Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizowanym projektem.
Dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie braku możliwości odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych w związku z realizacją projektu.
Nie uznanie transakcji sprzedaży sprzętu medycznego za sprzedaż wysyłkową na terytorium kraju.
zakresie braku możliwości odzyskania podatku VAT w zakresie realizowanego projektu
Prawo do odliczenia podatku VAT z tytułu zakupu sprzętu medycznego w ramach planowanej inwestycji.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją zakupu sprzętu medycznego w ramach środków unijnych.
w zakresie zastosowania stawki 8% dla wynajmu sprzętu rehabilitacyjnego
Prawo do pełnego odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu nabycia od Producenta sprzętu medycznego odsprzedawanego w dalszej kolejności szpitalowi.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku planowanymi inwestycjami.
w zakresie określenia stawki podatku dla dostawy strzykawek jednorazowych
zastosowanie preferencyjnej stawki podatku do świadczeń w postaci szkoleń z obsługi dostarczonych wyrobów medycznych lub oprogramowania
opodatkowania poszczególnych pakietów jedną stawką podatku VAT,zwolnienia z opodatkowania sprzedaży pakietów medycznych
Czy opisana w powyższym zdarzeniu przyszłym, odpłatna usługa finansowania zakupu przez szpital sprzętu medycznego, poprzez rozłożenie płatności z tego tytułu na raty stanowić będzie odrębną od dostawy sprzętu usługę zwolnioną z podatku VAT?
Czy w opisanym powyżej schemacie, Wnioskodawcy będzie przysługiwać pełne prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu nabycia od Producenta sprzętu medycznego odsprzedawanego w dalszej kolejności szpitalowi?
Zakres możliwości wydatkowania - na zakup aparatury medycznej oddanej następnie w dzierżawę - dochodu z lat ubiegłych, przeznaczonego, a niewydatkowanego na cele statutowe;możliwości, w odniesieniu do ww. aparatury medycznej, zastosowania podwyższonej stawki amortyzacyjnej, zgodnie z art. 16i ust. 2 pkt 3; możliwości zastosowania zwolnienia z opodatkowania dochodu pochodzącego z dzierżawy ww. aparatury
Stawka podatku VAT dla dostawy i montażu sprzętu medycznego oraz robót budowlanych związanych z tą dostawą.
1. Czy otrzymanie przez Fundację od podmiotu prywatnego darowizny na pokrycie kosztów zakupu specjalistycznego sprzętu medycznego podlega zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 21 ustawy o pdop? 2. Alternatywnie, czy otrzymanie przez Fundację od podmiotu prywatnego darowizny z poleceniem na pokrycie kosztów zakupu specjalistycznego sprzętu medycznego wykorzystywanego
Wnioskodawca nie ma prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z realizacją projektu pn. , ponieważ zakupiony tomograf cyfrowy wraz z drukarką nie służy do wykonywania czynności opodatkowanych, a ponadto Wnioskodawca nie jest czynnym zarejestrowanym podatnikiem podatku VAT.
Zainteresowana nie ma prawa do odzyskania podatku VAT związanego z projektem pn. , ponieważ mienie zakupione w ramach realizacji projektu jest wykorzystywane do czynności zwolnionych z opodatkowania podatkiem od towarów i usług, a Wnioskodawczyni nie jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.
Opodatkowanie dostawy wyrobu medycznego wraz dostawą sprzętu komputerowego doprowadzeniem sieci informatycznej , adaptacją pomieszczeń oraz opodatkowania dostawy wyrobu medycznego wraz ze szkoleniem pracowników, a także dostawą literatury naukowej
Czy podatnik świadczący usługi stomatologiczne korzystający przedmiotowo ze zwolnienia z podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy z dnia 11.03.2004 r. (Dz. U. z 2004 r. Nr 54, poz. 535 z poźn. zm.) może ubiegać się o zwrot podatku VAT naliczonego przy zakupach inwestycyjnych?