Różnice kursowe (dodatnie i ujemne) z tytułu spłat kredytów walutowych, pełniących funkcję instrumentów zabezpieczających oraz koszty i prowizje związane z transakcjami zabezpieczającymi nie mieszczą się w definicji kosztów finansowania dłużnego zawartej w art. 15c ust. 12 ustawy o CIT, a tym samym pozostają bez wpływu na określenie kosztów finansowania dłużnego. Odsetki i prowizje od kredytu mieszczą
1. Czy różnice kursowe powstałe w związku ze sprzedażą akcji wpływają na dochód z pozostałych źródeł? 2. Czy koszty nabycia opcji walutowej stanowią koszty uzyskania przychodów z pozostałych źródeł?
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym wynik na transakcjach zabezpieczających kurs walutowy, których bezpośrednie powiązanie z transakcjami zawieranymi w ramach Działalności zwolnionej zostało odpowiednio udokumentowane, stanowi wynik podatkowy ujmowany w ciężar Działalności zwolnionej?
Czy osiąganie przychodów z obrotu instrumentami pochodnymi oraz opcjami walutowymi, jest zaliczane do źródła przychodów pozarolnicza działalność gospodarcza w ramach prowadzonej przez Wnioskodawcę jednoosobowej działalności gospodarczej?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
sposobu opodatkowania dochodów uzyskiwanych przez akcjonariusza z tytułu uczestnictwa w spółce komandytowo-akcyjnej
zakres opodatkowania przychodów z tytułu umorzenia opcji walutowych
zakres opodatkowania przychodów z tytułu umorzenia opcji walutowych
Dot. momentu uzyskania przychodów (dochodów) uzyskiwanych przez akcjonariusza z tytułu uczestnictwa w spółce komandytowo-akcyjnej ze źródła przychodów pozarolnicza działalność gospodarcza oraz uiszczenia zaliczki na podatek dochodowy od dochodów uzyskanych z tego źródła.
Czy obowiązek zapłaty podatku powstaje w lipcu 2012 r. (w czerwcu nastąpiła realizacja opcji), w kwietniu 2013 r. (miesiącu rozliczenia rocznego PIT-38), czy też w ramach prowadzonej działalności gospodarczej (rozliczając różnice kursowe wg kursu realizacji opcji, a nie wg kursu referencyjnego w dniu realizacji)?
Czy strata z tytułu przedterminowego rozwiązania transakcji CIRS spłacona kredytem długoterminowym stanowi podatkowy koszt uzyskania przychodu w momencie rozliczenia transakcji, czy powinna być rozliczana w czasie proporcjonalnie do długości trwania umowy kredytowej? - Czy Spółce w przypadku uznania strat na transakcjach walutowych za podatkowe koszty uzyskania przychodu przysługuje obecnie uprawnienie
1. Czy zmiana sposobu rozliczenia kontraktu z dostawy rzeczywistej na dostawy nierzeczywiste może mieć wpływ na nie uznanie strat na opcjach (tj. premii zapłaconej bankowi) jako kosztu uzyskania przychodu uzyskiwanego z działalności strefowej?2. Czy fakt, iż Spółka przesuwa terminy realizacji opcji (rolowanie) może dyskwalifikować uznanie ww. opcji jako zabezpieczające jej przychody? 3.Czy wykorzystując
Czy przychody oraz koszty generowane w ramach kontraktów terminowych oraz opcji, powinny być uwzględnione przy ustalaniu wyniku zwolnionego z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: updop), czy też wyniku podlegającego opodatkowaniu na zasadach ogólnych?
1. Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki co do nie kwalifikowania skutków transakcji opcyjnych oraz ich wyceny jako różnic kursowych dla celów podatkowych skoro, zgodnie z przepisami o rachunkowości, Spółka nie rozpoznaje w tych operacjach różnic kursowych bilansowych? 2. Jeśli stanowisko Spółki jest prawidłowe, to czy prawidłowo rozpoznaje Spółka dzień powstania kosztu bądź przychodu podatkowego w
Czy przychody, jak i koszty z tytułu dodatniej lub ujemnej wyceny instrumentów finansowych (opcje, forwardy) zaliczane są do dochodów z działalności finansowej jednostki i jako takie nie podlegają zwolnieniu od podatku dochodowego od osób prawnych w sytuacji: - Spółka posiada na rachunkach bankowych walutę w EUR i dokonuje jej sprzedaży bankowi w związku z realizacją ciążącego na niej zobowiązania
Czy Spółka może uznać wpłacone i zatrzymane przez Bank kwoty z tytułu uzupełnienia depozytu wymagalnego jako koszt uzyskania przychodu 2008 roku, w rozumieniu art. 15 oraz art. 16 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy straty wynikające z zamknięcia umowy opcji przed ustalonym umowie terminem jej wykonania stanowią koszty uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?