W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy darowizny prawa własności nieruchomości.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umów sprzedaży lokali mieszkalnych.
W zakresie skutków podatkowych sprzedaży udziału we współwłasności Nieruchomości, Utwardzonego placu oraz Drogi.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego nabytego w zamian za składniki majątku osobistego – środki pieniężne pochodziły z darowizny od mamy Wnioskodawczyni, które weszły do majątku osobistego Wnioskodawczyni.
W zakresie braku możliwości zwolnienia z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych nabycia mieszkania, w sytuacji posiadania prawa własności całego mieszkania (a nie wyłącznie udziału w nim) i to nabytego nie tytułem dziedziczenia, lecz tytułem darowizny.
W zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia określonego w art. 9 pkt 17 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, w sytuacji gdy Wnioskodawca nabył dopuszczalnej wysokości (tj. 1/6), jednakże część tego udziału nabył tytułem dziedziczenia, a część tytułem działu spadku.
Skoro obdarowany, przyszły nabywca udziału w spółce cywilnej w drodze darowizny – przejmie długi i ciężary oraz zobowiązania występującego ze spółki wspólnika - to to umowa darowizny będzie stanowiła czynność podlegającą opodatkowaniu PCC.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego zawartej przez jednego z małżonków, w sytuacji gdy nabycie nieruchomości nastąpi do majątku osobistego Wnioskodawcy – zostanie nabyta w zamian za składniki majątku osobistego (środki pieniężne pochodzące z darowizny od mamy Wnioskodawcy).
Jeżeli umowa darowizny nie będzie wiązała się z przejęciem długów, ciężarów i zobowiązań Darczyńcy (rodzica), to umowa ta nie będzie stanowiła czynności podlegającej opodatkowaniu PCC.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego zakupionego z partnerem w udziałach.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia ośmiu umów sprzedaży lokali mieszkalnych w 2025 r. w wykonaniu umów deweloperskich zawartych w 2023 r.
W zakresie zwolnienia od podatku od czynności cywilnoprawnych organizacji pożytku publicznego z tytułu umowy sprzedaży nieruchomości.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia Umów Przenoszących lokale mieszkalne po 1 stycznia 2024 r. w wykonaniu Umów Deweloperskich zawartych w 2022 r.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży nieruchomości w sytuacji gdy Wnioskodawczyni nie mogła skorzystać ze zwolnienia z podatku od czynności cywilnoprawnych określonego w art. 9 pkt 17 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, a notariusz nie pobrał podatku od czynności cywilnoprawnych.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży domu jednorodzinnego typu bliźniak.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy darowizny zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Skoro w drodze dziedziczenia wnioskodawczyni nabyła nieruchomości w udziałach nie przekraczających 50% w każdej z nieruchomości (tj. 1/6 i 1/2 udziału) - to w tym przypadku spełnione są warunki do zwolnienia określone w art. 9 pkt 17 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych nabycia lokalu mieszkalnego.
W zakresie sposobu określenia wartości rynkowej przedmiotu czynności cywilnoprawnej.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy cesji wierzytelności oraz umowy przejęcia długu.
W zakresie skutków podatkowych darowizny gotówkowej na rzecz zagranicznej Fundacji.