opinia biegłego na zlecenie Organu jako działalność wykonywania osobiście
Czy jako wartość początkową środka trwałego Wnioskodawczyni może przyjąć w wysokości wyszacowanej przez biegłego zgodnie z art. 22g ust. 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Koszty uzyskania przychodów biegłego sądowego możliwość i warunki rozpoznania kosztów na podstawie art. 22 ust. 10 updof.
Czy Wnioskodawca może zaliczyć przychody z tytułu wymienionego w art. 13 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych tj. wynagrodzenia uzyskiwane jako osoba fizyczna - biegły sądowy do źródła przychodów jakim jest pozarolniczą działalność gospodarcza (art. 5a pkt 8 ww. ustawy) oraz w rezultacie, czy Wnioskodawca może ujmować przychody uzyskiwane z powyższego tytułu w podatkowej księdze przychodów
Czy Wnioskodawca może zaliczyć przychody z tytułu wymienionego w art. 13 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wynagrodzenie biegłego sądowego do źródła przychodów jakim jest pozarolnicza działalność gospodarcza (art. 5a pkt 8 ww. ustawy) i ujmować w podatkowej księdze przychodów i rozchodów łącznie z innymi przychodami, uzyskiwanymi zgodnie z wykonywanymi, wskazywanymi w rejestrze ewidencji
Czy wykonując jako biegły sądowy opinie dla sądów i innych organów państwa, Wnioskodawca może skorzystać z 50% kosztów uzyskania przychodów?
Czy należności biegłych/tłumaczy prowadzących działalność gospodarczą za wydane opinie/tłumaczenia na zlecenie Sądu, będące przychodami wymienionymi w katalogu przychodów z działalności wykonywanej osobiście, można zaliczyć do źródła - działalność gospodarcza i zaniechać potrącania przez Sąd podatku dochodowego od osób fizycznych?
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą należności za wydanie opinii przez biegłego.
wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozliczania różnic kursowych według przepisów o rachunkowości.
Prawo do odliczenia kosztów uzyskania przychodów w wysokości 50% uzyskanego przychodu z tytułu sporządzania opinii przez biegłego sądowego.
Wystawienie faktury VAT na której sprzedawcę określono poprzez umieszczenie pieczątki nagłówkowej A. J. S. jest prawidłowe z punktu widzenia przepisów dotyczących podatku VAT, bowiem wystawiona w ten sposób faktura zawiera wymagane przepisami dane tj. imię i nazwisko sprzedającego i tym samym umożliwia właściwą identyfikację podatnika podatku od towarów i usług.
Czy od wypłat wynagrodzenia biegłemu za wydanie opinii winno się pobierać zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych (liczoną od podstawy opodatkowania zmniejszonej o koszty uzyskania przychodu) czy zryczałtowany podatek dochodowy od osób fizycznych (nie uwzględniający kosztów uzyskania przychodu) stosując zapisy art. 30 ust. 1 pkt 5a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wydając opinię dla sądu, prokuratury w konkretnej sprawie jako biegły sądowy, czyli osiągając przychód z czynności wykonywanych osobiście, a nie przychód z działalności gospodarczej traci się prawo do opodatkowania przychodów z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej zryczałtowanym podatkiem dochodowym?
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług, usług świadczonych przez rzeczoznawców biegłych. Czy do stawki ryczałtowej wynoszącej 0,8358 zł za 1 km przebiegu, stosowanej przez Wnioskodawcę będącego płatnikiem podatku VAT za dojazdy rzeczoznawców należy doliczać zawsze podatek VAT w wysokości 22%?
Opodatkowanie czynności wykonywanych przez biegłego sądowego. Uwzględnienie podatku od towarów i usług w stawce wynagrodzenia biegłego sądowego.
Czy jako biegły sądowy, sporządzający, na zlecenie organów dochodzeniowych, opinie czy też ekspertyzy może Pan korzystać z odliczenia kosztów uzyskania przychodów w wysokości 50% uzyskanego przychodu z tytułu praw autorskich?
Czy w związku z wykonywaniem na zlecenie sądów, prokuratur i policji przez biegłego sądowego opinii z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych można zastosować 50% koszty uzyskania przychodów? BI/4117-0005/06/IS, decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Rzeczoznawca majątkowy prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą oraz sporządza na zlecenie sądu opinie z zakresu wyceny nieruchomości wystawiając za wykonane dla sądu zlecenie fakturę VAT. Czy dla płatnika (sądu) podstawą do wyliczenia zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych powinna być wartość netto wynikająca z faktury po pomniejszeniu o koszty uzyskania przychodów? Czy przychodów biegłych
Czy podatek od towarów i usług VAT rozliczony od wynagrodzenia biegłego powinien obniżyć kwotę stanowiącą podstawę naliczenia podatku dochodowego oraz w jaki sposób należy dokonac korekty podatku dochodowego za okres od maja 2004 r. do maja 2005 r. ?
Podatnik zapytuje czy do wynagrodzenia otrzymywanego za świadczenie usług na zlecenie sądu należy doliczać podatek VAT.
Czy po otrzymaniu od płatnika (sądu) informacji PIT 8B z której wynika, że płatnik ten pobrał zaliczki na podatek dochodowy od wypłaconych mi należności należało skorygować zapisy w podatkowej księdze przychodów i rozchodów według których przychody wynikające z informacji płatnika zaliczone były dotychczas przeze mnie do przychodów ze sprzedaży usług geodezyjnych wykonywanych w ramach prowadzonej działalności
Podatnik na podstawie umowy o dzieło wykonuje czynności biegłego sądowego w zakresie wyceny aparatury i sprzętu medycznego. Ponadto prowadzi działalność gospodarczą w zakresie naprawy i serwisu aparatury medycznej. W związku z powyższym Podatnik zwraca się z zapytaniem, czy:- przychody osiągane z tytułu wykonywania czynności biegłego sądowego są przychodami z działalności gospodarczej w rozumieniu