Opodatkowanie stawką w wysokości 0% importowej i eksportowej usługi spedycyjnej, realizowanych na trasach między Turcją a Polską oraz Turcją a państwem UE oraz opodatkowanie na terytorium kraju usługi wewnątrzwspólnotowej usługi spedycyjnej
Dotyczy stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (PKD 52.29.C).
Zastosowanie stawki 0% dla usługi związanej z organizacją frachtu i ubezpieczenia CARGO w ramach usługi spedycyjnej.
Czy Spółka uprawniona jest do stosowania stawki 0% VAT w odniesieniu do świadczonych usług spedycji międzynarodowej związanych z międzynarodowym transportem towarów importowanych?
Czy w przypadku odprawy celnej towarów, dokonanej przez spedytora na dokumencie SAD zbiorczym, podatnik może zastosować stawkę 0%, czy z powodu braku indywidualnego dokumentu SAD wystawionego na eksportera, sprzedaż należy opodatkować stawką krajową, tj. 22%?
Podatnik zwraca się z zapytaniem czy miał prawo do w/w usługi zastosować stawkę podatku VAT 0% i potraktować ją jako usługę transportu międzynarodowego zgodnie z art.83 ust.3 ustawy z dnia 11.03.2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535) zwanej dalej ustawą. Według Podatnika usługa ta jak najbardziej kwalifikuje się na mocy art. 83 ust. 1 pkt 23 ustawy do uznania jej jako usługę transportu