Poprawność wystawienia faktury korygującej dokumentującej udzielenie skonta.
1 lipca 2018 r. wejdzie w życie mechanizm tzw. podzielonej płatności. Nabywcy towarów i usług będą mogli wybrać, czy skorzystają z tego mechanizmu, dokonując zapłaty. Rządzący zapowiadają już jednak, że stosowanie mechanizmu split payment stanie się wkrótce obowiązkowe w branżach, w których zidentyfikowano istotne oszustwa w VAT. W artykule przedstawiamy skutki zastosowania mechanizmu split payment
Podatek od towarów i usług w zakresie rozliczenia wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w związku z udzielonym skontem, gdy zapłata jest dokonana przed złożeniem deklaracji VAT oraz w zakresie rozliczenia wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w związku z udzielonym skontem, gdy zapłata nastąpi po złożeniu deklaracji VAT.
Ustalenie podstawy opodatkowania w fakturze dokumentującej sprzedaż wyrobów z uwzględnieniem skonta udzielonego w tytułu wcześniejszej lub terminowej zapłaty.
Określenie podstawy opodatkowania i obowiązku podatkowego z tytułu udzielonego rabatu (skonta) w wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów.
Obowiązek wystawienia faktury korygującej oraz okres obniżenia podstawy opodatkowania z tytułu udzielania upustów cen w związku z WDT.
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku wystawienia faktur korygujących z tytułu udzielonego skonta, braku obowiązku posiadania potwierdzenia odbioru faktury korygującej oraz obowiązku wystawienia faktury korygującej i obowiązku posiadania potwierdzenia odbioru faktury korygującej w związku z rabatem z tytułu wcześniejszej zapłaty.
Ustalenie właściwego okresu rozliczeniowego, w którym należy rozliczyć fakturę korygującą wystawioną w związku z udzielonym kontrahentowi rabatem z tytułu dokonania przez niego wcześniejszej zapłaty.
Niepodleganie opodatkowaniu czynności wypłaty premii pieniężnych oraz obowiązek wystawienia faktur korygujących.
Obowiązek wystawienia faktury korygującej z tytułu udzielonego skonta.
W rozliczeniu za jaki miesiąc w deklracji VAT-7 powinien zostać wykazany VAT należny i naliczony z tytułu noty kredytowej/przyznanego skonta. W którym kwartale w informacji podsumowującej VAT-UE należy wykazać obniżenie wartości wewnątrzwspólnotowego nabycia z tytułu otrzymanej noty/przyznanego skonta.
Czy udzielenie odbiorcy skonta za wcześniejszą zapłatę należności za dostarczony towar winno być udokumentowane fakturą korygującą ?
w sprawie ustalenia podstawy opodatkowania w podatku dochodowym od osób prawnych w przypadku udzielania rabatów od świadczonych usług oraz wykonywania usług bezpłatnych.