Możliwość uwzględnienia strat z lat ubiegłych na potrzeby ustalenia powstania obowiązku zapłaty daniny solidarnościowej.
Kwalifikacja przychodu z tytułu obrót akcjami, instrumentami pochodnymi oraz opcjami walutowymi podmiotów notowanych na giełdach papierów wartościowych (polskich i zagranicznych) do pozarolniczej działalności gospodarczej.
Powstanie różnic kursowych oraz kwalifikacja różnic kursowych do odpowiedniego źródła przychodów w związku z zakupem i zbyciem papierów wartościowych.
Obowiązki płatnika związane z wypłatą odsetek lub dyskonta od zagranicznych papierów wartościowych, których emitentem nie jest Wnioskodawca.
Zwolnienia z opodatkowania dochodów z odpłatnego zbycia papierów wartościowych (zakupionych przed dniem 1 stycznia 2004 roku).
Dotyczy skutków podatkowych związanych z uczestnictwem w programie motywacyjnym.
Uzyskanie dochodów z tytułu odpłatnego zbycia papierów wartościowych oraz dochodów z udziału w funduszach kapitałowych opodatkowanych w Szwecji podlega wyłączeniu z opodatkowania ich w Polsce i dochody te nie są uwzględniane w podstawie wymiaru daniny solidarnościowej.
Skutki podatkowe otrzymania środków pieniężnych od wykonawcy testamentu.
Skutki podatkowe otrzymania środków pieniężnych od wykonawcy testamentu.
Czy, zgodnie z art. 26 ust. 2ca updop Wnioskodawca jest zobowiązany do przekazania/aktualizacji informacji o przekroczeniu progu wskazanego w art. 26 ust. 2e updop wyłącznie w przypadku powiązanego Akcjonariatu ujawnionego, tzn. że Wnioskodawca nie jest zobowiązany do przekazywania podmiotom prowadzącym rachunki papierów wartościowych/rachunki zbiorcze lub aktualizowania informacji o powiązanej Grupie
Zwolnienie z opodatkowania dochodów z odpłatnego zbycia papierów wartościowych.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia akcji oraz certyfikatów inwestycyjnych przez rezydenta podatkowego Arabii Saudyjskiej.
Obowiązki płatnika w związku z wykupem certyfikatów inwestycyjnych od Uczestnika.
Sposób ustalania wysokości podstawy obliczenia daniny solidarnościowej.
1. Czy kwota wydatkowana przez Wnioskodawcę na objęcie weksla w posiadanie stanowi koszt uzyskania przychodu? 2. W jakiej wysokości i kiedy rozpoznać przychód ze zwrotu/przeniesienia weksla? 3. Czy w przypadku przeniesienia weksla za kwotę poniżej sumy jaką za weksel zapłacił Wnioskodawca może rozpoznać stratę z przeniesienia weksla, a jeżeli tak to z jakiego źródła i jakim momencie? 4. Jaką stawką
Kwestia możliwości uznania za koszty uzyskania przychodów „straty” poniesionej w związku z przymusowym umorzeniem obligacji.
Kwestia możliwości uznania za koszty uzyskania przychodów „straty” poniesionej w związku z przymusowym umorzeniem obligacji.
Obowiązki płatnika w związku z prowadzeniem rejestru akcjonariuszy.
Określenie stawki podatku dla drukowanych na papierze własnym gazet.
Nie znajduje uzasadnienia pogląd, że sam fakt braku - w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych - odpowiednich regulacji dotyczących możliwości stosowania odpowiedniego klucza rozliczeniowego w odniesieniu do przychodów, nie wyklucza jego zastosowania w praktyce.