Interpretacje

Interpretacja
28.06.2024 Podatki

Uznanie czynności nabycia wierzytelności pieniężnych za czynności podlegające opodatkowaniu oraz zwolnienia z opodatkowania świadczonych usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy.

Interpretacja
16.02.2024 Podatki

Obowiązek dokonania korekty kosztu uzyskania przychodów rozpoznanego przez Spółkę z tytułu Dyskonta.

Interpretacja
06.06.2023 Podatki

Opodatkowanie czynności zawierania umów w zakresie nabycia wierzytelności niewymagalnych.

Interpretacja
16.03.2023 Podatki

Skutki podatkowe na gruncie podatku VAT uczestnictwa w transakcji sekurytyzacji

Interpretacja
06.09.2021 Podatki

Czy w związku z otrzymaniem środków pieniężnych odpowiadających kwocie wierzytelności pieniężnej otrzymanej w wyniku wcześniejszej darowizny po stronie Wnioskodawczyni wystąpi przychód podlegający opodatkowaniu na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
12.07.2021 Podatki

Zwolnienie z opodatkowania importu usług dot. zbycia wierzytelności z umów leasingowych przez Wnioskodawcę na rzecz X GmbH; - Podstawa opodatkowania z tytułu usług świadczonych przez X GmbH na rzecz Wnioskodawcy w związku z nabywaniem Wierzytelności z umów leasingowych.

Interpretacja
16.02.2021 Podatki

uznanie nabycia wierzytelności za odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT - zwolnienie od podatku usługi świadczonej przez Wnioskodawcę na rzecz ubezpieczonego jako usługi związanej z długami - określenie podstawy opodatkowania, w sytuacji gdy rozliczenie następuje w wysokości wartości nominalnej przelewanej na Wnioskodawcę wierzytelności - obowiązek ewidencjonowania na kasie

Interpretacja
20.05.2020 Podatki

Uznanie transakcji nabycia wierzytelności za świadczenie usługi opodatkowanej podstawową stawką podatku.

Interpretacja
09.04.2020 Podatki

Świadczenia Wnioskodawcy stanowią usługi w zakresie długów zwolnione od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy. Nie można zgodzić się ze stanowiskiem Wnioskodawcy, że jego działalność związana z inwestycjami w pożyczki nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT. Taka działalność podlega bowiem opodatkowaniu podatkiem VAT, ale korzysta ze zwolnienia przedmiotowego.

Interpretacja
23.01.2019 Podatki

Uznanie nabycia Wierzytelności za świadczenie usług oraz zastosowanie zwolnienia od podatku do nabywanej usługi.

Interpretacja
27.11.2018 Podatki

zasady opodatkowania otrzymywanych przez Bank na podstawie Umowy o świadczeniu usług płatniczych Opłat, Dyskonta i Prowizji oraz Odsetek za opóźnienie

Interpretacja
15.05.2017 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie braku obowiązku określenia kwot podatku naliczonego z zastosowaniem sposobu określenia proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy.

Interpretacja
15.09.2016 Podatki

Czy nabycie wierzytelności przez Wnioskodawcę skutkować będzie powstaniem u Wnioskodawcy przychodu należnego w podatku dochodowym od osób prawnych? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3) - W jakiej kwocie należy określić przychód należny w podatku dochodowym od osób prawnych z tytułu sprzedaży (odprzedaży) nabytych wierzytelności? (pytanie oznaczone we wniosku nr 4) - Kiedy powstanie przychód podatkowy

Interpretacja
06.07.2016 Podatki

Czy wygaśnięcie wierzytelności otrzymanej w formie darowizny w drodze potrącenia stanowi przychód po stronie Wnioskodawczyni zgodnie z ustawą z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, i czy na tej podstawie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
05.05.2016 Podatki

Rozpoznanie importu usług z tytułu nabycia wierzytelności od kontrahenta zagranicznego.

Interpretacja
24.03.2016 Podatki

Obowiązek zastosowania prewspółczynnika w związku z wykonywaną działalnością w zakresie nabywania wierzytelności trudnych i egzekwowania ich na własny rachunek (art. 86 ust. 2a ustawy o VAT).

Interpretacja
21.01.2016 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy w przypadku realizacji (spłaty) należności pożyczkowych Wnioskodawca będzie uprawniony do rozpoznania kosztu uzyskania przychodów w wysokości odpowiadającej wartości rynkowej należności pożyczkowych ustalonej na moment nabycia przedsiębiorstwa oraz ustalenia, czy w związku z częściową spłatą należności pożyczkowych, Wnioskodawca będzie uprawniony

Interpretacja
01.09.2015 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia czy i w jakim momencie wynagrodzenie wynikające z umowy przejęcia długu będzie stanowić przychód Wnioskodawcy.

Interpretacja
01.09.2015 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia czy uregulowana przez Cesjonariusza cena nabycia wierzytelności będzie dla niego kosztem uzyskania przychodów bezpośrednio związanym z przychodami rozpoznawanym wyłącznie do wysokości spłat otrzymanych od Dłużnika bez względu jednak na proporcję, w jakiej pozostawać będzie otrzymana od Dłużnika spłata do kwoty nominalnej wierzytelności.

Interpretacja
01.09.2015 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia czy z chwilą uregulowania zobowiązania pożyczkowego przez Dłużnika Wnioskodawca powinien rozpoznawać przychód podlegający opodatkowaniu.

Poprzednia Następna