Ustalenie, czy czynność nieodpłatnego wniesienia mienia do fundacji rodzinnej oraz darowizny mienia będzie stanowiła czynność wykonywaną w ramach działalności gospodarczej, zwolnioną z opodatkowania oraz niewliczanie do obrotu, o którym mowa w art. 90 ust. 3 w zw. z art. 90 ust. 2 ustawy ww. czynności.
Ustalenie podstawy opodatkowania usług wchodzących w skład sprzedawanego w ramach akcji promocyjnej Pakietu 1/Pakietu 2/zestawu promocyjnego oraz ustalenia, czy zastosowanie rabatów w wysokości ustalonej z Kontrahentem proporcjonalnie, tzn. w takiej samej wartości procentowej wartości ceny regularnej każdej z usług wchodzących w skład Pakietu 1 lub Pakietu 2, jest działaniem zgodnym z brzmieniem art
Uznanie obrotu skinami w grze komputerowej za usługi wymiany walut wirtualnych, a w konsekwencji kwalifikowanie jako przychody z zysków kapitałowych.
Skutki podatkowe dla świadczonej usługi szkoleniowej oraz dostawy towarów.
Opodatkowanie czynności wykonywanych na podstawie umowy konsorcjum oraz prawo do odliczenia.
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej świadczonych usług korepetycji z języka niemieckiego.
ujmowanie otrzymanych dotacji w obrocie z działalności gospodarczej przy obliczaniu prewspółczynnika
Czy obrót z tytułu sprzedaży nieruchomości mieszkalnych korzystających ze zwolnienia przedmiotowego spowoduje utratę przez Wnioskodawcę prawa do zwolnienie podmiotowego określonego w art. 113 ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego przy zastosowaniu proporcji oraz wyłączenia od opodatkowania czynności, które Miasto wykonuje w ramach reżimu publicznoprawnego.
Otrzymana przez Wnioskodawcę rekompensata nie wiąże się z konkretnymi czynnościami podlegającymi opodatkowaniu podatkiem VAT. Wnioskodawca wykonując powierzone zadania własne Gminy nie może zostać uznany za podatnika podatku od towarów i usług. W konsekwencji kwota otrzymanej rekompensaty nie stanowi podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług w rozumieniu art. 29a ust. 1 ustawy.
Prawo do odliczenia części podatku VAT naliczonego z tytułu aportu nieruchomości z zastosowaniem proporcji obrotu, zgodnie z art. 90 ust. 2 i 3 ustawy.
Brak prawa do odliczenia części podatku naliczonego z faktur VAT dokumentujących Wydatki inwestycyjne i Wydatki bieżące związane z infrastrukturą wodociągową oraz infrastrukturą kanalizacyjną z zastosowaniem klucza odliczenia wyliczonego według udziału liczby metrów sześciennych dostarczonej wody/odprowadzonych ścieków do/od Odbiorców zewnętrznych (czynności opodatkowane VAT) w liczbie metrów sześciennych
zastosowanie zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 36 ustawy dla usługi najmu nieruchomości, wliczenie do wartości sprzedaży, określonej w art. 113 ust. 1 ustawy, obrotu uzyskiwanego przez Wnioskodawcę ze świadczenia usług najmu zwolnionych od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 36 ustawy.
Obowiązek rejestracji Wspólnoty jako czynnego podatnika podatku od towarów i usług.
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej (zwolnienie podmiotowe).
Opodatkowanie dotacji otrzymanej przez Wnioskodawcę na realizację projektu, przeniesienia na rzecz Skarbu Państwa wynalazku oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Sposób opodatkowania i dokumentowania oraz określenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu otrzymanego dofinansowania.
Prawo do odliczenia podatku VAT z faktur za usługi dzierżawy terminala.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z infrastrukturą wodociągowo-kanalizacyjną za pomocą ustalonego przez Gminę kryterium udziału rocznego obrotu z transakcji opodatkowanych w całkowitym rocznym obrocie Gminy z działalności wodociągów i kanalizacji
W zakresie udokumentowania notą obciążeniową czynności wykonywanych w ramach realizacji projektu w partnerstwie.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego związanego z wytworzeniem infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.
Uwzględnianie obrotu z tytułu zamiany nieruchomości w kalkulacji proporcji sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy.