przychody nieodpłatne
Interpretacja
06.02.2023 Podatki

Czy w przypadku zakończenia stosunku dzierżawy i związanego z tym zdarzeniem pozostawieniem budynku hotelowego przy Wnioskodawcy, Wnioskodawca uzyska przychód z nieodpłatnego świadczenia w wysokości wartości rynkowej budynku hotelowego, który pozostanie nieodpłatnie przy Wnioskodawcy.

Interpretacja
11.10.2022 Podatki

1) Opodatkowanie dofinansowania otrzymanego na podstawie umowy prewencyjnej. 2) Koszty zakupu czujek dymu, czujek czadu oraz oznakowania p-pożarowego zakupionych z środków otrzymanych z dofinansowania na podstawie umowy prewencyjnej nie mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.

Interpretacja
22.09.2022 Podatki

W zakresie ustalenia, czy wartość infrastruktury, materiałów i wsparcia pracowników Kancelarii, będzie dla Pana przychodem z tytułu otrzymania nieodpłatnych albo częściowo nieodpłatnych świadczeń.

Interpretacja
16.08.2022 Podatki

W jakiej dacie Ml jako spółka wnosząca aport powinna rozpoznać przychód podatkowy? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2) Czy po stronie spółki U doszło do nieodpłatnego przysporzenia w związku z korzystaniem z nieruchomości wniesionej nieskutecznym aportem i powinna z tego tytułu rozpoznać przychód w podatku dochodowym od osób prawnych? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)

Interpretacja
26.01.2012 Podatki

Uznanie usług dodatkowych oferowanych w ramach prowadzenia rachunku bankowego T., za nieodpłatne świadczenie.

Porada

Jakie są skutki dla pożyczkodawcy (sp. z o.o.) udzielenia powiązanej spółce kapitałowej nieoprocentowanej pożyczki? Czy organy podatkowe mogą oszacować przychód z takiej transakcji?

Porada
02.03.2011 Podatki

Świadczenia na rzecz pracowników budzą wątpliwości w różnych aspektach podatkowych. Jednym z nich jest ustalenie przychodu z tytułu świadczeń nieodpłatnych pracodawcy na rzecz pracownika. W których przypadkach powstaje przychód z tego tytułu? Jak ustalić jego wartość? To tylko niektóre z pojawiających się pytań. Równie ważne jest zaliczenie kosztów pracowniczych do kosztów pracodawcy. Przyjmuje się