W przedstawionym stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym Wnioskodawca wnosi o potwierdzenie, że całość kosztów generowanych w związku z istnieniem i funkcjonowaniem infrastruktury Wnioskodawcy, wymienionej w opisie stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego, znajdującej się na terenie zakładu zlokalizowanego w SSE, z wyłączeniem budowanej obecnie instalacji oraz zbiornika, które będą wykorzystywane dla celów
1.Czy w celu ustalenia, jaka część kosztów dyskonta od obligacji dotyczy przychodów, z których dochody są odpowiednio zwolnione lub opodatkowane należy zastosować proporcję, o której mowa w art. 15 ust. 2 (lub odpowiednio w art. 15 ust. 2a) ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2.Czy w celu ustalenia prawidłowej podstawy opodatkowania koszty dyskonta od obligacji w części odpowiadającej proporcji
Czy wpisując dotację do deklaracji CIT-8/O, a następnie do CIT-8 /rubr. E. 1. 40/, będącą przychodem wolnym od podatku można ją uwzględnić w pełnej wysokości otrzymanej z samorządu, czy tylko do wysokości dochodu wykazanego w rubryce 38 CIT-8 np.: dochód wykazany w rubryce 38 wynosi 2.059 tys. zł przychód wolny (dotacja z samorządu) - wynosi 2.528 tys. zł. Czy powstałą wówczas stratę można uznać za
Czy stosowana przez Wnioskodawcę metoda proporcji przy ustalaniu kosztów uzyskania przychodów przypadających na otrzymaną dotację jest prawidłowa art. 15 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy przyjęty przez Spółkę sposób podziału kosztów pośrednich wspólnych Działu B+R na koszty strefowe/pozastrefowe jest prawidłowy? (pytanie wymienione we wniosku jako drugie)
Przychody z tytułu opłat za energię cieplną i wodę oraz rozliczanie kosztów uzyskania przychodów.
Czy przeznaczenie i wydatkowanie środków własnych na zakup środka trwałego w zakładzie budżetowym, stosującym szczególne zasady rachunkowości zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 28 lipca 2006r. (Dz. U. Nr 142 poz. 1020 ze zm.), powoduje zaliczenie tej części przychodów do przychodów zwolnionych oraz czy zdarzenie to będzie miało wpływ na zmianę stosunku ustalania kosztów podatkowych
Czy właściwe będzie, w przypadku braku możliwości wyodrębnienia kosztów uzyskania przychodów na poszczególne działalności ustalić stawkę kosztów na 1 m2 powierzchni użytkowej, czyli koszty nie dające się wyodrębnić, podzielić przez ogółem powierzchnię (zarządzaną i w najmie). Tak ustalony koszt m2 powierzchni zarządzanej pomnożymy przez powierzchnię dotyczącą działalności opodatkowanej?
dotyczy sposobu ustalania - na podstawie art. 15 ust. 2 i 2a - wielkości kosztów uzyskania przychodu, o których mowa w art. 17 ust. 1 pkt. 44 ustawy z dnia 15.02.1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000r. Nr 54, poz. 654 ze zm.).
W jaki sposób prawidłowo rozliczyć amortyzację środka trwałego, na zakup którego otrzymano dotację unijną z funduszu SAPARD, oraz od którego momentu należy część amortyzacji uznać za nie stanowiącą kosztów uzyskania przychodów ?
W jaki sposób - na potrzeby stosowania art. 15 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych - ustalić wielkość przychodów z poszczególnych źródeł i ogólną kwotę przychodów?
W jaki sposób dokonać podziału kosztów dotyczących działalności zwolnionej z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4j ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w brzmieniu obowiązujacym do 31.12.2003r., i działalności opodatkowanej? Czy koszty ogólnozakładowe należy ustalać proporcjonalnie do kosztów działalności zwolnionej z opodatkowania i działalności nie podlegającej zwolnieniu?