Umowa darowizny przedsiębiorstwa – spółki cywilnej zawarta między ojcem a synem będzie korzystać ze zwolnienia z art. 4a ust. 1 pkt 1 ustawy PSD.
Skoro umowa darowizny przedsiębiorstwa będzie wiązała się z przejęciem długów, ciężarów i zobowiązań darczyńcy, to umowa ta będzie stanowiła czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Brak opodatkowania czynności przekazania przedsiębiorstwa oraz brak obowiązku korekty stosownie do art. 91 ust. 1-8 ustawy.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości oraz prawo do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony lub zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad należnym, w związku z nabyciem Nieruchomości
Darowizna zorganizowanej części przedsiębiorstwa z ojca na córkę, dokonana aktem notarialnym.
Darowizna zorganizowanej części przedsiębiorstwa z ojca na syna, dokonana w akcie notarialnym.
Uznanie, że przekazanie Przedsiębiorstwa Spółki w ramach rozwiązania Spółki bez przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego na rzecz Wspólnika będzie podlegać wyłączeniu spod opodatkowania podatkiem VAT oraz w sprawie nie znajdą zastosowania przepisy art. 14 ust. 1, ust. 4 oraz ust. 5 ustawy VAT dotyczące opodatkowania przekazania poszczególnych towarów na rzecz wspólników w ramach rozwiązania spółki
Sukcesja podatkowa w następstwie nabycia Przedsiębiorstwa w drodze aportu oraz zakres praw i obowiązków nabywcy w związku z otrzymaniem tego Przedsiębiorstwa.
Uznanie składników materialnych i niematerialnych za przedsiębiorstwo i wyłączenie czynności zbycia tych składników z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.
Dotyczy możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej przez Panią działalności gospodarczej faktur wystawionych na Przedsiębiorstwo zmarłego, po zawarciu przez Panią umowy dzierżawy.
Skutki podatkowe w związku z otrzymaniem w formie darowizny przedsiębiorstwa.
Czy w przypadku realizacji nowej inwestycji w rozumieniu art. 2 pkt 1 lit. b Ustawy o WNI, przy kalkulacji wysokości przysługującego Spółce zwolnienia od podatku dochodowego, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 34a ustawy o PDOP, w ramach uzyskanej DoW, Spółka może zaliczyć do wydatków kwalifikujących się do objęcia pomocą, o których mowa w § 8 ust. 1 Rozporządzenia WNI, wymienione powyżej nakłady na
Art. 4b ustawy o podatku od spadków i darowizn rozszerza możliwość skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania na osoby spoza kręgu osób najbliższych. Osoby najbliższe w przypadku nabycia w drodze dziedziczenia własności przedsiębiorstwa, korzystać będą ze zwolnienia od podatku od spadków i darowizn na podstawie art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn, bez zmian, na obecnych zasadach, bez warunku
Skutki podatkowe zbycia/nabycia składników majątku spółki cywilnej przez jednego ze wspólników do własnej działalności gospodarczej przy zaprzestaniu prowadzenia działalności przez drugiego wspólnika („świadczenie dla samego siebie”) (wartość początkowa składników, koszty uzyskania przychodów, przychody).
Czy przedmiotowa darowizna zorganizowanej części przedsiębiorstwa, dokonana przez Ojca (Darczyńcę) do majątku wspólnego Zainteresowanych (Obdarowanych), powstałego po zawarciu przez nich umowy Spółki Cywilnej, będzie korzystać ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn na podstawie art. 4a ust. 1 ustawy z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn?
Skutki podatkowe nabycia udziału w przedsiębiorstwie w drodze umowy darowizny od ojca.
Skutki podatkowe nabycia udziału w przedsiębiorstwie w drodze umowy darowizny od ojca.
Skutki podatkowe darowizny przedsiębiorstwa na rzecz Wnioskodawcy przez jego ojca.
Czy darowizna przedsiębiorstwa dokonana przez ojca na rzecz syna w formie aktu notarialnego spowoduje u Wnioskodawcy jako obdarowanego powstanie obowiązku podatkowego na podstawie ustawy o podatku od spadków i darowizn?
nabycie udziału w przedsiębiorstwie przez wspólnika spółki cywilnej od osoby wymienionej w art. 4a ust. 1 ustawy psd. będzie korzystało ze zwolnienia na podstawie art. 4a ustawy
nabycie udziału w przedsiębiorstwie przez wspólnika spółki cywilnej od osoby wymienionej w art. 4a ust. 1 ustawy psd. będzie korzystało ze zwolnienia na podstawie art. 4a ustawy