W zakresie prawa do odliczenia VAT naliczonego od wydatków związanych z realizacją Inwestycji.
Uznanie, że w ramach planowanej Transakcji Sprzedający powinni zostać uznani za podmioty niewystępujące w charakterze podatników VAT, że Transakcja sprzedaży Nieruchomości będzie podlegała w całości opodatkowaniu VAT, że Sprzedający będą mieli obowiązek wystawienia jednej faktury VAT z tego tytułu; prawa Kupującego do obniżenia kwoty VAT należnego o kwotę VAT naliczonego wynikającego z otrzymanej od
Brak możliwości odzyskania podatku naliczonego z faktur dokumentujących poniesione wydatki związane z realizacją inwestycji polegającej na przebudowie drogi gminnej.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z budową budynku.
opodatkowanie pozostawienia w związku z zawartą umową dzierżawy gruntu nr 1 nakładów poniesionych na inwestycje w obcym środku trwałym, obowiązek dokonania korekty podatku od towarów i usług
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania nieodpłatnego przekazania kruszywa oraz korekty deklaracji.
preferencyjne opodatkowanie dochodów osoby samotnie wychowującej dzieci oraz ulga na dzieci
możliwość odliczenia od podatku składki na ubezpieczenie zdrowotne zapłaconej z rachunku spółki
Czy usługi dzierżawy infrastruktury kanalizacyjnej świadczone przez Gminę na rzecz PX będą podlegały opodatkowaniu VAT?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Czy w pozycji 22 deklaracji WZS-1K należy wykazać podatek dochodowy obliczony od podstawy opodatkowania ustalonej za rok bieżący, pomniejszonej o kwotę odliczonej straty za lata ubiegłe, czy tylko podatek dochodowy obliczony od podstawy opodatkowania ustalonej za dwa kwartały roku bieżącego?
1. Czy Spółka była zobowiązana do obliczenia i wpłacenia na rachunek urzędu skarbowego podatku należnego z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia przedmiotowych samochodów ciężarowych w terminie 14 dni od dnia powstania obowiązku podatkowego (stosownie do art. 103 ust. 4 w zw. z ust. 3 ustawy o VAT)? 2. W przypadku uznania, iż Wnioskodawca był zobowiązany do obliczenia i wpłacenia na rachunek urzędu
Czy sprzedający zapłacą 19% podatek dochodowy od sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu oraz jak obliczyć podstawę opodatkowania?
Od którego miesiąca rozliczeniowego roku podatkowego 2009, w przypadku zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wynagrodzenia należnego za dany miesiąc ale wypłaconego do 10 dnia miesiąca następnego roku podatkowego 2009, będzie płatnik zobowiązany do naliczenia oraz potrącenia od należnego wynagrodzenia zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych?
W którym miesiącu rozliczeniowym w przypadku zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wynagrodzenia należnego za dany miesiąc, ale wypłaconego do 10 dnia miesiąca następnego roku podatkowego 2009 płatnik będzie zobowiązany do naliczenia oraz potrącenia należnych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych?
Od którego miesiąca rozliczeniowego roku podatkowego 2009, w przypadku zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wynagrodzenia należnego za dany miesiąc ale wypłaconego do 10 dnia miesiąca następnego roku podatkowego 2009, będzie płatnik zobowiązany do naliczenia oraz potrącenia od należnego wynagrodzenia zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych?
Czy do prawidłowego naliczenia podatku VAT należnego na fakturze wewnętrznej Zainteresowany powinien stosować metodę od stu (kwota należna od nabywcy), czy metodę w stu (kwota należna od nabywcy pomniejszona o 7% VAT)?
Czy w opisanym wyżej stanie faktycznym, stosując zasadę wynikającą z przepisu art. 90 ust. 2 ustawy o VAT, poprawne będzie pominięcie przy ustalaniu proporcji przychodów określonych w art. 31 ust. 1 pkt 1 ustawy o RTV (abonament i wpływy pozaabonamentowe), przy czym można jednocześnie obniżyć podatek VAT należny o podatek VAT naliczony przy zakupie towarów i usług finansowanych wpływami abonamentowymi
Czy dopuszczalne jest regulowanie zobowiązań podatkowych przez pełnomocnika?
1.Czy przyjęty przez Spółkę sposób obliczania podatku dochodowego PGK "X" oraz zaliczek na ten podatek jest prawidłowy,2.Czy od kwoty podatku dochodowego PGK "X" można dokonać odliczeń, o których mowa w art.20 i art.23 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ( w szczególności czy od podatku PGK "X" można odliczyć podatek zapłacony przez spółki wchodzące w skład PGK "X" w obcym państwie oraz podatek
1. Czy nabycie w drodze darowizny od teściów 1/3 udziału w nieruchomości rodzic będzie obowiązek zapłaty podatku?2. Czy zawarcie umowy majątkowej małżeńskiej rozszerzającej wspólność majątkową małżeńską na przedmioty nabyte przez zawarciem związku małżeńskiego rodzić będzie obowiązek zapłaty jakiegokolwiek podatku?
Czy Spółka-płatnik zryczałtowanego podatku dochodowego prawidłowo zastosowała w odniesieniu do osób prawnych metodę średniej ważonej w celu określenia przychodu z dyskonta po wykupieniu papierów wartościowych przez emitenta w sytuacji, gdy nie jest możliwa identyfikacja nabytych w tym samym dniu, lecz po innych cenach wykupywanych papierów wartościowych (obligacji)?
Bank wypłaca emerytury i renty z zagranicy. Czy otrzymanie przez klientów Banku zwrotu zapłaconej i odliczonej składki na ubezpieczenie zdrowotne powoduje konieczność skorygowania przez Bank deklaracji PIT-4 za miesiące, za które klienci otrzymali zwrot składek oraz informacji PIT-11 za 2004 rok ?