz niezbędnych kosmetyków ?