zastosowanie art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011r. Nr 74, poz. 397 z późn. zm.).
Braku obowiązku zapłaty podatku VAT w związku z darowizną udziałów i majątku firmy na rzecz Wnioskodawcy.
Sposób wykazania dla celów podatkowych otrzymanych nieodpłatnie autorskich praw majątkowych
Czy nieodpłatnie nabyte autorskie prawa majątkowe stanowią przychód podatkowy zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Czy ustaloną przez autora wartość przekazanych nieodpłatnie autorskich praw majątkowych można uznać za wartość uzyskanego przychodu?
Opodatkowania podatkiem VAT wg stawki 8% czynności otrzymania produktu leczniczego w drodze darowizny
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym w związku z nieodpłatnym nabyciem przez Wnioskodawcę udziałów własnych w celu ich umorzenia oraz ich umorzeniem po stronie Spółki nie powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych i w związku z tym Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do pobrania podatku od tego przychodu jako płatnik?
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym do nieodpłatnego nabycia przez Wnioskodawcę udziałów w celu ich umorzenia oraz do ich umorzenia zastosowania nie znajdą przepisy dotyczące cen transferowych, tj. art. 9a i art. 11 UPDOP?
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym w związku z nieodpłatnym nabyciem przez Wnioskodawcę udziałów własnych w celu ich umorzenia oraz ich umorzeniem po stronie Wnioskodawcy nie powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Opodatkowanie czynności nabycia wierzytelności na podstawie umowy sprzedaży i darowizny.
1) Czy w opisanym wyżej stanie faktycznym w momencie nieodpłatnego przekazania pracownikowi Spółki polskiej akcji restrykcyjnych powstanie przychód podlegający opodatkowaniu? Jeśli przychód powstanie, to jakie będzie źródło uzyskania przychodu? 2) Czy w przypadku pozytywnej odpowiedzi na pytanie powyżej, w opisanym stanie faktycznym w odniesieniu do akcji przekazanych pracownikowi polskiej Spółki,
Otrzymanie przez Wnioskodawcę darowizny nieruchomości nie będzie stanowić po stronie Wnioskodawcy dostawy towarów ani świadczenia usług, jak również pozostałych czynności, o których mowa w art. 5 ust. 1 ustawy. W konsekwencji, otrzymanie darowizny przez Wnioskodawcę nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem VAT, a Wnioskodawca z tego tytułu nie będzie zobowiązany do zapłaty podatku VAT.
Czy w momencie dokonania przez Parafię odpłatnego zbycia prawa użytkowania wieczystego Działek, wartość uzyskanego w wyniku Ugody przychodu z tytułu nieodpłatnego nabycia prawa użytkowania wieczystego Działek stanowi dla Parafii koszt uzyskania przychodu na podstawie art.15 ust. 1i updop ?
Skutki podatkowe nabycia akcji spółki przyznanych nieodpłatnie pracownikowi spółki akcyjnej w ramach programu
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie sposobu dokumentowania nieodpłatnego nabycia towarów.
Opodatkowanie podatkiem VAT otrzymanej darowizny jako wierzytelności własnej Spółki Zależnej
W jaki sposób, prowadząc działalność gospodarczą opodatkowaną ryczałtem ewidencjonowanym, Wnioskodawca ma prawidłowo dokumentować nabycie towarów handlowych na tzw. wystawkach?
W jaki sposób należy udokumentować nieodpłatne nabycie, pozyskanie towarów, przedmiotów za granicą na tzw. wystawkach?
Przy sprzedaży 25 udziałów posiadanych przez Wnioskodawczynię przychód z tego tytułu nie może być pomniejszony o koszty uzyskania przychodu bowiem Wnioskodawczyni żadnych kosztów nie poniosła zarówno przy nabyciu w drodze spadku jak i darowizny.
Czy w związku z nieodpłatnym nabyciem przez polską spółkę z o. o. udziałów należących do pozostałych udziałowców celem ich umorzenia, po stronie Wnioskodawczyni, jako udziałowca pozostającego w polskiej spółce z o.o., powstanie dochód podlegający opodatkowaniu podatkiem PIT?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów gruntu nabytego w drodze darowizny.
Czy odpisy amortyzacyjne dokonywane od budynku usługowego oraz od warsztatu lakierniczego stanowią koszty uzyskania przychodu pomimo faktu, że otrzymane zostały w drodze darowizny?
Skoro w wyniku przekazania środków pieniężnych przez dziadka na rzecz Wnioskodawcy nie została zawarta pomiędzy stronami umowa darowizny, powyższa czynność nie podlegała opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn zgodnie z art. 1 ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn.
1. Czy Wnioskodawca, już jako współwłaściciel pojazdu w 19/20 części, po wprowadzeniu go do ewidencji środków trwałych związanej z prowadzoną przez siebie działalnością gospodarczą może dokonywać odpisów amortyzacyjnych od środka trwałego w stosunku do posiadanych udziałów w jego współwłasności? 2. Czy Wnioskodawca może ustalić wartość początkową dla celów amortyzacji pojazdu jako iloczyn swojego udziału
1. Czy w związku z dokonaniem przez Spółkę wpłaty do depozytu sądowego kwot ekwiwalentu należnego nieznanym Spółce spadkobiercom osoby uprawnionej bądź też należnych osobom uprawnionym, z którymi Spółka nie ma kontaktu, i co do których Spółka nie posiada równocześnie informacji o miejscu ich zamieszkania, na Spółce ciążyć będzie obowiązek pobrania zaliczki na podatek dochodowy od dochodu z praw majątkowych