Rzeczywisty ośrodek zarządzania polskiej spółki z o.o. będzie znajdował się na Cyprze. W takiej sytuacji planowane zawarcie umowy Spółki nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych zgodnie z art. 1 ust. 5 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Czy w związku z nabywaniem kompleksowych usług logistyczno-magazynowych objętych Umową, powstanie dla Spółki stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Bułgarii oraz czy miejsce świadczenia ww. usług powinno być ustalane na podstawie art. 28e ustawy.
Posiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabywanych usług od polskich usługodawców
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.
Biorąc pod uwagę powyższe, należy stwierdzić, że oddanie Dyrektorowi do dyspozycji samochodu służbowego i wyznaczenie miejsca garażowania w miejscu zamieszkania Dyrektora, nie skutkuje powstaniem po stronie pracownika przysporzenia majątkowego, o ile przejazdy z/do tego miejsca odbywają się wyłącznie w celach służbowych. W konsekwencji, dojazdy pracownika z miejsca zamieszkania, będącego jednocześnie
Oddanie Nadleśniczemu do dyspozycji samochodu służbowego i wyznaczenie miejsca garażowania w miejscu służbowego zamieszkania na terenie Nadleśnictwa, wynikające z charakteru pracy na danym stanowisku, nie skutkuje powstaniem przychodu pracownika, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych o ile przejazdy te odbywają się wyłącznie w celach służbowych. W konsekwencji
w zakresie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski
Niemiecki dostawca dostarcza nam tynki do magazynu w Niemczech (gdzie potwierdza ten odbiór pracownik zaprzyjaźnionej niemieckiej firmy). Do tego magazynu my też dowozimy nasze elementy konstrukcyjne (garaże) i w powrotnej drodze kierowcy zabierają tynki do nas do Polski. Firma niemiecka przysłała mi rachunek z VAT (19%), bo według nich ten towar nie opuszcza granic, i chce zrobić korekty, naliczając
Określenie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej oraz właściwego rozliczenia nabycia towarów dla tego miejsca
Spółka nie posiada na terytorium Polski stałego miejsca prowadzenia działalności, gdyż Wnioskodawca nie zatrudnia pracowników, bowiem zasadnicze prace związane z budową fabryki czy też instalacją linii produkcyjnych są wykonywane przez pracowników kontrahenta Spółki lub jego podwykonawców i przy wykorzystaniu Jego materiałów, maszyn i narzędzi. W związku z realizacją usług na rzecz kontrahenta polskiego
Czy należności wypłacane kierowcom z tytułu podróży służbowej poza miejscem wykonywania pracy określonym w umowie o pracę, w którym następuje przydział zadań do wykonania są zwolnione z podatku dochodowego w oparciu o przepis art. 21 ust. 1 pkt 16a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wypłacane przez wnioskodawcę jego pracownikom zatrudnionym na stanowisku kierowcy należności za podróże służbowe podlegają zwolnieniu z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 16 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wypłata diet jest dla pracowników-kierowców dochodem zwolnionym z opodatkowania?
Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w przedstawionym powyżej stanie faktycznym i w jakich miesiącach należy wykazać import usług w deklaracji VAT-7?
Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w przedstawionym powyżej stanie faktycznym i w jakich miesiącach należy wykazać import usług w deklaracji VAT-7?
Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w przedstawionym powyżej stanie faktycznym i w jakich miesiącach należy wykazać import usług w deklaracji VAT-7?
Zagadnienie, o rozstrzygnięcie którego zwraca się Spółka, dotyczy ustalenia miejsca świadczenia ww. usługi. Spółka stoi na stanowisku, że zastosowanie powinny mieć zasady ogólne określające miejsce wykonania usługi w miejscu siedziby usługodawcy. Co za tym idzie polski podatnik nie powinien wykazać podatku VAT od importu usług.
Czy zapłacone odsetki oraz prowizja za przyznanie kredytu od tej części kredytu, która zostanie przeznaczona na zakup mieszkania na cele prowadzonej działalności gospodarczej stanowią koszt uzyskania przychodu ?
Z przedmiotowego pisma podatnika wynika, że świadczy on na terenie Polski usługi serwisowe dotyczące sprzętu elektronicznego, na zamówienie firmy mającej siedzibę w Niemczech, na którą wystawiana jest faktura VAT.Podatnik zwraca się z prośbą o wyjaśnienie, czy po zarejestrowaniu się jako dostawca wewnątrzspólnotowy będzie uprawniony do wystawiania kontrahentowi niemieckiemu faktury ze stawką 0%.
Podatniczka-osoba fizyczna zwróciła się z zapytaniem jaki adres powinna umieszczać na fakturach VAT oraz czy podanie na fakturze adresu pod którym jest prowadzona działalność gospodarcza daje podstawę do odliczenia podatku naliczonego, jeżeli adres ten jest odmienny od adresu miejsca zamieszkania.