przychody ze stosunku pracy
Artykuł
30.03.2021 Podatki

Pracownik, który otrzymał od pracodawcy prezent z okazji ważnego wydarzenia w jego życiu, takiego jak np. narodziny dziecka, nie uzyskuje z tego tytułu przychodu ze stosunku pracy. Tego rodzaju świadczenie stanowi darowiznę w rozumieniu ustawy o podatku od spadków i darowizn. Po spełnieniu ustawowych warunków darowizna ta może korzystać ze zwolnienia z opodatkowania tym podatkiem. Takie stanowisko

Porada
04.12.2019 Podatki

Pracodawca skierował pracownika na studia podyplomowe. Zdecydował się również opłacić pracownikowi koszty dojazdu na zajęcia. Czy od takiego świadczenia pracownik powinien zapłacić PIT?

Artykuł
15.01.2019 Podatki

Ferie zimowe to czas, w którym wielu pracodawców decyduje się na dofinansowywanie wypoczynku swoim pracownikom oraz ich dzieciom. W związku z tym pracodawcy mają wątpliwości, czy należy z tego tytułu doliczać pracownikom przychód, a jeżeli tak, to w jakiej wysokości go ustalić. Przedstawiamy na przykładach, jak prawidłowo rozliczyć takie dofinansowania.

Porada
30.06.2018 Podatki

Pracownikowi został przyznany dodatek za pracę przy komputerze. Czy jest to przychód pracownika zwolniony od podatku?

Artykuł
29.06.2018 Podatki

Pracownik, któremu pracodawca wręczył drobne upominki, takie jak np. pióro, zegarek lub kwiaty, w związku z przejściem na emeryturę lub osiągnięciem określonego stażu pracy, nie uzyskuje z tego tytułu przychodu ze stosunku pracy. Takie stanowisko zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi w interpretacji, której fragment przedstawiamy.

Interpretacja
28.06.2016 Podatki

Czy nieodpłatne świadczenie otrzymane przez zatrudnionego pracownika w postaci zapewnienia dowozu do pracy i z powrotem do miejsca zamieszkania stanowi dla niego przychód ze stosunku pracy?

Interpretacja
24.05.2016 Podatki

Czy powstaje przychód u pracownika skierowanego do pracy w wydziałach montażu z tytułu korzystania z organizowanego przez pracodawcę dowozu pracowników z kwatery do miejsca pracy i z powrotem busami należącymi do firmy, którymi może podróżować co najwyżej 9 osób (wliczając w to kierowcę)?

Interpretacja
20.05.2016 Podatki

Czy ewentualny przychód uzyskany przez Wnioskodawcę z tytułu realizacji prawa przyznanego w ramach uczestnictwa w programie motywacyjnym powstanie w momencie wypłaty przez Spółkę kwoty rozliczenia pieniężnego i stanowić będzie przychód z kapitałów pieniężnych w rozumieniu art. 17 ust. 1 pkt 10 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r. poz.

Interpretacja
16.05.2016 Podatki

Czy istnieje możliwości odliczenia od dochodu przekazanego na rzecz klasztoru wynagrodzenia ze stosunku pracy jako darowizny na kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą?

Interpretacja
11.05.2016 Podatki

Czy ewentualny przychód z tytułu nabycia i realizacji Prawa Warunkowego podlegał będzie opodatkowaniu po stronie Wnioskodawcy tylko w momencie realizacji Prawa Warunkowego, tj. w momencie kiedy Kwota stanie się należna? Czy Kwota będzie stanowiła przychód z kapitałów pieniężnych w rozumieniu art. 17 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych podlegający opodatkowaniu 19% stawką na

Interpretacja
26.04.2016 Podatki

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z nieodpłatnym świadczeniem.

Interpretacja
15.03.2016 Podatki

Czy ewentualne przysporzenie majątkowe, uzyskane przez Wnioskodawcę, z tytułu realizacji praw wynikających z Jednostek Uczestnictwa (w ramach programu motywacyjnego), powinno zostać zakwalifikowane jako przychód z kapitałów pieniężnych?

Interpretacja
26.02.2016 Podatki

Czy uzyskiwane przez Wnioskodawcę przyszłe kwoty tytułem zwrotu wydatków poniesionych na zakup biletów lotniczych, noclegi, transport publiczny i/lub przejazdy taksówkami związane z wykonywaniem obowiązków służbowych poza miejscem zamieszkania Wnioskodawcy nie powinny być klasyfikowane jako przychód w rozumieniu art. 10 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i tym samym nie podlegać opodatkowaniu

Interpretacja
01.02.2016 Podatki

Skutki podatkowe ponoszenia przez pracodawcę kosztów dowozu pracowników do oraz z miejsca pracy.

Interpretacja
07.01.2016 Podatki

1. Czy przychód uzyskany w przyszłości przez Uczestników w związku z realizacją Instrumentu Pochodnego powinien być zakwalifikowany jako przychód z kapitałów pieniężnych w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i czy dochód powstały w ten sposób podlega opodatkowaniu na zasadach określonych w art. 30b tejże ustawy, w związku z czym Spółka w przedmiotowym zakresie nie będzie zobowiązana

Interpretacja
18.12.2015 Podatki

Czy udział pracownika w imprezie kulturalno-oświatowej, organizowanej przez pracodawcę, należy traktować jako uzyskanie przez pracownika przychodu a w konsekwencji przychód ten należy opodatkować?

Interpretacja
15.12.2015 Podatki

Czy stanowisko płatnika jest słuszne nie odprowadzając od kwoty dofinansowania z zakładu pracy podatku, ponieważ pracownicy nie otrzymali przychodu w związku z tym, iż wycieczka nie doszła do skutku?

Interpretacja
19.11.2015 Podatki

Czy dofinansowanie z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych do wycieczki dla pracownika będzie zwolnione z opodatkowania jako wartość nieodpłatnie otrzymanego świadczenia?

Interpretacja
18.11.2015 Podatki

Czy uczestnictwo pracownika w planowanej imprezie integracyjnej będzie skutkowało opodatkowaniem, w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, mając na uwadze brak możliwości określenia wysokości faktycznie uzyskanego przez pracownika świadczenia?

Interpretacja
17.11.2015 Podatki

Sfinansowanie pracownikom przez Wnioskodawcę (w tym poprzez zwrot wydatków) kosztów noclegów w trasie, a także kosztów zakupu paliwa do samochodów służbowych, opłat przejazdowych i parkingowych ponoszonych przez pracowników w ramach wykonywania obowiązków służbowych wynikających z umowy o pracę, nie spowoduje u pracowników powstania przychodu w rozumieniu przepisów ustawy. Wydatki ponoszone są bowiem

Interpretacja
12.11.2015 Podatki

Czy sfinansowanie kosztów wyżywienia zawodnikom w związku z wyjazdami podczas wykonywania przez nich kontraktu zawodniczego stanowi przychód tych zawodników, od którego klub sportowy jako płatnik jest obowiązany obliczać pobierać i odprowadzać zaliczki na podatek dochodowy?

Interpretacja
09.10.2015 Podatki

Czy finansowanie dowozu pracowników skutkuje po stronie pracownika przychodem podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

Poprzednia Następna