obniżenie ceny
Interpretacja
20.03.2024 Podatki

Bonifikaty udzielane przez Wnioskodawcę na podstawie przepisów wykonawczych do ustawy Prawo energetyczne pomniejszają podstawę opodatkowania oraz kwotę podatku należnego

Interpretacja
04.07.2023 Podatki

Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania z tytułu wypłaty zwrotu refundacji dotyczącej dystrybucji produktów nabywanych przez szpitale lub inne podmioty lecznicze za pośrednictwem hurtowni farmaceutycznych lub bezpośrednio od Spółki oraz obowiązek rozliczenia podatku VAT z tytułu nieodpłatnego wydania towarów.

Interpretacja
06.05.2022 Podatki

Moment obniżenia podstawy opodatkowania w związku z udzieleniem premii pieniężnej.

Interpretacja
02.11.2015 Podatki

Odwrotne obciążenie dostaw sprzętu elektronicznego na podstawie jednej umowy z wieloma dostawami. Korekta odwrotnego obciążenia w związku z udzieleniem rabatu po transakcyjnego.

Interpretacja
02.10.2015 Podatki

w zakresie braku obowiązku rozpoznania importu usług z tytułu nieodpłatnego nabycia usług reklamowych (w ramach przyznanego limitu) świadczonych przez podmiot zagraniczny

Interpretacja
16.06.2015 Podatki

Czy wypłacona premia (Cashback) stanowi dla Spółki koszt uzyskania przychodu, potrącany w momencie ujęcia refaktur otrzymanych od X.

Interpretacja
28.05.2015 Podatki

Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym wypłacona premia stanowi dla Spółki zmniejszenie jej przychodów podatkowych, a nie zwiększenie kosztów uzyskania przychodu?

Interpretacja
22.04.2015 Podatki

W zakresie nieuznania wypłaty premii pieniężnej za opust lub obniżkę ceny w rozumieniu art. 29a ust. 10 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług i prawidłowość jej dokumentowania za pomocą noty księgowej.

Interpretacja
10.12.2013 Podatki

Czy wykorzystanie środków pieniężnych spowoduje obowiązek opodatkowania ich podatkiem dochodowym od osób fizycznych, i kiedy powstanie ten obowiązek? (pyt. nr 3)Czy w koszty działalności Wnioskodawca może zaliczyć całą wartość zakupu netto wykazaną na fakturze? (pyt. nr 4)

Interpretacja
02.12.2013 Podatki

Czy sprzedaż towaru za symboliczną złotówkę w ramach realizacji umowy należy uznać za uzasadnioną przyczynę wskazania ceny towaru znacznie odbiegającej od jej wartości rynkowej w świetle art. 14 updop?- Czy w przypadku sprzedaży za 1 zł towarów o cenie nabycia/wytworzenia znacznie przekraczającej wartość 1 zł, cena ich nabycia stanowić będzie dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu?(część pytań

Interpretacja
28.12.2012 Podatki

Czy nieodpłatne wydanie bonu kontrahentowi jest zdarzeniem neutralnym z perspektywy ustawy o PDOP, czyli w dacie wydania bonu po stronie Spółki nie powstanie ani przychód ani koszt podatkowy? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)

Interpretacja
28.12.2012 Podatki

Czy w przypadku realizacji bonu przez klienta, w sytuacji, kiedy bon w całości pokrywa cenę wydanych w zamian towarów, wartość towarów (w cenie zakupu) nie będzie stanowić kosztu uzyskania przychodów jako darowizna zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 14 ustawy o PDOP, a jednocześnie nie powstanie dla Spółki przychód podatkowy? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)

Interpretacja
28.12.2012 Podatki

Czy w przypadku realizacji bonu przez klienta, w sytuacji, kiedy bon pokrywa obowiązującą w sklepie cenę wydawanych towarów tylko w części, w związku z czym klient płaci obniżoną cenę za wydawane towary (cena obowiązująca w sklepie pomniejszona o wartość bonu) dla Spółki powstanie przychód podatkowy w wysokości obniżonej ceny, którą zapłacił klient, a wartość wydanych w zamian towarów (w cenie ich

Interpretacja
20.12.2012 Podatki

Czy obciążenia dokonywane przez firmę niemiecką z tytułu paliwa zużytego przy usługach dla firmy w Niemczech, płacone kartą niemieckiego kontrahenta stanowią dla Zainteresowanego wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów czy import usług?

Interpretacja
20.12.2012 Podatki

Czy obciążenia dokonywane przez firmę niemiecką za ubrania robocze wykorzystywane do usług świadczonych dla firmy na terenie Niemiec, stanowią dla Zainteresowanego wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów czy import usług?

Interpretacja
20.12.2012 Podatki

Czy obciążenia dokonywane przez firmę niemiecką: pobieranie 10% prowizji od wystawionych przez Wnioskodawcę faktur; za brakujące dokumenty, potwierdzające zdanie mebli na magazynie na terenie Niemiec; za brak potwierdzenia wpłaty pieniędzy pobranych od klienta w Niemczech oraz za uszkodzenia podłogi i ścian w mieszkaniu klienta w trakcie wykonywania usługi, stanowią dla niego wewnątrzwspólnotowe nabycie

Interpretacja
20.12.2012 Podatki

Czy obciążenia dokonywane przez firmę niemiecką za pracę niemieckiego dyspozytora stanowią dla Zainteresowanego wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów czy import usług?

Interpretacja
25.09.2012 Podatki

1. Czy dla celów podatku VAT właściwe jest ujęcie faktur VAT korygujących w deklaracji VAT -7 w bieżącym okresie, czyli w maju 2012 r.? 2. Czy dla właściwej i poprawnej dokumentacji wystarczające i prawidłowe jest wystawienie zbiorczej faktury korygującej zawierającej załącznik ze wszystkimi szczegółami z faktury pierwotnej?

Interpretacja
02.07.2007 Podatki

Czy u Wnioskodawcy, prowadzącego działalność statutową polegającą m. in. na upowszechnianiu wyników badań naukowych i prac rozwojowych, przychodem ze zbycia danych meteorologicznych i hydrologicznych jednostkom naukowym i studentom dla potrzeb prac naukowo-badawczych jest preferencyjna cena, faktycznie przez nich zapłacona, czy przychód należy obliczyć zgodnie z art. 14 ust. 1 zdanie 2. i ust. 2 ustawy

Interpretacja
22.03.2006 Podatki

Spółka sprzedała w 2002 r. towar przedsiębiorcy-osobie fizycznej. W X/2003 r. towar był reklamowany, co w części uwzględniono, wystawiając w X/2005 r. na przedsiębiorcę fakturę korygującą, przesłaną listem poleconym. Nabywca odebrał korespondencję w XI/2005 r., co wynika z pocztowej zwrotki. Przedsiębiorca zakończył działalność gospodarczą w 4. kwartale 2005 r. Czy potwierdzenie otrzymania faktury