Interpretacja
15.09.2023 Podatki

Potwierdzenie, że po wprowadzeniu elektronicznego systemu zatwierdzania ewidencji przebiegu pojazdu, podpis elektroniczny składający się z kombinacji indywidualnego loginu oraz hasła pracownika Banku generowany przez Aplikację do ewidencji przebiegu pojazdu, może być uznany za „podpis podatnika” w rozumieniu art. 16 ust. 5 ustawy o CIT.

Artykuł
13.07.2018 Podatki

Pełnomocnictwo ogólne do prowadzenia wszystkich spraw podatkowych nie upoważnia do podpisywania deklaracji podatkowych. Deklaracja podpisana przez pełnomocnika ogólnego, który nie został upoważniony do podpisywania deklaracji, nie istnieje i nie może być podstawą egzekucji. Takie stanowisko zajął Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z 13 czerwca 2018 r., sygn. akt II FSK 1723/16.

Porada

Deklaracje podatkowe muszą być podpisywane przez uprawnione do tego osoby, a złożony podpis jest potwierdzeniem autentyczności danych w nich zawartych. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby były one podpisywane przez uprawnione osoby. Brak podpisu pod deklaracją lub złożenie deklaracji podpisanej przez osobę nieupoważnioną powoduje nieważność złożonej deklaracji. Jest ona traktowana tak

Interpretacja
26.10.2012 Podatki

Interpretacja przepisów prawa podatkowego w zakresie podpisu dokumentu dostawy w obrocie wyrobami węglowymi

Interpretacja
17.08.2012 Podatki

Podatk dochodowy od osób fizycznych w zakresie sposobu przekazania podatnikowi informacji PIT-8C.

Interpretacja
17.08.2012 Podatki

Czy podany system wystawiania e-faktur oraz system przekazywania ich klientom jest zgodny z przepisami i w takim kształcie może być przez Spółkę stosowany?

Interpretacja
04.02.2009 Podatki

Reasumując, faktury VAT z formą płatności terminową lub inną formą płatności mogą być wystawiane zarówno dla osób fizycznych jak i podmiotów gospodarczych bez podpisu wystawcy i odbiorcy faktury. Nadmienia się, że w przedmiotowej sprawie bez znaczenia jest fakt zawarcia między stronami umowy o upoważnieniu Wnioskodawcy do wystawiania faktur bez podpisu odbiorcy.

Interpretacja
29.01.2008 Podatki

Czy na gruncie art. 80a § 1 i § 2 Ordynacji podatkowej dopuszczalne jest udzielenie pełnomocnictwa ogólnego uprawniającego pełnomocnika do stałego reprezentowania mocodawcy przed Urzędem Skarbowym, w tym do składania i podpisywania deklaracji podatkowych, czy też pełnomocnik dokonując czynności przed Urzędem Skarbowym każdorazowo musi legitymować się odrębnym pełnomocnictwem?

Interpretacja
01.03.2007 Podatki

Spółka pyta czy może uznać i rozliczyć sprzedaż towarów handlowych w ramach transakcji trójstronnej jako dostawę wewnątrzwspólnotową i zastosować stawkę podatku VAT 0% ?

Interpretacja
19.01.2007 Podatki

Zapytanie dotyczy możliwości podpisywania przez pełnomocnika Spółki deklaracji i zeznań?

Interpretacja
08.01.2007 Podatki

Zakres i sposób zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej udzielenia pełnomocnictwa osobom zatrudnionym w innym podmiocie do podpisywania w imieniu Spółki deklaracji podatkowych w zakresie podatku od towarów i usług.

Interpretacja
24.07.2006 Podatki

Czy pełnomocnik ustanowiony przez zarząd spółki z o.o. może podpisywać deklaracje podatkowe VAT-7? 1471/NTR2/443-576/05/MP, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego

Interpretacja
28.06.2006 Podatki

Dlaczego Urząd Skarbowy kwestionuje poprawność podpisywanych przez ustanowionego przez podatnika pełnomocnika, wiedząc iż otrzymał on pisemną interpretację przepisów, w której Izba Skarbowa potwierdziła możliwość podpisywania przez tego pełnomocnika deklaracji podatkowych w imieniu podatnika? Dlaczego Urząd Skarbowy nie stosuje się do interpretacji wydanych przez jednostkę nadrzędną, tym bardziej,

Interpretacja
28.06.2006 Podatki

Jakie są skutki prawne złożenia deklaracji podatkowych z podpisem wyłącznie pełnomocnika, bez podpisu podatnika?

Interpretacja
14.06.2006 Podatki

Czy podatnik w przedstawionej we wniosku sytuacji może upoważnić głównego księgowego do podpisania deklaracji podatkowych PIT-4, PIT-8A oraz PIT-5L ?

Interpretacja
03.03.2006 Podatki

w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania przepisów prawa podatkowego, dotyczący m.in. podpisywania przez pełnomocnika deklaracji VAT-7, VAT-7K, VAT-R, VAT-Z.

Artykuł
17.02.2006 Podatki

Ostatnio problemem dla doradców podatkowych i właścicieli biur rachunkowych jest nieuznawanie przez część urzędów skarbowych deklaracji podatkowych podpisanych tylko przez nich jako pełnomocników przedsiębiorcy. Otrzymaliśmy dużo pytań o to, czy w przypadku odrzucenia takiej deklaracji przedsiębiorca zagrożony jest sankcjami karnymi. W odpowiedzi publikujemy ten artykuł.

Porada
17.02.2006 Podatki

Kto powinien składać podpisy na deklaracji CIT-2 w imieniu spółdzielni mieszkaniowej? Zgodnie ze statutem spółdzielni zarząd składa się z trzech osób: prezesa zarządu i dwóch członków zarządu. Do tej pory deklaracja w rubryce podpisy i pieczątki osoby lub osób uprawnionych zgodnie z obowiązującymi przepisami lub nadanym statutem do zarządzania jednostką była podpisywana przez główną księgową (posiada

Poprzednia Następna