Darowizna spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego od brata za zgodą jego żony podlega zwolnieniu z art. 4a uPSD.
Darowizna nieruchomości od siostry za zgodą jej męża podlega zwolnieniu z art. 4a uPSD.
Darowizna nieruchomości od rodziców do majątku wspólnego córki i jej męża a następnie ustanowienie przez córkę na rzecz rodziców nieodpłatnej, dożywotniej służebności mieszkania.
Przy spełnieniu obowiązku zgłoszenia darowizny do US z 4a uPSD, darowizna od matki przelana z konta osoby trzeciej korzysta ze zwolnienia.
W zakresie opodatkowania środków pieniężnych zebranych w ramach zbiórki na portalu.
W zakresie skutków podatkowych przesunięcia środków pochodzących z darowizny od Pani ojca z Pani konta na wspólne konto Pani i Pani męża i przeznaczenia ich na zakup mieszkania.
W zakresie skutków podatkowych darowizny środków pieniężnych oraz lokalu mieszkalnego obciążonych poleceniami darczyńcy.
Skutki podatkowe darowizny przedsiębiorstwa ze spółki cywilnej do jednoosobowej działalności jednego ze wspólników (kwestia przychodu oraz korekty kosztów).
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy o podziale lokalu do korzystania, w ramach której wyłącznie uprawnionym do korzystania z lokalu, w tym do pobierania w całości przychodów z najmu, przez okres 5 lat ma być Wnioskodawca.
Ustalenie, czy ustanowienie prawa nieodpłatnego użytkowania stanowi ciężar darowizny i czy w związku z tym jego wartość można odliczyć od podstawy opodatkowania.
Ustalenie, czy ustanowienie prawa nieodpłatnego użytkowania stanowi ciężar darowizny i czy w związku z tym jego wartość można odliczyć od podstawy opodatkowania.
Darowizna w gotówce wpłacona jako wpłata własna w imieniu darczyńcy nie wypełnia wymogu właściwego udokumentowania, w związku z czym nie można skorzystać ze zwolnienia.
Dokonanie darowizny lokalu mieszkalnego oraz miejsca postojowego w garażu wielostanowiskowym przez siostrę Wnioskodawczyni na rzecz Wnioskodawczyni z majątku wspólnego siostry Wnioskodawczyni i jej męża, za zgodą męża, będzie w całości podlegało zwolnieniu od opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn.
W zakresie skutków podatkowych spłaty rat kredytu przez pozostałych kredytobiorców.
W zakresie skutków podatkowych darowizn środków pieniężnych od ojca.
Obowiązek, o którym mowa w art. 19 ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn istnieje jedynie wówczas, kiedy wypłaty dokonywane są na rzecz osób fizycznych.
W związku ze zwiększeniem udziału w nieruchomości nabytym tytułem zachowku, Wnioskodawca powinien w SD-Z2 wykazać tą część o którą zwiększył się udział. Obliczając wartość podstawy opodatkowania nie może odliczyć kosztów sądowych oraz zrzeczenia się części zachowku.
W zakresie skutków podatkowych darowizny środków pieniężnych od siostry.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy darowizny prawa własności nieruchomości.
W zakresie skutków podatkowych przesunięcia środków pochodzących z darowizn od teścia z konta Pani męża na Pani konto i przeznaczenia ich na spłatę kredytu hipotecznego.
W zakresie skutków podatkowych darowizny środków pieniężnych wpłaconych na konto osoby trzeciej dokonanej w ramach wykonania zobowiązania z tytułu zakupu mieszkania.
Ustalenie w umowie ceny sprzedaży poniżej wartości rynkowej nieruchomości nie daje podstaw do kwestionowania treści czynności cywilnoprawnej, którą zawarły strony umowy sprzedaży. Ustalenie w umowie sprzedaży ceny jako elementu koniecznego dla zaistnienia stosunku obligacyjnego powoduje, że umowa sprzedaży nie może być uznana za umowę darowizny.