Dywidenda - jako pożytek z udziałów należących do majątku odrębnego zmarłego małżonka - weszła w części do majątku wspólnego, a w części do masy spadkowej.
1. Czy realizując transakcję podwyższenia kapitału zakładowego w zamian za wkład pieniężny pomiędzy Spółką a Dyrektorem Operacyjnym, zachodzi wywieranie znaczącego wpływu w rozumieniu przepisów art. 11a ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy podwyższenie kapitału zakładowego Spółki o 32 udziały w wysokości 100 zł nominalnie, w zamian za wkład pieniężny spowoduje powstanie przychodu
Skutki podatkowe z tytułu nabycia udziału w nieruchomości w wyniku podziału majątku wspólnego.
Zwolnienie z opodatkowania dochodu z odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego - cel mieszkaniowy.
Sposób ustalenia kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia udziału w nieruchomości zabudowanej.
1. Czy nabycie przez Wnioskodawcę udziałów w kapitale zakładowym Spółki 2 w zamian za udziały wydane przez Spółkę 1 i objęte przez Udziałowca 1 spowoduje powstanie u Wnioskodawcy przychodu podlegającego opodatkowaniu na podstawie updop? 2. Czy aport, w tym w szczególności otrzymanie udziałów Wnioskodawcy przez Udziałowca 1, będzie skutkował powstaniem dochodu opodatkowanego CIT w Polsce?
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego zakupionego z partnerem w udziałach.
Skutki podatkowe nabycia udziałów w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego
W zakresie skutków podatkowych nabycia w drodze darowizny udziału w lokalu mieszkalnym obciążonym hipoteką.
1. Czy w sytuacji przekazania darowizny Fundatora na rzecz Wnioskodawcy (Fundacji Rodzinnej) lub wniesienia przez Fundatora na podwyższony fundusz założycielski Wnioskodawcy udziałów w Spółce, Wnioskodawca będzie obowiązany do zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych, a jeśli tak, to w jakiej stawce. 2. Czy Wnioskodawca odpłatnie zbywając udziały w Spółce nabyte uprzednio od Fundatora w drodze
1. Czy w sytuacji przekazania darowizny Fundatora na rzecz Wnioskodawcy (Fundacji Rodzinnej) lub wniesienia przez Fundatora na podwyższony fundusz założycielski Wnioskodawcy udziałów w Spółce, Wnioskodawca będzie obowiązany do zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych, a jeśli tak, to w jakiej stawce. 2. Czy Wnioskodawca odpłatnie zbywając udziały w Spółce nabyte uprzednio od Fundatora w drodze
Skutki podatkowe sprzedaży przed upływem 5-ciu lat od daty nabycia udziału w nieruchomości otrzymanego w drodze darowizny.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości nabytej w spadku oraz w dziale spadku w wysokości przekraczającej udział, który przysługiwał wnioskodawcy przed dokonaniem działu spadku.
Wydatkowanie środków uzyskanych ze sprzedaży domu pod zakup działki, a także kupno 50% udziałów w gruncie i 50% udziałów w domu wypełnia zapis zwolnienia wynikający z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokalu niemieszkalnego dla którego w wyniku ugody sądowej zniesiono współwłasność działki w zamian za ustanowienie odrębnej własności lokalu.
W zakresie skutków podatkowych nabycia w drodze darowizny udziałów w lokalu mieszkalnym obciążonym hipoteką.
Czy planowana Darowizna udziałów w Spółce dokonana przez Fundatora na rzecz Fundacji będzie zwolniona z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy o CIT po stronie Fundacji, a w związku z tym, czy Fundacja nie będzie zobowiązana rozpoznać przychodu podatkowego dla celów podatku dochodowego od osób prawnych w związku z otrzymaniem Darowizny.
1. Czy na skutek połączenia spółek w sposób opisany we wniosku (zdarzenie przyszłe) spełniony będzie warunek, o którym mowa w art. 22 ust. 4 i 4a-d u.p.d.o.p. – tj. nieprzerwanego posiadania udziałów w spółce zależnej, której byt prawny ustanie wskutek połączenia z inną spółką zależną – a w konsekwencji połączenie to pozostanie bez wpływu na prawo do zwolnienia podatkowego na podstawie art. 22 ust.
Zaliczanie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na objęcie lub nabycie udziałów.
Ustalenie, czy w odniesieniu do dochodów wydatkowanych na dokapitalizowanie spółek (wydatków na nabycie udziałów / akcji spółek, podwyższenie kapitałów spółek, wniesienie dopłat do spółek oraz udzielenie oprocentowanej pożyczki spółkom), Wnioskodawca może i będzie mógł zastosować zwolnienie, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT.