Obowiązków płatnika i możliwości zastosowania zwolnienia, przy dietach przyznanych członkom zarządu oddziału związku zawodowego.
Obowiązki płatnika z wypłacaniem wyrównania diet radnym w tym samym roku a zwolnienie z art. 21 ust. 1 pkt 17 ustawy o PIT.
Wynagrodzenie z tytułu pełnienia funkcji zarządcy komisarycznego spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych to przychód z działalności wykonywanej osobiście, o którym mowa w art. 13 pkt 6 updof. W konsekwencji, koszty uzyskania tego przychodu należy określić zgodnie z art. 22 ust. 9 pkt 4 updof.
Dla celów podatkowych istotny jest moment wypłaty diety, a nie okres za jaki ona przysługuje. Dlatego w przypadku diet należnych za miesiąc grudzień 2014 r., wypłaconych w styczniu 2015 r. - obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od osób fizycznych powstanie w miesiącu styczniu 2015 r. Zatem kwota za miesiąc grudzień 2014 r. wypłacona w styczniu 2015 r. będzie już przychodem za rok 2015. Natomiast
Czy Wnioskodawca prawidłowo interpretuje przepisy ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r., poz. 361, z późn. zm.) w zakresie stosowania kosztów uzyskania przychodów i naliczania oraz pobierania zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych w stosunku do osób wchodzących w skład organów Izby Rolniczej jakimi są Rady Powiatowe?
Jakie są obowiązki płatnika w związku z nieterminową wypłatą diet radnym?
Czy świadczenie wskazane we wniosku korzysta ze zwolnienia przedmiotowego?
Czy osoba prawna Związek Zarząd Okręgu w dokonując wypłat diet członkom organów Koła, jako terenowej jednostki organizacyjnej , która nie jest wyposażona w osobowość prawną, powinny traktować wypłacane diety, jako zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 17 ustawy o PDOF?
Czy osoba prawna Związek Zarząd Okręgu w dokonując wypłat diet członkom Zarządu Okręgu, Okręgowej Komisji Rewizyjnej i Okręgowego Sądu Koleżeńskiego, powinien traktować wypłacane diety, jako wyłączone z zakresu zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych wynikającego z art. 21 ust. 1 pkt 17 ustawy o PDOF i jako płatnik obliczać, pobierać i wpłacać zaliczki na podatek dochodowy
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika
Czy diety wypłacane członkom Walnego Zgromadzenia, Komisji Rewizyjnej, Komisji problemowych, Rad Powiatowych, Przewodniczącemu Komisji Rewizyjnej, Przewodniczącym Komisji problemowych, Przewodniczącym Rad Powiatowych oraz Prezesowi, Wiceprezesowi i członkom Zarządu oraz Delegatowi do Krajowej Rady Izb Rolniczych . Izby Rolniczej są wolne od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 17 ustawy
Opodatkowanie diet wypłacanych członkom Zarządu Okręgu, Okręgowej Komisji Rewizyjnej, Okręgowego Sądu Koleżeńskiego, trenerom kadry sportowej Okręgu, Kapitanowi Sportowemu Okręgu, komendantom i strażnikom Społecznej Straży Rybackiej, skarbnikom będącym członkami zarządów kół.
obowiązki płatnika w zakresie niewykazywania w informacji PIT-R należności z tytułu podróży służbowej radnych, oraz w zakresie nieuwzględniania w informacji PIT-R wartości szkoleń
Czy Wnioskodawca jako terenowa jednostka organizacyjna PZW dokonująca wypłat diet członkom organów Koła, jako terenowej jednostki organizacyjnej Okręgu PZW, która nie jest wyposażona w osobowość prawną, powinien traktować wypłacane diety jako zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 17 ustawy o PDOF?
Czy Wnioskodawca jako terenowa jednostka organizacyjna PZW dokonując wypłat diet członkom Zarządu Okręgu, Okręgowej Komisji Rewizyjnej i Okręgowego Sądu Koleżeńskiego, powinien traktować wypłacane diety jako wyłączone z zakresu zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych wynikającego z art. 21 ust. 1 pkt 17 ustawy o PDOF i jako płatnik obliczać, pobierać i wpłacać zaliczki na
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zastosowania zwolnienia przedmiotowego .
Czy dokonując wypłat diet członkom Zarządu Okręgu, Okręgowej Komisji Rewizyjnej i Okręgowego Sądu Koleżeńskiego, Wnioskodawca powinien traktować wypłacane diety jako wyłączone z zakresu zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych wynikającego z art. 21 ust. 1 pkt 17 ustawy o PDOF i jako płatnik obliczać, pobierać i wpłacać zaliczki na podatek dochodowy od wypłaconych diet?
Czy dokonując wypłat diet skarbnikom będącym członkami Zarządów Kół, czyli terenowych jednostek organizacyjnych Wnioskodawcy, które nie są wyposażone w osobowość prawną, Wnioskodawca powinien traktować wypłacane diety jako zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 17 ustawy o PDOF?
Zastosowania zwolnień przedmiotowych wynikających z art. 21 ust. 1 pkt 17 oraz 16b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy diety wypłacane członkom Walnego Zgromadzenia, Komisji Rewizyjnej, komisji problemowych, członkom Rady Powiatowej, Przewodniczącemu Komisji Rewizyjnej i przewodniczącym komisji problemowych, Przewodniczącym Rad Powiatowych oraz Prezesowi, Wiceprezesowi i członkom Zarządu Izby Rolniczej są wolne od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 17 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
Czy diety członków Zarządu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania powinny zostać opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych i w jakiej formie?
Jakie są skutki podatkowych jednorazowego wypłacenia radnym powiatu zaległych za kilka miesięcy diet?
Czy ustalone przez walne zebranie członków diety ryczałtowe dla członków władz Stowarzyszenia powinny zostać opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych?