Opodatkowanie przychodów z dzierżawy-czynsz oraz podatek od nieruchomości.
Ustalenie przychodów z najmu w prowadzonej działalności gospodarczej.
Czy wydzierżawiający nie wlicza wartości podatku od nieruchomości do podstawy opodatkowania przychodu z umowy dzierżawy podatkiem ryczałtowym od wynajmu w wysokości 8,5% w limicie 100 000 złotych rocznie i 12,5% powyżej dochodu rocznego 100 000 złotych, aby sztucznie nie powodować wzrostu dochodu a zarazem podstawy opodatkowania podatkiem ryczałtowym, mimo zawarcia wartości ww. podatku w fakturze jako
w zakresie skutków podatkowych odpracowania zaległości czynszowych przez członków Spółdzielni i związanych z tym obowiązków płatnika
Czy amortyzacja będzie kosztem podatkowym? Czy wyposażenie mieszkań w niezbędny sprzęt będzie kosztem podatkowym?Czy opłata czynszu i poniesienie innych opłat np. za prąd, będzie kosztem podatkowym w przypadku braku najemcy?
1. Czy odpracowywanie przez dłużnika - lokatora zaległości z tytułu opłat czynszowych nie będzie skutkowało powstaniem u niego przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? 2. Czy Spółka postąpi prawidłowo nie dokonując poboru zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych oraz nie wystawiając dłużnikowi PIT-8C?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych odpracowania zobowiązań czynszowych i eksploatacyjnych.
W przypadku najmu samochodów osobowych, Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów poniesione i udokumentowane wydatki z tytułu użytkowania samochodów regulowane przez osoby odbywające podróż (oczywiście pod warunkiem istnienia ich związku z przychodem), jednak do wysokości nie wyższej niż wynika z pomnożenia liczby kilometrów faktycznego przebiegu pojazdu dla celów podatnika oraz stawki
Czy podatnik ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki poniesione z tytułu opłat czynszowych, związanych z najmem lokalu użytkowego, w którym prowadzona jest działalność gospodarcza?
Czy koszty związane z eksploatacją nieruchomości ponoszone przez najemcę stanowią przychód wynajmującego?
Czy wydatki udokumentowane dowodami wpłat na rzecz spółdzielni są kosztami uzyskania przychodu w prowadzonej działalności gospodarczej w sytuacji gdy podatnik prowadzi działalność w lokalu udostępnionym na podstawie umowy użyczenia od teścia?
Czy będę płacił ryczałt w wysokości 8,5 % od kwoty 764,00 zł, tj. czynszu najmu (najemcy będą płacić bezpośrednio opłaty związane z lokalem, tj. czynsz w kasie spółdzielni, a opłaty za energię elektryczną i gaz w zakładzie energetycznym i gazowniczym)?
Czy w przypadku dzierżawy nieruchomości wchodzą do obrotu opłaty z tytułu podatku od nieruchomości a także inne opłaty?
Czy przyjęty przez spółdzielnię niżej podany sposób dokumentowania obrotów dla potrzeb rozliczeń z tytułu podatku od towarów i usług jest prawidłowy:1. usługi wymienione w art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy będą rejestrowane w rejestrze sprzedaży VAT na podstawie noty księgowej zawierającej obrót dotyczący wszystkich lokali mieszkalnych,2. usługi dotyczące opłat eksploatacyjnych za garaże ewidencjonowane