Wydanie interpretacji indywidualnej dot. podatku od towarów i usług w zakresie możliwości wystawienia wyłącznie jednego paragonu/faktury w ostatnim dniu przyjętego okresu rozliczeniowego.
Jaką stawką VAT opodatkowana jest sprzedaż makucha do celów paszowych, jeżeli nabywcą jest między innymi podatnik podatku rolnego i podatku dochodowego od dochodu z działów specjalnych produkcji rolnej?
W zakresie stawki podatku dla dostawy oleju jadalnego dla celów paszowych.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla sprzedaży śruty sojowej lub rzepakowej.
W zakresie stawki podatku na sprzedaż makuchów i poekstrakcyjnej śruty słonecznikowej.
Stawka podatku dla mieszaniny łuski kukurydzianej i mąki zarodkowej.
dostawa makuchów rzepakowych i lnianych sklasyfikowana w grupowaniu PKWiU 10.41.41.0 podlega opodatkowaniu preferencyjną stawką 8%
Biorąc pod uwagę fakt, iż przedmiotowy pszenmix został sklasyfikowany w grupowaniu PKWiU 10.61.40.0 oraz fakt, iż nie może być uznany za śrutę wskazać należy, że dostawa tego produktu przez Wnioskodawcę podlega opodatkowaniu podatkiem VAT, zgodnie z art. 41 ust. 2a ustawy o VAT, w wysokości 5%.
dot. stawki podatku od towarów i usług znajdującej zastosowanie do dostawy związków fosforowych do mieszanek paszowych, klasyfikowanych według PKWiU do grupowań: 24.13.32-40.20 - fosforan dwuwapniowy oraz PKWiU 24.13.32-50.33 - fosforan jednowapniowy
Czy makuch rzepakowy należy opodatkować wg stawki obniżonej tj. 7% czy też według stawki VAT 22%.